Preparati za zastitu povrca od stetocina

reggacci puno ti sanduče
 
Imam ogroman problem sa rdjavom grinjom (aculus lycopersici) na paradajzu.Da li neko zna gde se mogu nabaviti akaricidi/insekticidi na organskoj bazi,tipa piretrin ili gljivice koje napadaju insekte (Metarhizium anisopliae) i slicno? Hvala!
 
Pozdrav svima,
molim vas za pomoc.
Pre 15-ak dana sam prskao plantazu Leske sa Everestom ( zasadio sam je proslu jesen ).
Napravio sam permutaciju i nakon sto sam poprskao sva 3ha shvatio sam da sam iskoristio prejaku koncentraciju.
Umesto 30ml na 10l ja sam upotrebio sigurno 10ml/10l.
Molim vas za pomoc sta predlazete da sada uradim odnosno ako mozete da mi kazete da li i kako moze ovo prskanje da naskodi sadnicama?
Unapred hvala na pomoci.
hvala
 
Pozdrav,
preporuka proizvodjaca sadnica je bila da koristim Everest.
A ja sam greskom stavio visoku koncentraciju.
Moja molba je da mi odgovorite kako to moze da utice na sadnice....tek su prosle jeseni zasadjene.
Bojim se da li ce ih to ubiti ili usporiti da li razvoj....Da li ce uticati negativno na biljku.
Hvala unapred mnogo svima na pomoci.
pozdrav
 
Еверест је добар фунгицид и не би требало да нашкоди твојим биљкама.
Против Шљивине осе и осталих бубетина се користе и одбијајуће материје у виду "чајева" којима се просто окупају биљке и од таквих мириса те бубетине просто побегну.Користе се раствори од бибера до сремуша ,преко кима одвара од љуске црног лука и изгњеченог белог лука ,2% сирће,....па на даље.
Треба читати и искуства из Биодинамичке пољопривреде.
 
Nazad
Vrh