Kako i kome plasirati organski proizvod?

srbijadamus

Novajlija
Učlanjen(a)
30 Jan 2010
Poruka
26
Lokacija
Novi Sad
Drugim rečima kome prodati organski proizvod?
Jaja ,paradaiz,papriku ,salatu ,luk
 
Lokalno stanovnistvo. Prosto bi bilo neverovatno da ono sto se proizvede ne bi moglo da se proda tu na samom mestu proizvodnje , ma samo razglasi da imas na prag ima da ti dolaze ,
Pozdrav :ppozdrav:
 
Sve zavisi o kojoj količini je reč, manja može da prođe i na lokalu, veća u Bg a ozbiljna samo u izvozu, uz kontinuitet proizvodnje i kvaliteta što se podrazumeva.
 
Naravno da moze... Ovde kod nas u Osecini gde svaka druga kuca ima bastu zna se ko ima zdrav paradajiz,papriku i domaca jaja, i iako je kod njih i do 50 % skuple ljudi kupuju... Ja licno proizvodim samo za sebe, a cesto me pitaju dal je nesto preteklo za prodaju jer imaju vise poverenja u mene nego u prodavnicu, sto je i logicno jer i moj sin i sestric jedu tu hranu...
 
Da, onaj ko se brine oko plasmana proizvoda proizvedenog bez vestackih djubriva, pesticida i hormona ili nikada nije proizvodio takve proizvode, ili ih nikada nije prodavao. Poverenje kupaca je najbolja garancija trzista, a to je ono sto organski proizvodjac ima, a konvencionalni ne.

Sama prodaja je vestina. Da sam je imao na pocetku sezone prodaje rasada 2010 onoliko koliko sam je imao na kraju, zaradio bih dvostruku svotu novca i ne bi mi propalo 25% robe. Svako znanje se placa, ali zahvaljujuci tom znanju planiram trostruki prihod od rasada u 2011. u odnosu na onaj iz 2010. na potpuno istoj povrsini, i uz nesto veca ulaganja. Ni jedan prodavac ti nece otkriti svoje tajne :zli: to je nesto sto moras da otkrijes sam.
 
Не постоји универзална вештина.
Неко је вешт да нешто квалитетно произведе,а неко да тај производ брзо и за лепе новце прода.
Паметни људи су то одавно спознали па школују своју децу да несамо рмбаче него и да науче вештину продаје.
А ми?
И сви су нам после криви!
 
Evo jednog sajta gde ima puno korisnih informacija, malo statistike, zakonske regulative, otkupljivača, proizvodjača itd.
Biodinamika vidim da si ti registrovan za stočarstvo goveda??
 
dzionik je napisao(la):
Evo jednog sajta gde ima puno korisnih informacija, malo statistike, zakonske regulative, otkupljivača, proizvodjača itd.
Biodinamika vidim da si ti registrovan za stočarstvo goveda??

ne vidi se sajt - da organsko stocarstvo u konverziji za Demetar standard.
 
Сада, када се завршила сезона расада, могу да направим биланс:
1. Финансијски успех целе сезоне за 50% бољи него прошле године
2. Двоструко већи приходи по продајном дану него претходне године.
3. Већ око 5.маја је почела да се смањује разноврсност понуде, а већ 11. маја објављујем да немам робе за продају, и да имам једино обавезу према купцима који су наручили.
4. Последњи дан продаје се буквално нисам пењао до места продаје, него су ми људи силазили доле.
5. Људи ми свакодневно долазе до пластеника и смарају ме за расад, кога просто немам у понуди.
6. Одређеним грешкама у производњи (најчешће кашњења са неким радовима) изгубио сам око 20% робе.
7. Ровац и сличне штеточине су присутне, али не праве штету већу од 5%.
8. Велика улагања у нову технологију у овој сезони (топла леја) уз учење кроз грешке.

Наравно, за себе правим много опширнији биланс.

Дакле, сада ми репутација чак помало и смета јер људима не можеш објаснити да немаш робе, и жао ми је што нисам мало ребнуо цену, него продавао по тржишној.
 
Svaka cast, dobro receno, i apsolutno tacno.
Sada, sto se tice postavljenog pitanja s pocetka teme vezanog za plasman proizvoda, mislim da o tome ne treba mnogo polemisati, narocito ako uzmemo u obzir cinjenicu, da su na svetstkom nivou, povrsine pod organskom proizvodnjom u konstantnom porastu, i da se belezi rast od preko 400 % (za period od 8 godina). Sustina je da su takvi porasti obezbedjeni, upravo zahvaljujuci velikom poverenju i zainteresovanoscu kupaca (odnosno potraznji za organskom hranom).
Ljudi su postali svesni da se u sadasnjoj (konvencionalnoj) poljoprivredi, "svasta radi".
Mislim da to poverenje kupaca i zainterosvanost, ni u Srbiji nije nista manje.
Pozdravljam vas
 
Poslednja izmena:
Organizacija Serbia Organica je osmišljena na početku sa ovim ciljem. Da vodi proizvođače kroz proces konverzije i sertifikacije proizvoda, a kasnije da postane krovna kuća, koja će obezbeđivati plasman robe na tržište. http://serbiaorganica.org/ Ne znam tačno da li to fercera u praksi, ali ako neko ima veće količine robe, možda mu oni mogu pomoći
 
Pozdrav svima!
Ja sam radio 7 godina u direktnoj prodaji, pa sam iskustvo preneo i na prodaju svojih proizvoda.Prodaja u krugu prijatelja, rodbine, poznanika, njihovih poznanika i prijatelja, i tako dalje.Kad imaš kvalitet sve se brzo pročuje i dobro ide.Nov sam u ovom poslu i nemam dovoljnu količinu robe za sada, al polako.
Napravio sam i internet prezentaciju , pa se poneko javi i preko sajta. www.vratimosenaselo.com
 
Nazad
Vrh