otvaranje novih podforuma

tine

Član
Učlanjen(a)
14 Avg 2007
Poruka
964
Lokacija
zali log
Prilikom stvaranja foruma bilo je bezbroj želja u vidu:
Interesira me xy (stoka, ratarska kultura...), molim (tražim) da se otvori podforum.

Sad je broj postova prešao masu, koju se u nekom prihvatljivom vremenu može pročitat.

Mislim, kako bi trebalo u tempu s tendencijom rasta postova u pojedinim forumima otvarat podforume, da se postigne bolja preglednost celine.

Pogledao sam baš forum o traktorima i priključcima. teško se može nešto izvući korisno iz 83 stranice o JD traktorima, ili čak 145 stranica opšte diskusije o plugovima, dok su na prvoj stranici foruma još druge teme o plugovima s ukupno 55 stranica, ako ubrajam tu teme o Lemkenu i V&N.

Da ne pričam o 212 stranice teme o balirkama, koje su od xy marki i modela.

Znam, da moderatori sve vreme radite, a možda bi vama to malo olakšalo posao.
 
Nije to loša ideja ali očistiti postojeće teme je crnački posao, samo to da rade po ceo dan pa ne bi stigli.

Biće podforuma u -Voćnjak i radovi na njemu-.
 
Ja sam to predlagao za temu Mtz, tamo ima preko 440 strana. Može ovo postojeće i da ostane, a da se ubuduće piše u podforumima (npr. motor, menjač, hidraulik).
 
Ideja je ok ali mislim teško ostvariva jer je to ogroman posao. Možda bi bilo bolje da se više koristi i eventualno još unapredi opcija pretrage.
 
Nije to loša ideja ali očistiti postojeće teme je crnački posao, samo to da rade po ceo dan pa ne bi stigli.

Nisam nikako mislio da treba čistit.

Ali mogli ste moderatori da se dogovorite za neki ključ.

Da kad neka tema ide preko određenog broja postova, ili se pojavi više tema koje po nekoj logici obrađuju istu tematiku, stavi se to u podforum.

Vrlo je teško nekom novom članu da išta pametno izvuče iz teme o Belarusu, koja ima preko 400 stranica.
Stvarno nije potrebno da svaka eksotična marka ima sve podforume i hrpu tema, a samo MTZ i IMT bi trebali imat po par urednika, jer se tu puno piše i pita, što je obzirom na broj tih traktora sasvim normalno.

Ja ne želim da ulazim u rad moderatora, a i njima bi bilo lakše, da otvaraju podforume pa ih tim lakše moderiraju, a i urednika za manji specijalizirani podforum se lakše pronađe.

Mislim da moderator podforuma u kom je preko 35-40 tema treba pogledat, koje teme mogu da se odvoje u svoj podforum. Isto za temu, u kojoj se nakupi za par desetaka stranica.
Zbog mase rada ne treba da urednici to sortiraju. Bitno je da prepoznaju trend, pa ga mogu i 'usmeravati'. Staru temu ili više njih se prebaci u novi podforum. Pošto ne verujem, da ima dosta urednika da to posortiraju, na preopšte i prevelike teme katanac, pa se piše dalje i pazi se na nove postove, da ne ide previše raznih stvari u jedan post.

Najviše je postova u mehanizaciji, pa bi tu i predložio da se to tu počne.

Traktore bi predložio da se grupira po grupacijama ako postoje (SDF, AGCO, AGRO), firmama, a eksote privremeno pod 'Ostalo', dok ne 'zarade' svoj podforum.
Sigurno si MTZ i IMT 'zaslužuju' da imaju u 'svom' podforumu svoj podpodforum o mehaničko tehničkim pitanjima, dok za neku Kubotu i nema ikakve potrebe (za sada).

Kod priključaka bi se grupirali po tipu operacija npr. obrada zemlje, seno (možda bolje livade) i slama, zaštita bilja, transport, đubrenje... i opet eksotika u Ostalo.

I sami vidimo, da se od početka foruma neke stvari menjaju u vidu mehanizacije, pa se kupuju druge mašine ko pre 4 godine, otkad je forum.
Iako još veči deo poilovnih, uzima se mašine za koju klasu skuplje, manje razlupane, a dolaze i dosad nepoznati tipovi mašina i tehnologija...

Forum treba to da prati i prilagođava se tome, jer u suprotnom u opasnosti je da gubi članove, pošto sama rast donosi nepreglednost i time nefunkcijonalnost za novog člana, koji traži informaciju.
 
Zanima me jel moze da se otvori podforum za akvarijumske ribice znam da nema bas neke veze sa poljoprivredom ali ima ljudi koji od toga zive i uspesno razmnozavaju ribice.A i garant od ovoliko clanova ima ljudi koji imaju akvarijum.Cisto eksperimentalno ako nebude interesovanja vi ugasite to vam je tri klika u administracionom panelu.:osmeh:
 
Izvrsno za novo uređenje traktorskih tema.
Uredniku mehanizacije i puno dobrih želja(i živaca) kod sortiranja starih postova u nove potforume.

Možda samo primedba, da bi trebali bit proizvođači traktora rangirani u forum traktori, ne da su hierarhično čak i iznad njega.
 
Pokušavam u delu foruma koji se bavi mehanizacijom da pronađem nešto o motokultivatorima, ali ne mogu da nađem da je o tome nešto napisano. Možda ne bi bilo loše da postoji jedan deo koji se bavi tom tematikom, s obzirom da su i oni dosta zastupljeni, naročito u povrtarstvu, vinogradarstvu, voćarstvu...
 
Nazad
Vrh