Skladištenje žita u kučnoj radinosti

S3RiOUS

Član
Učlanjen(a)
3 Feb 2008
Poruka
270
Lokacija
Novi Karlovci
Ako se ukaze potreba za skladistenjem zita i jecma kod kuce vi to cinite u?
 
Odg: Skladistenje zita u kucnoj radinosti

Na tavanu kuce, jer imam betonsku ploču, a nemam mnogo zemlje tako da sve lepo stane. Do sada se pokazalo kao dobro rešenje.
 
Odg: Skladistenje zita u kucnoj radinosti

Nije lose, ja imam staru kucu a na tavanu je prasina pa to ne bi valjalo, mada dosad jos nisam skladistio zito kod kuce ja to odmah odvezem i naplatim cim ima sanse
 
Odg: Skladistenje zita u kucnoj radinosti

Kad ima potrebe za tim, onda na tavan od kuce, betonski je i napred. A bogami i te godine se bolje ugrejem kada je jecam ili zob na tavanu :D.
 
Odg: Skladistenje zita u kucnoj radinosti

ovako sam ja skldištio kukuruz ove god


 
Odg: Skladistenje zita u kucnoj radinosti

a gde posle sa vrecama, sve ce ih misi izgristi :ppozdrav:
 
Odg: Skladistenje zita u kucnoj radinosti

ja stvarno ne znam zasto se svi plase tog lagera i stalno se svi vrte oko istog pitanja. ja kuci posle zetve zita sa jus vlagom donosim ga kuci i prosipam na beton u supi, kasnije ga gasiko naguram uz zid da bih dobio mesta u supi za mehanizaciju i ono kod mene tako stoji do proleca i nikada nije bilo problema! isto tako radim i sa sojom i sa kukuruzom, jedino suncokret ne ostavljam kuci! :ppozdrav:
 
Odg: Skladistenje zita u kucnoj radinosti

Ja sam uzidao silos sa betonskim blokom stana cca40t
 
Odg: Skladistenje zita u kucnoj radinosti

Moze posle N.G. pa pitaj sta te zanima
 
torpedo je napisao(la):
a gde posle sa vrecama, sve ce ih misi izgristi :ppozdrav:
pa lepo bacis stocnu so okolo i nijedan mis nece da pridje a ne da jede.tako radim i sa balama i nijedan kanap nikad nije bio pojeden,a od 400 dzaka kukuruza samo jedan koji je pao sa gomile su probusili
 
Video sam na salasima da su ljudi uzeli mrezu od betonskog gvozda zavarili dva kraja i od gore napunili kukuruzom , e sad sta mislite o tome uzeti te mreze primer od gvozda fi 8 i izvariti skelet od silosa i iznutra ga izidati sa blokovima za zidanje . Tu mislim na silos u precniku od 4 metara i visine od 4-5 metara po mojoj racunici bi trebalo da stane oko 50tona. Samo neznam dali bi to mogao da izdrzi pritisak , pa bi vas molio za misljenje , hvala . :ppozdrav:
 
@mihalyocska ja licno mislim da ima lakse resenje od toga-mozda i jeftinije. kod nas u selu ima par ljudi koji su napravili silose od dasaka poslaganih u krug i izmedju svake daske se nalazi traka od jedno 10-ak cm(od ofset ploce) i sve to drzi obruc. t.j silos izgleda poput ogromne bacve-bureta. negde na ovom forumu i ima slika tog sistema skladistenja samo ne mogu da se setim gde... mihalyocska nisi daleko od nas ( Djurdjin) dodji da vidis ako te zanima.
 
Razmisljao sam i ja o daskama ali sta ces ako misevi jes gore pacovi naprave rupe na daske , ne primetis ispuste pola silosa . Nije mi daleko Durdin a i bio sam tamo jednom davno . :D
 
tesko... koliko je meni poznato oni prave rupe kada je nesto zatvoreno a kad imaju opciju da gvirnu unutra nece praviti dzumbus. inace pronasao sam slike koje je clan deni postavio ali isto tako izgledaju i ovi silosi kod nas. tema silosi i susare strana 5. po meni ekstra jednostavno jeftino i sasvim pristojan kapacitet. :ppozdrav:
 
sinisa1979 je napisao(la):
@mihalyocska ja licno mislim da ima lakse resenje od toga-mozda i jeftinije. kod nas u selu ima par ljudi koji su napravili silose od dasaka poslaganih u krug i izmedju svake daske se nalazi traka od jedno 10-ak cm(od ofset ploce) i sve to drzi obruc. t.j silos izgleda poput ogromne bacve-bureta. negde na ovom forumu i ima slika tog sistema skladistenja samo ne mogu da se setim gde... mihalyocska nisi daleko od nas ( Djurdjin) dodji da vidis ako te zanima.
sta ti je ofset ploca?
clan Kompaj je pravio takve silose nekom coveku,bilo je slika kod njega u profilu!
 
Nazad
Vrh