Đubrenje i prihrana jagoda

Јагоде су посађене: моје првескиње. Опрскао сам ин против црва и пустио им 15:30:15+ме 1 грам по живићу. Прочитао сам ову тему од почетка алчи нисам баш сигуран да сам све уклавирио. Нисам схватио како да их ђубрим ове прве године, Колико пута да идем ову формулацију за укорењивање и у које време? Нешто сам ухватио да би требало и 20:20:20 у току јесени да се развију, Али кад колико то нисам успео да ухватим на овој теми. Видим Радашин је посадио па ако би могао да ми исприча како он планира да је гаји и развија у току ове године. Мислим да би многе почетнике то извело на прави пут да не лутају.
 
Komšija, na moru sam, ostavio sam program prihrane kući mojima i oni prihranjuju.
Otprilike, prva dva, tri puta - samo voda (ne radi još biljka, ne usvaja prihranu). Posle par dana možeš jedino neke aminokiseline da im pustiš. Tek 7-8 dana po sadnji im dajem malo fosfora (ne mnogo, pola grama - male su i ne mogu usvojiti više). 10. dan im dajem neki Rizovital. Još jednom, dva puta im dajem fosfor, po 0.6/0.7g. Nakon toga idem 3x20, ali povećavam dozu kako se biljka razvija i raste joj lisna masa.
U međuvremenu im guram i razne neke biostimulatore, ali o tom potom, da ne zatrpavamo temu.
 
Е баш ми је то требало, за прву руку.На какве биостимулаторе мислиш? Апотекарка овде код нас ми је дала Екстрасол,неки препарат по руској технологији, Биљке које су тада биле у контејнерима су видно живнуле после њега.
Хвала комшија. Уживај на мору па ћемо наставити причу кад се вратиш.
 
Poslednja izmena:
KbvjGj.jpg
rVKtAD.jpg

Имам на више места у јагодама овакав случај. Да ли је то недостатак гвожђа или нешто друго.
 


Često pratim na forumima teme oko prihrane bilo koje biljke i moj zaključak je sledeći: mnogi od vas misle da biljkama može da se doda bilo koji mikroelement posebno i da biljka bude zdrava. Pođite od vas samih, kad vam nije dobro pa odete kod lekara i on vam prepiše neki lek, sledeće šta vam kaže je da kad se vratite kući morate domaću supu, povrće, voće itd, što znači da možete biljkama da dodajete mikroelemente da biste ojačali biljku ali pre svega za zdravu i jakog imuniteta biljku morate joj dodati prirodnu hranu a ja bih vam preporučio glistenjak. Što se jagode tiče moja preporuka je svakom korenu 100ml glistenjaka. Ako sam pravilno ubacio fotografiju pogledajte jagodu samo sa glistenjakom, bez ikakve hemije, ništa joj ne nedostaje.
 
Registrujes se na nekom sajtu za upload slika. recimo postimg.org
Smestis tamo slike koje hoces da postavis i dobijes linkove za te slike.
Iznad prozora u kome pises poruku imas trecu ikonicu s desna nalevo insert image
kliknes na tu ikonicu iu prozoru koji se pojavi kopiras link slike, potvrdis i to je to
 
Ove jagode nisu imale kontakt sa nikakvom hemijom, samo glustenjak, imaju pravi ukus jagode. Od ovih 50-ak korena svakog 2-3 dana uberemo 1-2kg jagoda.

Послато са SM-G3815 уз помоћ Тапатока
 
Na jesen 2014. Ova slika je od 11.07.2015, slikaću ovih dana i postaviti sliku.

Послато са SM-G3815 уз помоћ Тапатока
 
Postaviću i sliku sa šumskim jagodama koje su hranjene glustenjakom.

Послато са SM-G3815 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh