New Holland

Pozdrav svima!Imam kombajn Clayson New Holland 8060.Javio mi se problem sa menjačem,izbaciva iz druge brzine.Dali neko zna rešenje za ovaj problem?Varijatorski menjač sa tri brzine.
 
Pozdrav svima!Imam kombajn Clayson New Holland 8060.Javio mi se problem sa menjačem,izbaciva iz druge brzine.Dali neko zna rešenje za ovaj problem?Varijatorski menjač sa tri brzine.

Mislim da na tom nh saltanje ide preko sajli tako da kvar moras potraziti samo unutar menjaca, a bilo kakvi kvar na tom menjacu je posledica otkazivanja uljne pumpe ili zaprljanost filtera koji se nalazi na dnu menjaca. Ja sam imao isti kvar I pojeli se zubi na zupcaniku I sve zbog sto je stala uljna pumpa a kod tebe moze biti I da su otisli utvrdjivaci na viljuskama koji se nalaze u samoj dekli kao na ovoj slici
7c6wE.jpg
 
Kod mene nema sajli,šaltanje ide preko šipke.Nema ni filtera za ulje!Ovaj menjač je jako sličan starijim modelima kao 1530,1540,1550,M140 ako nije isto!

- - - - - - - - - -

Kod mene nema sajli,šaltanje ide preko šipke.Nema ni filtera za ulje!Ovaj menjač je jako sličan starijim modelima kao 1530,1540,1550,M140 ako nije isto!
 
To je jedan sa 5 a drugi sa 6 slamotresa. TX65 je kao TX34 samo novija serija za održavanje su dosta povoljni jer su remeni i ležajevi standardni tako da ima svugde gde drže ležajeve. Za majstora nije problem jer je za popravku kao zmaj ništa komplikovano. Mi sve sami popravljamo oko kombajna sem strugarskih radova.
 
Uspeli smo rešiti problem menjača.Iglasti ležaj je bio problematičan.Kod mene je bio montiran kuglasti ležaj umesto iglastog,i nije mogao da trpi opterećenje.
 
Tacno ko sto Robi kaze. I moj svi vide kad je u zastoju makar i zbog prljavog filtera. Odma po selu pricaju crko motor, star je, to je krs.... Niko da dodje bar da pita da pripomogne. Sutra ja skinem sa 4 reda 22kj suncokreta a njihov ostane ne pokosen.
 
Ako se pripremi za sezonu pošteno mora da ide naš ove godine pokosio do sad ove godine oko 250 jutara (ječam,žito,suncokret,soja) bez ijednog kvara na kombajnu samo jednom ispao zadnji točak :osmeh: propao spoljnji ležaj i ispao točak, a kombajn je skoro nov tek napunio 30god.
 
Ako se pripremi za sezonu pošteno mora da ide naš ove godine pokosio do sad ove godine oko 250 jutara (ječam,žito,suncokret,soja) bez ijednog kvara na kombajnu samo jednom ispao zadnji točak :osmeh: propao spoljnji ležaj i ispao točak, a kombajn je skoro nov tek napunio 30god.
Ajd ne pisi bezveze.
 
Kod mene u ulici je otkupno mesto jedno od 4, i onda kad se nesto stoji dok oni prolaze, odma sta imate kvar... a mi sejemo zadnji pa i vrsimo zadnji, ja znam zasto tako radim i ne brinu me nasladjivanja.
 

A šta po tebi spada u pripremu kombajna pred žetvu? Ne znam te lično ali znam par kombajnera koji kad treba da idu da vrše predhodni dan malo metlom očiste stakla i sipaju gorivo i spreman je da krene i kad crkne u prvoj parceli pa još nešto krene naopako u toku popravke pa prođe 2-3 dana dok nameste dosta se može izgubiti za tih par dana kad je sezona i svi rade punom parom.
 
Oooo pa nije to ništa...
Ćale se parkirao pored puta da se dogovori sa čovekom oko vršidbe,kad nakon par dana dolazi jedan prijatelj i pita šta ti se pokvarilo na kombajnu kad si bio parkiran uz put?
Dolazi komšija kući i kaže mu žena: izgleda da se Sinišin kombajn pokvario,videla sam da mu je kombajn unutra. Kaže njoj muž,nije to njegov kombajn,nego je naš kod njega!
 
Nazad
Vrh