Cena pšenice rod 2011.g.

Šta mislite koja će biti cena pšenice ove god.


  • Ukupno glasača
    156
samo za vašu informaciju-neki dan mi kolega sa granice na batrovcima javio da pšenicu izvoze po 29.5 dinara,on čovek lično gledao fakture.Pa sad vi vidite i ocenite koja je to Bagra i šta se sve radi i koja je to otimačina i čupanje brkova na finjaka.a otkupili su ga po 12-13 dinara.A znajte da ove godine žita nemaaaaa-što ječma,što pšenice čak ni za sops.za sopstvene potrebe.zato je hleb već sada 55-60dinara a znajte da će biti i još skuplji :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Vrlo je velika veratnoća da će žito biti dobro plaćeno jer nije nešto mlogo više posejano nego prošle godine ako se nevaram posejano je negde oko 450000 hektara a prošle godine je posejano svega 400000 hektara
 
to sa zasejanim hektarima,treba da znate da su to svake godine neistinite priče i odstupanja su jako velika.ako ovako se nastavi mislim da će hlab biti blizu 100dinara.a od svog toga kolača najmanje koristi ima direktan proizvođač.razmislite dobro šta ćete sa ovogodišnjim rodom kada ga skinete sa njive............
 
none 73 je napisao(la):
Samo jedne godine je žito bilo skuplje u vreme vrše a kasnije pala cena a svake godine ono ostvari neku veću cenu u nekom kasnijem periodu
Takvih vala bogu nece biti vise. Sad je opsti glad u svetu i jos ove prirodne katastrofe.
 
miroslavjovanovic78@gmail je napisao(la):
samo za vašu informaciju-neki dan mi kolega sa granice na batrovcima javio da pšenicu izvoze po 29.5 dinara,on čovek lično gledao fakture.Pa sad vi vidite i ocenite koja je to Bagra i šta se sve radi i koja je to otimačina i čupanje brkova na finjaka.a otkupili su ga po 12-13 dinara.

malo mi je muka već od tog gledanja u tuđ tanjir.
neko bio po ušima nekog da proda pšenicu po 12? zavrt'o ruku?
a da si ti meni živ i zdrav, ta što je otkupljena po 12 je prešla granicu još u avgustu.
ova što sad prelazi, nije plaćena ispod 22-23.
 
miroslavjovanovic78@gmail je napisao(la):
malo mi je muka već od tog gledanja u tuđ tanjir.
neko bio po ušima nekog da proda pšenicu po 12? zavrt'o ruku?
a da si ti meni živ i zdrav, ta što je otkupljena po 12 je prešla granicu još u avgustu.
ova što sad prelazi, nije plaćena ispod 22-23.

Cenis?
 
Ja od cene neocekujem nista specijalno taksa je udarena na izvoz to je zabrana izvoza na fin nacin moze im se kako oce.Nesejem je jedno par godina necu imati glavobolje do zetve.
 
Naravno da nema nista od takse. Pricalo se o taksi od 5 din/kg, ali to je bilo samo da uplasi ljude da prodaju. Naravno da nece uvesti taksu jer bi takva odluka izazvala revolt medju poljoprivrednicima, a nasim politicarima je to najmanje potrebno u ovom trenutku.
 
ma nije stvar u revoltu.
nismo mi njima bas tako bitni.
stvar je prosta.
pšenica kod nas trenutno košta toliko, da se nikom ne isplati da je kupi, pa izveze.
 
Iskreno da ti kazem ne pratim psenicu jer je ne sejem, pa nemam predstavu koliko kosta u Budimpesti i Parizu. Ono sto mi se cini da ce psenica imati lepu cenu na leto, ali samo zato sto je malo posejano.
 
Nazad
Vrh