kunicarstvo za pocetnike

Juče sam je merio, 4100g.. Dajem joj vec 4 dana po vezu peršuna (jednu vecu šaku), pojede sve ali od efekata ništa.. Bez promene.. Ni vizuelno-pregledom ni kad je ubacim kod zeca, samo frkće i beži.. Sustigne je zec i naskoči ali ne diže zečica **greška tako da ovaj pr.a u prazno..
 
Ma bojim se da se ne pregoji, jer su mi svi rekli da kad se pregoji mogu odmah da je koljem.. A obzirom da samo nju imam za sad, nije mi bas do klanja.. Proveravam stanje već 25 dana i nista. Pa zar ne bi trebalo da ima nagon na svakih 15? Da mi je samo da je uparim! Gde vi nabavljate zob to jest ovas? U mojoj okolini nigde nema... Zna li neko može li se nabaviti u Surčinu negde?
 
Nisam siguran gdje da ovo pitam obzirom da nemam pravo otvaranja novih postova .

Moram praviti štalu pa me zanima koliko velicina je potrebna za sledece . Kunuca komada deset koji bi bili u kavezima . Koka nosilja bar pet isto u kavezu . Japanske prepelice desetak komada isto kavez .

Sanskih koza cetiri koze i jarac i potreban prostor za muzilicu i te stvari .

koliko je najmanje moguce jer to mi je neplaniran trošak .
HVALA

p-s. izvinjavam se ako je pitanje glupo ali moje iskustvo je 0 (i slovima NULA)
 
Zavisi od velicine kunica patuljasti sredni ili velike rase. Za srednje rase za zenku je dovoljna kavez 60x80 stim da ti kotilica bude spolja. A za tovljenike zavisi koliko planiras da drzis u jednom kavezu kod mene 8 stane u kavez 60x80. Panonci.
 
Hajkom mislim da drzim devet zenki plus muzjaka , i naravno kunice za tov od njih . vjerovatno cu tu kupiti gotove kaveze (ako ih uopste nadjem u CG) . da li je prostorija od 20m2 dovoljna za sve to ? i jedno 15m2 za koze ?
 
Poslednja izmena od urednika:
Evo ti pa izračunaj
Gustoća naseljenosti
se mijenja ovisno o tipu uzgoja; da li je uzgoj intenzivan ili ekstenzivan, volumenu objekta (dužina x širina x visina), uklanjanju fecesa, kvaliteti ventilacije...

U objektu bez ventilacije gustoće ne smije preći jednu žensku životinju na 2-2.5 m[SUP]3 [/SUP]volumena štale. Taj volumen (kubatura) po jedinici životinje može biti manji kod baterijskog načina držanja, no tada se javlja problem s određivanjem mikroklimatskih parametara pa je proizvodnja nešto sablja.

Potrebe za volumenom staje u pojedinih dobnih skupina su:


[TABLE="class: MsoNormalTable"]
[TR]
[TD="width: 214"] rasplodne ženke
[/TD]
[TD="width: 206"] 1.7-3 m[SUP]3[/SUP]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 214"] rasplodni mužjaci
[/TD]
[TD="width: 206"] 0.17-0.2 m[SUP]3[/SUP]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 214"] tov
[/TD]
[TD="width: 206"] 0.25 m[SUP]3[/SUP]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 214"] leglo
[/TD]
[TD="width: 206"] 0.15 m[SUP]3[/SUP]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 214"] rasplodni podmladak
[/TD]
[TD="width: 206"] 0.15 m[SUP]3[/SUP]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
LP
 
Kupio sam pre dva dana dva kunica... Sve super samo sto mi se cini da jedan ne pije vodu. .. Oba zeca normalno jedu, ovo drugom normalno vec sam tri cetri puta punio posudu sa vodom dok kod ovog drugog nivo vode ne mrda... Sta bi moglo da bude...? Da li se jos privikava na novu sredinu...?
 
Ako ih hranis svezim povrcem normalno je da manje pije vodu. A I individualno je. Imam kunice koji duplo vise vode piju od drugih.
 
Sta bi trebalo da znaci kad zenka ispusta stalno neki zvuk... I kad hocu da je pomazim i kad je kod muzijaka... Da li tako trazi da se pari ili sta vec... ?
 
Umazali mi se kunici... nesto se umokrili i sad im se dlaka sasusila.. ali je sve ulepljena i prljava... Al ima nacina da ih ocistim...?
 
Slama... jedan deo je resetkast...ulazili su u ciniju sa vodomi mokrili su se izgleda...
 
Nazad
Vrh