pomoc oko kupovine GPS navigacije za auto

dragansavin

Član
Učlanjen(a)
28 Dec 2008
Poruka
874
Lokacija
srpska crnja
malo sam trazio po forumu ali nisam video nista o ovoj temi ,a ja bih da pazarim gps pa me zanima nesto vise o njima sta mi je bitno kod kupovine, naravno i ako neko ima neki dobar sajt da mi preporuci gde bih mogao da ga kupim
Post je spojen: [time]1296328584[/time]
_________________________________________________
samo da se nadovezem gps se odnosi na auto navigaciju da nebi neko pomisli da mi treba za traktor
 
Sve su manje vise iste samo je pitanje koliko si para spreman da izdvojis.Ja bi ti preporucio Garmin.
 
Bitno je da pokriva celu evropu,da je precizna ,jer imaš uglavnom ove jeftine što ne pokazuju tačan položaj auta i još dosta bitno je da imaš pokrivenost malih sela sa svim ulicama ,pošto se dešava da ima samo glavna ulica a ove sporedne nisu ucrtane.Takođe da se može preko interneta dopuniti sa sadržajem kasnije jer uvek ima promena u znakovima i dr.,a ove jeftine za par hiljada nemaju tu opciju.Ja sam uzeo x-drive i-5 za 175e.
 
Sve zna i uvek poštuje saobraćajne znakove zbog jednosmernih i drugih zabrana i uvek upozorava na prekoračenje dozvoljene brzine na toj deonici.
 
što se tiče navigacija najbolje i najjednostavnije za dopunjavanje softvera i karti (mapa i adria rut) to su ti garmin i koje koriste igo softver, kao igo 8 za njih imaju karte najnovije urađene pre mjesec ipo model 2011 koje su nejkompletnije, samo da znas da imaju posebne navigacije za auto i teretni program a u neke modele se moze ubaciti softver i ze teretni program, kod garmina to nemoze.
garmin radi na autu staza za pjesake i bicil staza a za teretni je dodano za kamione i autobuse.
mada je garmin najbolji jer radi na najvise kanala i uvijek je pokrivena sa vecim brojem satelita i nema kasnjenja u davanju naredbi i mjerenju brzine kretanja. :cao:
 
goran doboj je napisao(la):
što se tiče navigacija najbolje i najjednostavnije za dopunjavanje softvera i karti (mapa i adria rut) to su ti garmin i koje koriste igo softver, kao igo 8 za njih imaju karte najnovije urađene pre mjesec ipo model 2011 koje su nejkompletnije, samo da znas da imaju posebne navigacije za auto i teretni program a u neke modele se moze ubaciti softver i ze teretni program, kod garmina to nemoze.
garmin radi na autu staza za pjesake i bicil staza a za teretni je dodano za kamione i autobuse.
mada je garmin najbolji jer radi na najvise kanala i uvijek je pokrivena sa vecim brojem satelita i nema kasnjenja u davanju naredbi i mjerenju brzine kretanja. :cao:
Post je spojen: [time]1296334536[/time]
_________________________________________________
Sve je to u redu ,ali garmin jeste broj jedan samo sa cenama onih modela što vrede mnogo je daleko od svih a mislim da i ovi drugi odrađuju posao odlično,kod garmina se plaća i ime.
 
Meni je jedan kolega sa foruma izabrao jedan BluBeri koji ima igo8 i naj noviju kartu isao sam u nekoliko gradova u austriji i nemackoj bez ijednog problema sa ulicama , sa ogranicenjima brzine ::lose:: nije uvek tacna sto i nije tako bitno , bitno da te odvede gde god pozelis i kosta sa kartom 9900dinara ::svaka cast::
 
ja sam to spojio sa telefonom, koristim nokiu 5800 sa garminom, i ubacio sam adria route mape i radi super, za sad.
 
Rale 83 je napisao(la):
Meni je jedan kolega sa foruma izabrao jedan BluBeri koji ima igo8 i naj noviju kartu isao sam u nekoliko gradova u austriji i nemackoj bez ijednog problema sa ulicama , sa ogranicenjima brzine ::lose:: nije uvek tacna sto i nije tako bitno , bitno da te odvede gde god pozelis i kosta sa kartom 9900dinara ::svaka cast::

ako nije tajna gde si je kupio imali prodavnica sajt?
 
Vec sam pisao o ovome ali se ne secam tacno u kojoj temi. No ponovicu ponovo. Sve navigacije koriste iste (besplatne) satelite. Za potrebe koje nama trebaju dovoljno su precizne. Imaju manje vise iste procesore kao i memorije, tako da izbor sam navigacije je sta vam se vise vizuelno svidi. Obavezno gledajte da radi na OS Windows CE, jer za isti ima ogromna podrska. To je sto se tice hardvera, za softver uzmete IGO i redovno skidate mape (besplatne su) i cepaj. :D
Prilikom kupovine GPS uredjaja kupite i memorijsku karticu od 4-8GB nije skupa, samo se raspitajte koliko moze da podrzi vas uredjaj, da ne kupite preveliku.
Ja imam Vivax GPS 350 kupljen u Metrou pre godinu i po dana, tad je bio 5800din, sad koliko kosta nemam pojma, ali je verovatno malo skuplji zbog skoka evra u odnosu na dinar. Katricu od 4GB mislim da je bila oko 900din. Ubacio sam mape Balkana a na ostali memorijski prostor muziku i onda posto ima AUX out nakacim ga na radio i slusam muziku kad idem negde gde znam put.
 
Nazad
Vrh