Motorne i električne kosačice

Matkee

Član
Učlanjen(a)
21 Maj 2010
Poruka
2.820
Lokacija
Novi Sad
Otvaram ovu temu jer sam siguran da svako domaćinstvo ima kosačicu sa kojom uređuje vrt ili okućnicu, da čujemo vaša iskustva o tome, koji proizvođač, koja snaga, električna ili motorna...
 
2iuoriq.jpg
168c5xl.gif



Električna, 2000W, treba mi jača.
 
evo mi smo kupili ovakvu kosačicu pre tri godine, proizvođač je MTD i mogu vam reći da sam prezadovoljan, ni svećicu nisam promenio, sipam Volvolinovo ulje SAE 30 i radi savršeno...

11r7tk2.jpg
 
matke. je napisao(la):
nisam siguran, ali msm da je 2,8 kW
Samo mislim da nebi trebao da sipas valvolin.Za njih je predvidjeno neko ulje ne znam tacan naziv,ali je skupo kao djavo.600 dinara pola litre.Upravu si 2,8 kW.Imam potpuno istu kao na slici.Ekstra je kosilica.Jos da dodam da trosi kao upaljac. :D
 
e druže grešiš, valvolin pravi ulja za motorne kosilice, cena je u NS oko 480 RSD za litar ulja, menjam ga dva puta godišnje, u proleće pre nego što počnem da kosim i krajem jula, ulje je Valvoline SAE 30, nacrtana je kosačica na njemu, ove godine pre nego što počnem da kosim, moram da promenim filter vazduha, čistio sam ga desetine puta do sada... ::namigivanje::
 
Pozdrav svima,tema je :D,a mene interesuje neko iskustvo sa Honda kosacicama,znam da su skupe i nista vise.Ako neko ima ovu marku neka pise.
 
Po meni najbitnije na kosilici što trebate da gledate kad kupujete kosilicu je motor. Ja imam osobnog iskustva s Brigss&Straton motorima. Prije 5 godina sam kupio novu kosilicu s B&S XC 3.5 klasik motorom. I ovih 5 godina radi svršeno. Jedino sam jednom samo svjećicu promjeno i ulje mijnjam svake zezone. Kod mene u komšiluku gotovo svi koristimo kosilice s ovim motorima. I dosad najozbiljni kvar što je kod komšije je bio membrana na kraburatoru. Dijelovi su lako dostupni jer ima ih goto svagdje.
 
@zeljko025
Zemo, nek te dobro sluzi masina! :ppozdrav: Kada budes kosio, reci mi koliko potrosis goriva za koju povrsinu. Ja imam na struju i nemam zivaca da vise vucem kabel izmedju stabala. Planiram preci na nesto slicno poput tvoje kosilice :osmeh:
 
Hvala na cestitkama. @Bojcetic probao sam kositi travu u rezervar stane 0.75l benzina i sa tim sam pokosio oko oko 700kvadrata travnjaka i bilo je i vece trave i redovnog odrzavanog travnajka,po meni potrosnja je vise nego odlicna za povrsinu koju uradi i ispada da na 100 kvadrata urednog travnjaka potrosi oko 1 deci benzina. I ja sam imao na struju pa sam izgubio volju,zivce dva produzna kabla su mi kratka a i slaba mi bila elektricna i odem u Suboticu i kupim za 130e ovu na benzin i 650din ulje za nju.
 
Hvala na cestitkama. @Bojcetic probao sam kositi travu u rezervar stane 0.75l benzina i sa tim sam pokosio oko oko 700kvadrata travnjaka i bilo je i vece trave i redovnog odrzavanog travnajka,po meni potrosnja je vise nego odlicna za povrsinu koju uradi i ispada da na 100 kvadrata urednog travnjaka potrosi oko 1 deci benzina. I ja sam imao na struju pa sam izgubio volju,zivce dva produzna kabla su mi kratka a i slaba mi bila elektricna i odem u Suboticu i kupim za 130e ovu na benzin i 650din ulje za nju.

Jako su mali potrosaci ovi motori od 3.5 ks BRIGGS & STRATTON,i ja imam slicnu i kosi svake godine veliku povrsinu travnjaka i mogu da kazem da sam prezadovoljan sa njom samo sipas i vozis :osmeh:..
 
Ona slabija ima motor od 1000w i to ti je jedva dovoljno da kosiš gde je trava niska i retka. Gde god je gušća ili malo prerasla trava će se verovatno gušiti ili skroz zaustavljati motor i moraćeš da je guraš polako, možda i "mic po mic" po dva centimetra da se ne bi preopteretio i zaustavio a svako zaustavljanje može da izazove pregorevanje motora. To je po meni slabo. Ja imam mtd sa tom snagom motora i moram da kosim dvorište dva puta nedeljno i to ostavljam travu na većoj visini jer je dole bliže zemlji trava gušća i jača i motor to teško izdržava. Kad budem mogao uzeću neku benzinku, verovatno polovnu. ima ih od 100 evra u dobrom stanju a nove su mi skupe (za moj džep) od 27ooo pa naviše. Veći je zahvat noža, dovoljno jaki motori i nema vučenja i premeštanja kablova po dvorištu. I veći koš znači manje zaustavljanja i pražnjenja.
 
Znaci uzimam ovu skuplju.
I ja sam hteo polovnu benzinsku, al mi malo frka da rizikujem jer ako se pokvari nemam bekap. Tako da ove godine ima da teram elektricnu. Hvala (a ako neko ima predlog za neki drugi model do 10.000, neka se ne ustrucava da predlozi) :)
 
Ima neka akcija sad u jednom mega marketu, benzinska kosilica, OHV, 139 cc, 3,5ks za oko 17000 din, proizvodjac je powertehnik. Da li je to ok cena? Kakve su te kosilice, ne razumem se bas previse u te marke?
 
Nazad
Vrh