New Holland

A šta po tebi spada u pripremu kombajna pred žetvu? Ne znam te lično ali znam par kombajnera koji kad treba da idu da vrše predhodni dan malo metlom očiste stakla i sipaju gorivo i spreman je da krene i kad crkne u prvoj parceli pa još nešto krene naopako u toku popravke pa prođe 2-3 dana dok nameste dosta se može izgubiti za tih par dana kad je sezona i svi rade punom parom.
Nikad ne mozes spremiti 100%,uvek ima nekih prikrivenih kvarova.
Na kombajn sam imao motor,skoro sam mogao da se zakunem u njega,medjutim iznenada je umro u svojoj starosti.
I?
Jel imas ti malog coveka kojeg mozes poslati unutra da ti pregleda neke skrivene delove?
 
Nikad ne mozes spremiti 100%,uvek ima nekih prikrivenih kvarova.
Na kombajn sam imao motor,skoro sam mogao da se zakunem u njega,medjutim iznenada je umro u svojoj starosti.
I?
Jel imas ti malog coveka kojeg mozes poslati unutra da ti pregleda neke skrivene delove?
Moze, moze, samo treba imati volje
 
Ja sam sve vreme po zavrsetku zita pa do suncokreta otklanjao potencijalne kvarove i nake preventivno, i cim sam zakosio suncokret pukne kais od vodenaste i alternatora . Nabavka istog i zamjena trajala 2 sata. Dok mi je dosao auto da odemo da ga kupim reko on ce se taman malo ohladiti a ono nista I sve sam ruke ispekao dok sam uradio.Da je moj zapalio bi ga.A gledao sam sve kaise I sve bilo dobro u avliji.
 
Nikad ne mozes spremiti 100%,uvek ima nekih prikrivenih kvarova.
Na kombajn sam imao motor,skoro sam mogao da se zakunem u njega,medjutim iznenada je umro u svojoj starosti.
I?
Jel imas ti malog coveka kojeg mozes poslati unutra da ti pregleda neke skrivene delove?

Ne treba ti mali čovek popustim sve španere na remenima a većinu i skinem pa krenem redom da može svaka osovina da se vrti zasebno i vidiš dali se čuje ili ima minimalno lufta možda bi ležajevi i gurali još par dana ali je jeftinije promeniti pre sezone. Svaki španer se rasklopi vidi se u kakvom je stanju ležaj ako ima potrebe promeni se ako je dobar doda se malo tovat masti. Ne možeš 100% siguran biti ali nećeš ni pogrešiti ako se tako radi jer za početak je pregledan i pripremljen a može se desiti i nov ležaj da izda za par dana dešava se ali jako retko.

- - - - - - - - - -

Ja sam sve vreme po zavrsetku zita pa do suncokreta otklanjao potencijalne kvarove i nake preventivno, i cim sam zakosio suncokret pukne kais od vodenaste i alternatora . Nabavka istog i zamjena trajala 2 sata. Dok mi je dosao auto da odemo da ga kupim reko on ce se taman malo ohladiti a ono nista I sve sam ruke ispekao dok sam uradio.Da je moj zapalio bi ga.A gledao sam sve kaise I sve bilo dobro u avliji.
Pa te neka manja remena i koji je više izložen habanju uvek treba da imaš rezervni ako ne u kombajnu onda kući. A šta ako pukne u subotu posle podne onda do ponedeljka odmor.
 
Sve si Atila u pravu, uzo sam odma dva komada i eno jedan u kabini.

EDIT; Ali bio sam besan kao ris, mesec dana se kilavim oko njega da bi uradio ko sav normalan svet i ono djubre izda sa kvarom od 400 dinara.
 
Pa te neka manja remena i koji je više izložen habanju uvek treba da imaš rezervni ako ne u kombajnu onda kući. A šta ako pukne u subotu posle podne onda do ponedeljka odmor.[/QUOTE]

Sve jedan remen imam u rezervi, 90% lezajeva imam kuci. A ima radnji koje hoce i da ti ucine uslugu, u sezoni otvorice ti cak i u 12h noci. Npr zastupnik skf, jednom pred sezonu kad sam kupovaonlezajeve za berac, kazu radnici u sezoni mozete pozvati u bilo koje vrijeme, neko ce doci otvoriti radnju..
 
Мало ћу да скренем са теме али ајде...Има код нас у селу отац син што имају два змаја... стари змај универзал је ту још од 70 и неке њега је купио отац који увек пред сезону га среди све што се средит може. Његов син пре пар година купи 142 и уопште је не одржава превентивно што би рекли већ само кад нешто звекне... у сезони више одради универзал јер је 142 у гаражи због разних ситница али каже човек да је то до лоших делова....Ми пре сезоне прегледамоо нашег малог мф и отклонимо све што се урадити може али ипак је то машина (обично преко 20 лета) и неће да каже кад је нешто боли...

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Spreman sa novim adapterom.
2vvn7me.jpg
 
Nisam nista dirao bunker jer ne moze samo da se povisi vec mora i elevator da se produzuje.
Motor je ford sestak sa turbinom 140ks.
 
Nazad
Vrh