Како набавити литературу за органску пољопривреду?

Karlito

Član
Učlanjen(a)
19 Jan 2011
Poruka
45
Lokacija
Мељак, Барајево
У овој теми можемо расправљати о томе како да набавимо литературу, евентуално да органузујемо размену, фотокопирање за нешто што је тешко набавити итд.

Све што имам:
1. "Мој био врт" - Марија Омахен
2. "Органска башта - група аутора" - специјално издање ревије "Моћ природе"
3. "Органска башта" - Огњановић Снежана
4. "Еколошка Пољопривреда" - Знаор Дарко
5. "Револуција једне сламке" - Масанобу Фукуока
6. "Врт без мотике" - Рут Стут

Последње 3 књиге су хрватска издања. Поред тога имам чланке из ревије "Здравље" које сам копирао док злотвори нису затворили Народну библиотеку Србије. Наравно, имам већи број наслова из конвенционалне пољопривреде, у којима има много корисних ствари које се не тичу коришћења отрова и осталих хемикалија.

Надам се да ће те и ви изложити одакле сте црпли знања, а нарочито би ми било занимљиво да сазнам за радионице и семинаре који се одржавају код нас, а баве се овом темом. ::namigivanje::
 
У овој теми можемо расправљати о томе како да набавимо литературу, евентуално да органузујемо размену, фотокопирање за нешто што је тешко набавити итд.

Све што имам:

2. "Органска башта - група аутора" - специјално издање ревије "Моћ природе"
3. "Органска башта" - Огњановић Снежана


Поред тога имам чланке из ревије "Здравље" које сам копирао док злотвори нису затворили Народну библиотеку Србије. Наравно, имам већи број наслова из конвенционалне пољопривреде, у којима има много корисних ствари које се не тичу коришћења отрова и осталих хемикалија.



Углавном остале књиге имам сем ове две.
 
Како си успела да набавиш све оне књиге? Јеси ли их нашла у Хрватској или их има негде у слободној продаји у Србији. Нарочито за књигу "Еколошка пољопривреда" знам више људи који су ми је тражили, па сам размишљао да би требало тражити да се та књига објави од стране неког нашег издавача. Свакако, сви ми који се бавимо органском/еколошком/биодинамичком пољопривредом треба да се боље повежемо, и популаришемо овакав приступ производњи хране.
 
Како си успела да набавиш све оне књиге? Јеси ли их нашла у Хрватској или их има негде у слободној продаји у Србији. Нарочито за књигу "Еколошка пољопривреда" знам више људи који су ми је тражили, па сам размишљао да би требало тражити да се та књига објави од стране неког нашег издавача. Свакако, сви ми који се бавимо органском/еколошком/биодинамичком пољопривредом треба да се боље повежемо, и популаришемо овакав приступ производњи хране.


Izvini na kasnijem odgovoru.

Našla sam ih po netu u elektronskoj formi i odštampala.
 
Наш пријатељ биодинамика дистрибуира неколико преведених наслова књига везаних за еколошку, органску односно биодинамичку пољопривреду. Присутан је на пролећном Новосадском пољопривредном сајму 2011 у хали 4. (или 5, нисам сигуран, само тамо где су иначе сви излагачи у домену органске пољопривреде).

Ја сам купио за сада:
1) "Пољопривредни курс" -Рудолф Штајнер, 244 стране, цена 550динара
2) "Шта нам говоре корови" - Еренфрид Пфајфер, 77 страна, цена 290динара

Издавач је Стваралачка радионица ЈЕЗГРО, Вршац, Јаше Томића 3.
 
Наш пријатељ биодинамика
2) "Шта нам говоре корови" - Еренфрид Пфајфер, 77 страна, цена 290динара

Издавач је Стваралачка радионица ЈЕЗГРО, Вршац, Јаше Томића 3.

Cena je 250 dinara.

Ove godine objavicemo:

R.Stajner - Pcele - 550 dinara
Karl Kenig - Oomotacima preparata - 250 dinara
Livhud - Planete i njihovi uticaji - 250 dinara
 
Pitanje za биодинамику: hoće li se knjige moći kupiti na predstojećem sajmu knjiga u Beogradu?
 
Nedavno je izasla knjiga "Vodni resursi u organskoj poljjopriverdi". Moze se pozajmiti iz biblioteke Poljoprivrednog fakulteta u Beogradu (mozda je ima i u drugim bibliotekama), a prodaje se u izdavackoj kuci "Zaduzbina Andrejevic", Beograd.
Knjiga govori o sprezi izmedju voda (povrsinskih i podzemnih) i organske poljoprivrede. Definise se uticaj voda na kvalitet zemljista, na kvalitet poljoprivrednih proizvoda, zivotnu sredinu itd, a samim tim i na razvoj organske poljoprivrede (kako voda moze ogranicavati bavljenje organskom proizvodnjomom i kako je moze pospesivati). Govori se i o preporucljivim nacinima koriscenja voda u organskoj poljoprivredi, kao i primenljivim metodama navodnjavanja sa svim njihovim prednostima i nedostacima.
Date su lokacije u Srbiji koje karakterisu ekstremna zagadjenja povrsinskih i podzemnih voda, ali i one lokacije u kojima je voda odlicnog ili zadovoljavajuceg kvaliteta za bavljenje organskom proizvodnjom.
 
Nazad
Vrh