Tov pilića u kavezima - gajbama

U ovoj temi nije pisano poduze vreme, evo mog odgovora na tvoje pitanje. Smatram da je drzanje pilica u kavez mnogo humanjie za njih i lakse je nama za odrzavanje higijene. U pocetku dok su sasvim mali imam pod sa zicom, okca su 6mm x 6mm. A kad napune 10 - 12 dana prebacujem ih u kavez sa zicanim podom sa okcima 10mm x 10mm.
 
Ja isto gajim tovljenike u kavezu.. uzeo sam kavez sa oglasa za 20 tovljenika.. drzim samo za svoje potrebe i prezadovoljan sam.. male pilice drzim u velikoj drvenoj kutiji za podlogu stavljam stare krpe i piljevinu. svetlo i grejanje radi kvocka od 150-250w zavisi od potrebe.. kad pilici napune 21 dan budu dovoljno veliki da mogu da udju u veliki kavez i da im nogice ne propadaju kroz zicu.. Kavez je bombona samo takva, olaksava posao samo tako.. u pocetku se tacne izdjubruju svaki 3-4 dana a kasnije kad pilici napune 5-6 nedelja potrebno je izdjubrivati svaki dan.. i to je citavih 5 min posla.
Na ovaj nacin sam uspeo da utovim 140 komada u poslednjih godinu ipo dana i imao sam svega 3 uginuca.
Eto moje iskustvo sa kavezima, sve u svemu ja prezadovoljan.
 
Ako ti nije problem slikaj kavez i postavi na forumu par slika ( iz razlicitih uglova ) i koje su dimenzije. Uz pomoc kuma stolara pravio sam kavez proizvoljno.

:sreca:
 
Poslednja izmena:
Kavez je obican kupovni.. Ima ih na oglasima mali milion.. Ako se dobro secam kostao je 4500 din.. Dobar je za 20 tovnih do 6-7 nedelja.. Ako se ide na produzeni tov 8 nedelja onda postaje malo tesno pred kraj tova pa onda obicno koknem par komada pred kraj i pustim ostale da na miru doguraju preko 3kg (ocisceni) .. Nekad budu komadi od po 3.5kg jedva ih izvadim kroz vrata :D
Ovako izgleda
https://www.kupujemprodajem.com/big-photo-57258579-6.htm
 
Slikacu kavez koji sam napravio sa kumom po mojoj ideji. Mislim da je neuporedivo funkcionalniji od tih kaveza, gubitak hrane je sveden na maksimalni minimum. Verujem da vise od 100 - 200 grama nije bilo rastura za svo vreme hranjenja. Mnogo prakticnije i lakse cistim njihov izmet u odnosu na resenje tih kaveza.
 
Slikacu kavez koji sam napravio sa kumom po mojoj ideji. Mislim da je neuporedivo funkcionalniji od tih kaveza, gubitak hrane je sveden na maksimalni minimum. Verujem da vise od 100 - 200 grama nije bilo rastura za svo vreme hranjenja. Mnogo prakticnije i lakse cistim njihov izmet u odnosu na resenje tih kaveza.


Zvrk pa sta bi sa slikama? Ajde postavi da vidimo kako si resio kaveze, trebalo bi i ja da pravim pa je svaka ideja dobrodosla.
 
Izvinjavam se sto se nisam do sada javljao, ako je potrebno slikacu kavez koji sam sa kumom stolarom napravio od drveta sa zicanim podom. Kasnije sam od skele koju vise nekoristim napravio jos jedan kavez u jednom nivou i koji je pokretan ( postavljen je na tockicima ).
 
Izvinjavam se sto se nisam do sada javljao, ako je potrebno slikacu kavez koji sam sa kumom stolarom napravio od drveta sa zicanim podom. Kasnije sam od skele koju vise nekoristim napravio jos jedan kavez u jednom nivou i koji je pokretan ( postavljen je na tockicima ).
Slikaj i okači.
 
Ok, nek se malo prolepsa vreme i slikacu oba kaveza, zadovoljan sam koliko mi vremena treba da ih nahranim, ocistim kavez i da ih napojim sa svezom vodom.
Neznam da li je ovde mesto da postavim jedno pitanje koje me muci oko tova pilica ali bih nase clanove koje imaju veliko iskustvo pitao za savet:

pilice tovim dva meseca sa koncentima i sledecih desetak dana prelazim na prekrupu sa dodatkom sojine sacme, suncokretove, sacme i mlevene deteline. Pilici su u odlicnoj kondiciji i odlicne tezine, prosek zive mere je od 3,5kg. Problem je kad se zakolju i ispeku, kod kostiju bataka i karabataka vidi se crno. Predpostavljam da je od krvi, da li se ta pojava moze na neki nacin izbeci?
Kod klanja ostavljam ih da se dobro ocede ( nekih 5 do 10 minuta ) pa ih tek tada stavljam u surac sa vodom od 65C do 70C nekih 40 sekundi ( dovoljno da se perja lako skidaju ). Posle surenja ubacuju se u cerupaljku koja ih odlicno ocisti ( cak skine i pokozicu sa nogu ). Neznam na koji nacin da izbegnem crno ( verovatno usirenu krv ) na kostima koje nije veliko ali ruzno deluje, hvala na savetima...
 
Forumasi gde ste da li ima aktivnoh clanova, evo slika koje sam obecao. Kavez pripremam za prvi april kar bih uzeo 20 pilica od tri nedelje starosti i postavio ih u gornjoj etazi sa grejnim telom.
img_2108.jpg


img_2109.jpg


img_2110.jpg


img_2111.jpg


img_2112.jpg


img_2113.jpg
 

ToMiCcc je napisao:

Kavez je obican kupovni.. Ima ih na oglasima mali milion.. Ako se dobro secam kostao je 4500 din.. Dobar je za 20 tovnih do 6-7 nedelja.. Ako se ide na produzeni tov 8 nedelja onda postaje malo tesno pred kraj tova pa onda obicno koknem par komada pred kraj i pustim ostale da na miru doguraju preko 3kg (ocisceni) .. Nekad budu komadi od po 3.5kg jedva ih izvadim kroz vrata :D
Ovako izgleda
https://www.kupujemprodajem.com/big-photo-57258579-6.htm



Nemoguce je otvoriti ovu stranicu ako ti nije problem slikaj i postavi slike da svi vidimo kakav je kavez koji imas. Ove nedelje kompletiracu i donji deo sa gazistem koje ima nesto vece otvore ( 15mm x 15mm ). Gornji deo je sad spreman za prijem pilica, merio sam temperaturu u visini poda i dobio posle dva sata 20 - 21C. Kad sam kavez koji ima tockove prebacio u zatvorenu prostoriju koja se negreje posle sat vremena rada dve koke od 250w dobio sam temperaturu na istoj visini od 24 - 25C sto mi odgovara. Spreman sam da od prvog aprila primim 20 pilica starosti 21 dan.
 
Nazad
Vrh