Motorne i električne kosačice

Petar 84
Da je iznešem svoje mišljenje o kosačicama na benzin. Imao sam električnu kojoj je došao kraj i zamenio je benzinkom Brigs 4.5ks 158cc i kućešte na njoj je mtd. Kupljena je u subotici na buvljaku 2010 i kosilica radi kao prvog dana na početku sezone zamenim ulje i svake druge god svećicu i na pola sezone očistim vazdušni filter,plaćena je 130eura i na pijaci mi je prodavac rekao da mi daje garanciju godinu dana i ako nešto crkne da je slobodno odnesem da ce je on reklamirati. Medjutim ni dan danas ništa nije radjeno. Godišnje mi pravi oko 35-40sati a prethodnih godina je nešto više radila. Komšija preko puta mene istu takvu je kupi 2006 kod tog istog u Subotici i ta je pokosila boga oca nema ko je nije nosio i radio sa njom,jedini kvar je imala kolko se ja sećam neke viljuške sto drže osovinu od noža koje su koštale oko 20e. Moj prvi komšija dovlači iz nemačke polovne kosilice,remontuje na njima šta treba i prodaje ih od 70-80e pa nadalje.Moje mišljenje je da ih neikad ne bi kupio jer dodam 40-50e više i imam novu koja super radi i nije zaštucala za 5 god. I rekao mi je da kad god hoću dace mi 80-90e da mi otkupi moju kosačicu i opet dodam 50e i imam novo i teraj. A kod lika iz subotice imaš i samohotkii ovih kao moje,toliko od mene pozdrav.
 
Pitao sam sam coveka koji prodaje i ima servis za kosilice motorke,trimere i kupujem kod njega originalno ulje za nju u boci od 0.6dcl i rekao mi na 40 radni sati ili jednom godišnje da menjam. Jedino je prvo uje menjano na 5 radni sati jer se motor razradjivao.
A znam koji imaju takve kosilice stare po 15 godina koji mislim da menjaju svake prestupne godine ulje,ciste je odo košenja do košenja tako što je cimaju tj lupaju od beton pa eno i dan danas idu.
 
Petar 84
Da je iznešem svoje mišljenje o kosačicama na benzin. Imao sam električnu kojoj je došao kraj i zamenio je benzinkom Brigs 4.5ks 158cc i kućešte na njoj je mtd. Kupljena je u subotici na buvljaku 2010 i kosilica radi kao prvog dana na početku sezone zamenim ulje i svake druge god svećicu i na pola sezone očistim vazdušni filter,plaćena je 130eura i na pijaci mi je prodavac rekao da mi daje garanciju godinu dana i ako nešto crkne da je slobodno odnesem da ce je on reklamirati. Medjutim ni dan danas ništa nije radjeno. Godišnje mi pravi oko 35-40sati a prethodnih godina je nešto više radila. Komšija preko puta mene istu takvu je kupi 2006 kod tog istog u Subotici i ta je pokosila boga oca nema ko je nije nosio i radio sa njom,jedini kvar je imala kolko se ja sećam neke viljuške sto drže osovinu od noža koje su koštale oko 20e. Moj prvi komšija dovlači iz nemačke polovne kosilice,remontuje na njima šta treba i prodaje ih od 70-80e pa nadalje.Moje mišljenje je da ih neikad ne bi kupio jer dodam 40-50e više i imam novu koja super radi i nije zaštucala za 5 god. I rekao mi je da kad god hoću dace mi 80-90e da mi otkupi moju kosačicu i opet dodam 50e i imam novo i teraj. A kod lika iz subotice imaš i samohotkii ovih kao moje,toliko od mene pozdrav.

Izgleda to sasvim korektno,samo sam sumnjicav kolko je takva kosacica dorasla ozbiljnim zadacima,a kod mene ce ih biti sigurno,jer ima delova koje ne stizem stalno da kosim,pa trava moze biti malo veca.

Meni se svidja ovako nesto, verujem da su sigurno malo snažnije i samim tim dugovečnije:

http://www.kupujemprodajem.com/Kosilica-Honda-5-5ks-samohodna-23408945-oglas.htm?filter_id=9078

http://www.kupujemprodajem.com/Kosilica-Partner-6-7ks-ispravna-23409011-oglas.htm?filter_id=9078

Da li se neko susretao sa ovakvim modelima?
 
