Preparati za zastitu povrca od stetocina

niko mi nije odgovorio i morao sam sam istraživati.radi se o PUŽU GOLAĆU.Naselili mi se u plastenik i bršću li bršću.Na jednu stranu ulaza u plastenik sam stavio bakarnu cev a oko paprika sam po zemlji rasporedio mokre daske i sad ih svako jutro skidam sa daske.Manje sa lišća jer zbrišu ujutro sa svetla.Tako mi se smanjio broj rupica na paprikama.
 
Perfit sam i ja probao, i bio sam zadovoljan kako suzbija plamenjaču. Rekao bih da je neki organski preparat i to sa "prostom" recepturom, čim su je sakrili sa deklaracije, iako su po zakonu obavezni da navedu sadržaj preparata. Onda je pošla kontrakampanja, i Perfit je kod nas retko viđen poslednjih godina.
 
Perfit sam i ja probao, i bio sam zadovoljan kako suzbija plamenjaču. Rekao bih da je neki organski preparat i to sa "prostom" recepturom, čim su je sakrili sa deklaracije, iako su po zakonu obavezni da navedu sadržaj preparata. Onda je pošla kontrakampanja, i Perfit je kod nas retko viđen poslednjih godina.

Primetio sam da ga u drugim apotekama nema i kad im trazim oni kazu sta je to, po mirisu i peckanju po rukama bih reko da u njemu ima supsance od koje je pravljen hidrogin koji se koristi u zdravstvu za ciscenje rana. Kako si ga koristio? Ja sam prosle godine prvo samo njega koristio pa mi kasnije rekli da on sam nije dovoljan za potpunu zastitu nego da prvo njim isprskam i tako biljku dezinfikujem pa posle nekoliko sati kada se on zasusi da idem nekim fugicidom.
 
@MilanM

Ne sećam se više doze primene, bilo je to sigurno pre desetak godina, ali je delovao dosta dobro. Tada nisu preporučivali da se odmah iza njega ide nekim klasičnim fungicidom, sada to čujem od tebe. Verovao sam u taj preparat, pre svega jer je organski, a na boci je pisalo, čini mi se, da je hemijski sastav neki nus-produkt iz nekog prehrambenog procesa.
 
ne nisu nista pisali od cega je pravljen i ako su po zakonu morali to da urade,secam se da je kod nas na pijac dolazio neki sicusni covek nudici ga kao odlicno resenje za mnoge stvari.Ja sam ga uzeo da probam i imao sam cudan osecaj da je pravljen od nekog deterdzenta jer je penio.To je moje iskustvo neznam za ostale.Vidjao sam ga i u poljoapotekama ali u poslednje vreme ne...
 
perfit je pravila/pakovala Monada Lab Beograd
Sastav je vodonik peroksid, ortofosforna kiselina i jos neki tajni sifrovani sastojak (i danas cuvam flasicu) :osmeh:
Na zalost vise ga ne proizvode i nema ga u prodaji.Verovatno su se umesali veci igraci
Bio je neprevazidjen za plamenjacu i vasi
 
Sad sam pogledao bocu pise da se koristi za sastitu voca, povrca i semena i sa dezinfekciju, u sastavu pise nesto sto ne razumem slikacu kasnije nalepnicu pa cu okaciti sliku. isprobao sam ga i u ukrasnom cvecu sa malo secera i cvece je poludelo cak je i kala pocela da mi cveta :). Sto se prozivodnje tice kada sam bio u apoteci gde kupujem sredstva nacuo sam razgovor izmedju dva radnika da se perfit vise ne prozivodi i tada nisam hteo da ga kpim, posle mesec dana sam trazio neki savet i prodavacisa mi kaze uzmi perfit i ja joj kazem da sam cuo da se vise ne prozivodi a ona ce meni ma proizvodi se samo smo mi jedini predstavnici u ovom delu Srbije i zato ga nema u nijednoj drugoj apoteci.
 
Sad sam pogledao bocu pise da se koristi za sastitu voca, povrca i semena i sa dezinfekciju, u sastavu pise nesto sto ne razumem slikacu kasnije nalepnicu pa cu okaciti sliku. isprobao sam ga i u ukrasnom cvecu sa malo secera i cvece je poludelo cak je i kala pocela da mi cveta :). Sto se prozivodnje tice kada sam bio u apoteci gde kupujem sredstva nacuo sam razgovor izmedju dva radnika da se perfit vise ne prozivodi i tada nisam hteo da ga kpim, posle mesec dana sam trazio neki savet i prodavacisa mi kaze uzmi perfit i ja joj kazem da sam cuo da se vise ne prozivodi a ona ce meni ma proizvodi se samo smo mi jedini predstavnici u ovom delu Srbije i zato ga nema u nijednoj drugoj apoteci.
Ipak se proizvodi.Sad sam ih kontaktirao.nazalost meni najbliza prodavnica je u Pancevu ::jako_besan::::jako_besan::::jako_besan::
U Monadi moze da se kupi samo na kutiju od 12 l i cena je 16000 din ::lose::::lose::::lose::
 
danas sam prica sa jednom komsikom i kaze ona da joj za perfit neki agronom reko da je to obican hidrogen i da ne baca pare.[/QUOTE]



Šta je, da je, imalo je odličnih rezultata, makar kod mene. A vidim da se i druge kolege nisu žalile. I za gljivična oboljenja i protiv insekata.
 
Koristio sam PERFIT pre par godina i vrlo sam zadovoljan,ali ga kod nas vise nema u prodaji.
A sto se tice hidrogena to je moguce jer u dodirom s'kozom stvara opekotine,ali se on razblazuje vodom.
Na boci je pisalo koliko se secam BAKTERICID , VIRUCID , INSEKTICID I FUNGICID. ON JE U STVARI ''EKOLOSKI PREPARAT''.
 
nalazim se u nedoumici kolika je karenca za actellic 50 negde pise 3 a negde 7 dana treba da prskam papriku u plasteniku .pozdrav:osmeh:
 
POMOĆ
Imam oko 8000 struka paprike slonovo uho,sve je bilo ekstra do prije neki dan kada su se na njoj pojavili neki crvi koji je buše i polažu jaja u njoj.Odmah smo poprskali sa nekim otrovom trenutno ne znam kako se zove i odstranili sve bolesne paprike,ali da zlo bude veće nisam sigurna dali herbicid djeluje jer sad ima dosta onih zelenih buba one iste kao na paradaizu,a te bube smdrljive zelene, čini mi se da stvaraju žute fleke po plodovima paprike.Šta da radim čime da je tretiram,već je počela pomalo crvenit?
Hvala Vam unaprijed i pozdrav
 
Nazad
Vrh