Đubrenje i prihrana jagoda

Nisam pope cuo za ovo djubrivo sad sam procito malo o njemu kod nas ne znam dal ga ima ako bude bilo kupujem ovo a ako ne ital polinu cu baciti 4 4 4
 
Pozdra narode.Zanima me misljenje za Galenikina djubriva za prihranu jagoe u svim fazama...
Da li je neko koristio pomenuta kako su se pokazala i kakvi su sa cenama..Jesu najskuplji ili negde u sredin...Najjeftiniji sigurno nisu...
planirao sam prihranu sa njihovim djubrivima kombinovano...Nesto preko KPK nesto folijarno...Da ide nesto od gore a nesto od dole...
Eto ko hoce nek napise svoje misljenje ili pak ako je koristio da kaze tj prenese utiske....

Inace ne planiram nista bacati u zemlju..Klsicno N P K jer smatram da konkretno bacanje tzv tri petnestice nema smisla....Da je bolje odraditi prihranu na biljku i dati joj sta treba...Te su po meni varijante direktne prihrane bolje imaju veci efekat nego klasicno djubrivo...

Radujem se Vasim odgovorima...
Pozdrav...
 
Drugari forumaši hteo nih da mi malo pomognete. Prošle godine sam napravio i posadio jagode (ne znam koje su sorte i majka misli da su mesečarke) u kanalizacione cevi fi 120. Spojio sam 3 od 2m pa x2, odnosno dobio 2 cevi po 6m. Ukupno imam po 30 otvora na cevi, a u nju sam ubacio isto kanalizacionu cev fi 50 (koju sam izbušio i obložio onim plastičnim komarnikom) i koja mi služi za zalivanje. Za sve ovo sam potrošio onu balu zemlje i mislim da je bila 270 l nekog treseta i čega još. Sad na proleće ću dodati još malo zemlje oko samih jagoda da popunim neke rupe od zemlje koje su se slegle. I sve to stoji na drvenim nosačima na visini od 80-100cm. Inače to je samo za kuću a i da majka više se ne saginje oko njih. Čim sam ih posadio zalio sam ih i dodao im neko vodotopivo mešano đubrivo sa većim sadržajem P i malo manjim N a najmanjim K. I hvala Bogu sve se primilo iako sam kasno sve uradio (negde kraj 9 ili početak 10 meseca). Planiram da od armaturne žice 6-ice uradim lukove na svakom nosećem stubu da bih ih sad pokrio najlonom (zbog nekog proletnjeg mraza) i preko najlona stavim i onu zelenu mrežicu za zasenu ako bude baš baš vrelo i jako sunce.
E sad ako možete da mi pomognete oko same prihrane. Kako sam ovde čitao da bi se ona dobro razvila potrebna su djubriva sa povećanim sadržajem N a kasnije pred cvetanje se ide sa povećanim sadržajem K i povremeno Kalcijum. Negde sem ovde pročitao da neko ide 1g prihrane po živiću ali sad ja ne znam koliko vode da stavim u ovakav moj sistem. Kad sam zalivao posle sađenja bilo je potrebno da sipan oko 20 l vode i da se sutradan lepo pokaže mokra zemlja oko živića (znači probila je vlaga). Dobro kasnije kad bude vreme takvo da je toplije treba će redovnije zalivanje odnosno svaki 3-4 dan. Oko samog prskanja od bolesti i insekatas mislim da sam vas shvatio s čim, kad i kako se prska.
hvala svima na dobrom savetu i želim vam uspešnu ovu godinu i sa prinosima i sa cenama.
 
Ok shvatam to. Ali sigurno da pripreme vec su ranije uradjene. Kakav je plan prihrane u narednom periodu?
 
Ok shvatam to. Ali sigurno da pripreme vec su ranije uradjene. Kakav je plan prihrane u narednom periodu?
Pa kao i svi,pocetkom marta se ocisti jagoda,tj osisa u glavu,ostavi se samo najmladji list... ja licno sam odma posle sisanja pustio prihranu sa starterom i 3x20,i ostavio tako...pre neki dan ponovo prihrana15/30/15 i pokrio agrilom,sad nek stoji tako do srede,tada bi trebalo da se ovremeni,onda cu da vidim kako izgledaju...plan je da pustim ostatak planiranog fosfora i dodati gvozdje,al sve to ide preko sistema jer uopste ne prskam jagodu evo vec 5 godina kako se bavim jagodama. Opisi malo svoj jagodnjak?
.
 
Pa kao i svi,pocetkom marta se ocisti jagoda,tj osisa u glavu,ostavi se samo najmladji list... ja licno sam odma posle sisanja pustio prihranu sa starterom i 3x20,i ostavio tako...pre neki dan ponovo prihrana15/30/15 i pokrio agrilom,sad nek stoji tako do srede,tada bi trebalo da se ovremeni,onda cu da vidim kako izgledaju...plan je da pustim ostatak planiranog fosfora i dodati gvozdje,al sve to ide preko sistema jer uopste ne prskam jagodu evo vec 5 godina kako se bavim jagodama. Opisi malo svoj jagodnjak?
.
Kako se boriš sa botritisom,ako ne oprskas u cvetanju bar dva puta rizikujes da ti se pojavi trulež u kisnim godinama.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ne prskaš uopšte jagode i ne trule ti kada je kišna godina?
Tako je,preko lista dobijaju samo prihranu...
Eto prosle godine su mu se sve osusile...dal je zbog prevelike vrucine,problem sa kapaljkama ili neki crv...ove godine pauziram sa proizvodnjom a za dalje cemo videti..
9e75114901cb5a76bab0af75b1042952.jpg


Sent from my motorola one fusion+ using Tapatalk
 
Nazad
Vrh