Ugovaranje kukuruza sa zagarantovanom cenom

pa osiguraj pa mirno spavaj
 
Da li neko ima iskustva sa ugovaranjem silažnog kukuruza? Kako se kreću cene, koliki su prinosi po hektaru?
 
Pa sigurno da neko ima da ga proizvodi, ako ništa drugo bar za sebe...
 
To je otprilike to, ja doduše ove godine plaćam nešto više, ali tu je to oko 25 €/tona... A kako vam se kreću proizvodne cene? Mene sada ova tura košta otprilike 17 €/tona, ali sam morao i da dokupljujem dodatno...

DSC02642.jpg


DSC02662.jpg
 
Odlična stvar, ovakve ljude (firme) država treba dobro podržati (mada u to sumnjam).Da smo bliže sigurno bi napravili dogovor .Ne proizvodim silažu jer nemam stoku , ali svi znamo da bi se trenutno moglo solidno zaraditi sa sijanjem ozimog žita i postrno silažni kukuruz ,naravno sa navodnjavanjem.
 
Odlična stvar, ovakve ljude (firme) država treba dobro podržati (mada u to sumnjam).Da smo bliže sigurno bi napravili dogovor .Ne proizvodim silažu jer nemam stoku , ali svi znamo da bi se trenutno moglo solidno zaraditi sa sijanjem ozimog žita i postrno silažni kukuruz ,naravno sa navodnjavanjem.
Samo nek ne otežavaju, to je dovoljna pomoć od njih :)

Mi smo planirali da sejemo tritikale kao zimsku kulturu, ali se ne isplati finansijski.. Proćićeš i više nego duplo jeftinije da obradiš leti 30% više pod kukuruzom, nego da na istoj površini seješ tritikale...
 
Nazad
Vrh