New Holland

TX 65 PLUS
ukCxbi9.jpg
[/URL][/IMG]

- - - - - - - - - -

 
Dobru ponudu imaju ovi iz Agrogloba.Jel ima neko ovakav kombajn,kako se pokazao?Jel ovaj u klasi sa tucano 430?
Radi se o kombajnima koji se nalaze u Poljskoj cinimi se, stari su dve-tri godine... verovatno sa lagera nesto... srednja klasa kombajna koja za 10 sati moze poikositi izmedju 15-20 ha sve zavisi
 
Od NH tc-a i cx-a mnogo manje ima kaiševa tucano to je 1 stvar ,2 stvar cevi nisu oko remenica pa kad se skida neka remenica moraju i creva da skinu pa posle treba raditi liftiranje,3 stvar kod ovih malopre navedenih NH skida se grlo da bi se menjala korpa i blinde a kod tucana to traje 2 sata i grlo se ne skida to je razlog zbog kojeg posedujem tucana.
 
Neznam bas, ja generalno nisam ljubitelj Claasa. Nagledao sam se rastavljenih od dominatora do lexiona I misljenja sam da su prekomplikovani, premekani I precenjeni. Oped napominjem to je moje misljenje I zakljucak koje sam izvukao gledajuci model po model. Ne sporim da su to dobri kombajni, ali su nerealno skupi. Claas koji ima APS moze da stand pored NH ( da nije najbedniji tc) I da mu parira. Recimo jedna mega 208 iz 2001 nema sta da trazi pored NH tx 66. Naprosto mnogo bolje resen I daleko jednostavniji kombajn pocevsi od broja kaiseva, hidro pogona, povratne mase, pristupa motoru itd.
 
Jeste NH jači čak stojim iza toga ali komplikovaniji je od claasa daleko i mislim samo na novije ne ove TX,CS itd.Od novijih kombajna sam sve gledao a NH je ispao najkomplikovaniji od svih kako god da okrenem.Išao čak sa svojim majstorom koji radi slične kombajne na primer kod TC-a novog ako hoćeš da skineš remenicu od vetra moraš još 2 dodatne remenice da skineš jer prosto ne možeš da je izvučeš kod CX novog sam ga video kaiš koji se trlja sam od sebe nemam sliku tog kaiša ja kad sam to video nije mi trebao nit majstor nit bilo ko da se taj kombajn lako popravlja taj kombajn je bukvalno pravljen kao zmaj ''zašto prosto kad može komplikovano''.A kad sam pitao kupce tih kombajna da li bi opet kupili NH nisu se baš rekli su da bi ipak claasa,kejsa itd.
 
Vidiš ja sam čuo baš suprotno znam tri čoveka koji su stari kombaj zamenili novim clasom i nisu baš takvog mišljenja. Jedan bio tx 34, Đura Đaković i treći zmaj 191 i svi su nezadovoljni radom kombajna a oni išli tim putem svi ga hvale pa ajde i mi da kupimo.
 
sto se tice new hollanda ajde da kazem iskljucivo za tx 65 plus posto sa njim samo imam iskustva,nema tu nekih ni dobrih ni losih osobina svaki je dobar dok se ne kvari,samo mogu da kazem da ovaj nas ide uporedno sa vecim kombajnom npr case 527 koji je 6 slamotresa i istog zahvata ne boji ga se zuca ni malo,od kvarova nismo imali nista veliko sem klime koja i sada nije resena ,naravno do zetve ce se resiti ako se ne proda.takodje ako clan bubu prati ovo komentarisanje ne znam da li je goranov tucano 430 ili 440 ni njega se zuca ne boji,samo ipak je novo novo a posle 5 godina su svi isti.
 
Ako pricas sa onog casea 527 sto je snimak na yutubu ovako sa snimka procenjeno taj bi isao i brze jer meni se cini kao da ga gusi masa a to se vidi po tome sto puno slame ide preko sita i to dosta samlevena ,tu treba stelovati bodbubanj da ga ne melje toliko da bi slama isla na slamotrese .
 
Po meni su svi novi kombajni precenjeni s obzirom kakvog su kvaliteta pocev od limarije tj debljine lima itd... Svaki ima svojih prednosti i mana moje misljenje da je NH pljunuti zmaj gde su otklonjeni nedostaci, jedina mana je to sto nema trodelnu korpu i mora se skidati grlo da bi se stavila kukuruzna korpa... a TX sadasnja CX serija se poredi komotno sa Tucanom ili Lexionom sa 6 slamotresa i garant ga se ne stidi ni malo...
 
Po meni su svi novi kombajni precenjeni s obzirom kakvog su kvaliteta pocev od limarije tj debljine lima itd... Svaki ima svojih prednosti i mana moje misljenje da je NH pljunuti zmaj gde su otklonjeni nedostaci, jedina mana je to sto nema trodelnu korpu i mora se skidati grlo da bi se stavila kukuruzna korpa... a TX sadasnja CX serija se poredi komotno sa Tucanom ili Lexionom sa 6 slamotresa i garant ga se ne stidi ni malo...

Naravno da liči na zmaja kad je zmaj kopirao od njih licencu. Na TX34 grlo se skine za 15 min dva spretna čoveka i radiš posle ko čovek ne treba da se podvlačiš ili nešto slično.
 
Zajednicko svim tim kombajima je da su UZASNO SKUPI. Ostalo su nijanse. Ako se kajis cese sam o sebe, predvideli su to valjda da moze da ide odredjen broj sati. Mislim da i na Z780 ima kajis koji se cese sam od sebe, ako se dobro secam - pa je islo tako 30 godina.
 
Iz nase perspective sve je skupo, ali u normalnom svetu to su razumne cene. Naravno svako ima svoje misljenje I to je dobro, ali ja ostajem pri svom da je claas izuzetno skup, neopravdano spram drugih kombajna.
 
Nemoj da se odma ljutis ja sam samo izneo moje zapazanje a tvoje je dal ces prihvatiti ili ne , da ga malo podesis isao bi malo i brze i manje bi i trosio :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh