New Holland

vidim taj kombajn izgleda kao john deere samo mu jos nalepnice fale i superi mozes ga nazvati "new john deere" :haha: :haha: :haha: :ppozdrav:
 
Legandarni Clayson ako se ne varam.Teca i dan danas ima sasiju od takvog kombajna stoji mu vec 20god a nije istrulila nigde.Imao je i kompletnog ispravnog i samo reci hvale za njega. :Dkombajni
 
kako po cemu?
jbt,to ti je kombajn new holland m-122 samo ofarban u zeleno i sve kao original pravljeno.
nerazumem sta je nejasno?

@matic
tacno
 
Stigla prinova u selo pored kod mega gazed (fiat veliki 180ks,samne nov od 130ks,par torpeda 75,rakovica 65,fergusona....,2volvoa velia i jos z142 2fahra m1600 ........ )
uslikao sam ga dok sam prolazio autom,cim izadje malo dalje od kuce odmah novosti :D
3325glu.jpg
 
kolegin 5070,mocno izgleda,ali ima i mocnu cenu 107000+pdv
kiraj ga je video,ako je ovih dana dolazio do beceja,inace stoji pod bozijom supom od kada kise padaju....mi nas od kad smo sklopili,neznam da li je 2 puta pokisao.
o5apuq.jpg

2qbyiyd.jpg

2a6jsbo.jpg

a i nov,pa prosipa.
veoz0w.jpg
 
Pa šupa je verovatno malčice jeftinija od samog kombajna.
Ja sam moju šupu 6x15 metara komplet konstrukciju kupio na otpadu, samo krov je od novog lima.
Nije koštalo više od 1500evra.
 
Ajd neka mi netko objasni, ali molim vas...

Zasto ljudi ostavljaju heder podignut kad parkiraju kombajn? Gume bez veze trpe teret, hidraulicni cilindri, crijeva, razvodnik, trpe opterecenje bez veze. Ako ima hidroakumulatore (a ima ih) trpe i oni. Ako ima opruge na cilindrima kao DF, i opruge trpe teret bez veze... Kisa pada, u hederu se voda skuplja i ne moze iscuriti van...

Ne vidim niti jednu dobru stranu takvog ostavljanja hedera, a kao sto vidite da me ova stvar jako jako zulja...

Ako netko ima bilo kakvo objasnjenje, molio bih da ga podjeli s nama...
 
@kish:Ma...

Kako se meni cini da je u mom kraju ostala navika jos iz doba kad je bog hodao po zemlji i kad je 780 izgledao kao lexion600. /80 ne moze spustiti heder skroz na zemlju, pa su ljudi podmetali panjeve pod heder i spustali ga na panjeve da hidraulika i gume ne trpe teret...

Druga teorija je nastala isto od zmaja 780... Sporo dize heder i u obliznjoj zadruzi su hederi stajali na visokim panjevima valjda zato sto sekombajnerima nije dalo cekati da se heder digne, il sta ja znam...

Ja svoj heder spustim skroz na zemlju, i imam dvije auto gume na kojima stoji, da ne bude u kontaktu sa zeljom... Kad komsije dodju, svi pitaju zasto ne dignem heder? kad ih pitam zasto bi ga dizo, ne znaju mi reci, samo kazu da je tako bolje ?!?!?

@todor... moja supa za kombajn me kostala 20€... I sto je najbitnije mogu kombajn uterati pod nju gdje god zelim. Radi se o najlonskoj ceradi s kojom mi je kombajn u sezoni pokriven, a preko zime imam jednu supu pod kojom stoji, ali ga je pizdarija tamo zaterivati svako malo, pa radije ga pokrijem ceradom...

Ovaj NH, svaka njemu cast, ali nov, pa da kisne, to mi nikako ne ide u glavu. "Gazdi" svaka cast.
 
pa pokazi je nama sto si se ponovio cestitam imas posebnu rubriku za njih pa je pokazi ajde brzo.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1246223843[/time]_________________________________________________
ili samo nocom?
 
Nazad
Vrh