Rezervni delovi za kombajne

Može se promeniti ako sam ram nije truo i deformisan.Inače deo se zove uložak sabirne ravni.
 
Znate li neku prodavnicu koja prodaje delove za reduktor kose za zmaja po mogućstvu da ima sve znači i ležaje i semeringe i dihtunge ili se to mora kupovati sve posebno
 
Hvala na jako korisnim savetima. Imate pravo kupiti novu. Evo broja tel. odakle kupujem ja delove set trade nn 023 523 400 iz Zrenjanina. Ljudi su mi izasli u susret i sve sto mi je bilo potrebno za dan sam imao deo i to najbolje cene su imali. Kupovao sam i iz Panceva firma se zove Trgo-Saobracaj +381 (0)13 354 381 ovi imaju ama bas sve na stanju vezano za delove za kombaj zmaj. Moja preporuka za siljke na vitlo ili bilo koji model covek radi po uzorku firma se zove Metal-Trade 0638004064.
Iz iskustva sa njima jako sam zadovoljan.
Nadam se da ce nekom pomoci.
 
Dušan iz Set trade je lik samo takav.Od njega sam uzeo dosta remenja za kombajn.Inače ima delove za Zmajeve 170-191.
 
Decki pitanje,
spremam se dati praviti sito za soju (kombajn john deere) rupičasto, pa me zanima koji prečnik rupe bi bio najbolji
poz
 
trebaju mi razna sita, uzeo sam selektor za žitarice i grah, pa me zanima tko ih pravi u okolici Sombora, Odžaka, do Temerina, da mi nije daleko i po kojoj cjeni????
 
Postovanje forumasi, radim kocnice na Zmaj 142 i nemogu da nadjem ( filc i drzac filca) kataloski broj 12, i 13 pa vas molim za pomoc ako ko zna gde bih mogao ove delove kupiti molio bih da napise.Hvala.
 
Kad se ugreje hidraulicno ulje slabo mi dize kukuruzni adapter.Spusta se lepo ali nece da ga dize brzo i cak ne moze do gore.Kad je na zemlji on pocne lepo da ga dize ali kako se blizi maksimalnoj visini jako uspori.Sta nositi na remont?
 
Proveri da li imas dovoljno ulja u rez.Pogotovo ako je i pomocni klip u pitanju onda ti fali koja litra
 
Ulja ima dosta.Merac na maksimumu.Jel se moze to remontovati u Ce-Hid Zrenanjin ili mora bas nova?
 
Ako je isti razvodnik kao kod mene na kombajnu sa spoljne strane imaš jedan šraf na imbus 12 rasteretiš hidroliku pa to odvrneš i vidiš kolko ima podmetača u šrafu i dodaš jedan. Jer i kod mene bio problem kad se zagrejao nije mogao da podigne heder sa dodatkom za suncokret i tako smo rešili bilo unutra dva tanka pa smo jedan izvadili i ubacili malo deblji i eto tako radi već treća sezona ali samo žitnu onda se izvadi podmetač jer jako brzo diže heder. Sa prednje strane se nalazi na razvodniku.

- - - - - - - - - -

Zaboravio sam da pitam kako je radio sa žitnim?
 
Zitni je dizao lako.Ima li sanse da slikas gde je taj sraf?
Svasta citam...sasvim je normalno da tesko/teze dize kukuruzni...npr laverda ima pomocne cilindre,i bez njih ne moze ni da mrdne adapter,dok zitni dize od sale-a 142 4 reda dize na knap,i ako je sve ok...ugradi jedan + cilindar,a razvodnik ne diraj ni pod tackom razno.
 
Nazad
Vrh