Da li i koje ulje ide u diferencojal samohodnih kosacica ? Konkretno mi treba za hondu , gledao sam danas malo ,nema nikakvog srafa za dosipanje i ispustanje ili ja nisam nasao ?
 
Sezona kosnje je uveliko u tijeku, a tema zamrla :(
Evo jedna slika od neki dan :D
06f0c7444395ef8d66b165294ddfcc71.jpg
 
Drugari imam problem sa motornom kosom Stihl fs-120. Ostavljena je ispravna pre desetak dana i sad nikako da upali. Samo poteče gorivo iz filtera za vazduh. Svećica skroz bude mokra. Kad je uzduvam i osušim opet isto dok ne ispraznim rezervoar. E onda upali sa praznim rezervoarom i radi desetak sekundi. Ako u međuvremenu nalijem gorivo, odmah se ugasi. Zna li neko šta da joj radim? Do sad je pomagalo ako rasklopim i operem karburator ali sad neće pa neće. Očigledno dobija previše goriva ali ne znam zašto. Šrafovi L i H su na početnim pozicijama. Najviše me čudi što je ostavljena ispravna, a sad neće da upali.
 
Da malo ozivimo temu, procitao sam sve od prve do zadnje strane, budzet bi mi bio do 100e maximalno, sta biste mi preporucili za taj novac, tecumseh, Brigs...

Kojih karakteristika bi trebala da bude, koliko konja, koliko kubika, da li uzeti samohodnu ili ne, ono zasta je planirana je uredjenje medjurednog prostora u malinjaku, parcela nepunih 10 ari, kosilo bi se svaki drugi-treci dan

Moze i nesto sa kupujem prodajem, odgovaralo bi mi Kraljevo i okolina, Cacak, Kragujevac.. evo nekih mojih predloga pa slobodno prokomentarisite

http://www.kupujemprodajem.com/Motorna-kosilica-PERFEKTNA-SNIZENO-37325301-oglas.htm

http://www.kupujemprodajem.com/bocna-kosilica-37337169-oglas.htm

[url]http://www.kupujemprodajem.com/Viking-37045806-oglas.htm


http://www.kupujemprodajem.com/Viking-37-37041956-oglas.htm
[/URL]

- - - - - - - - - -

Neko, neki predlog ....
 
Poslednja izmena:
Drugari imam problem sa motornom kosom Stihl fs-120. Ostavljena je ispravna pre desetak dana i sad nikako da upali. Samo poteče gorivo iz filtera za vazduh. Svećica skroz bude mokra. Kad je uzduvam i osušim opet isto dok ne ispraznim rezervoar. E onda upali sa praznim rezervoarom i radi desetak sekundi. Ako u međuvremenu nalijem gorivo, odmah se ugasi. Zna li neko šta da joj radim? Do sad je pomagalo ako rasklopim i operem karburator ali sad neće pa neće. Očigledno dobija previše goriva ali ne znam zašto. Šrafovi L i H su na početnim pozicijama. Najviše me čudi što je ostavljena ispravna, a sad neće da upali.

Druze imam gotovo identican problem . Ne znam zasto , ali meni je pomagalo da upalim bez filtera, a kad upalim vratim ga. Sta je sa njom nemam pojma , ali ovo radi . Probaj i ti. Pozdrav :)
 
Pa nema tu neke mudrosti,presisava glavi se iglica plovka.A ovaj što pali bez filtera,verovatno je totalno zapušen.
 
Ja guram moju MTD vec 8 punih godina i vala se naradila i nakosila :))) U ovom nekom periodu 'pojede' 20ak ari trave na svakih 7-10 dana... A jednom samo zamenjena svecica, kanap i ociscen karburator (kao mali servis) i ulje sto zamenim u prolece pred svaku sezonu. Sad moram da kupim novi nož i onaj nosač noža..
 
jel zna neko nesto o kosacicama einhel royal plave boje,inace neki lik mi je nudi a na netu nigde takve nema pa mi je sumnjivo dal nije neka kineska replika ko stil testere za 20eu

- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -
 
Nazad
Vrh