Zaštita jagoda

Pozdrav aktivnim clanovima. Imam jedno pitanje za vas, naime moje jagode tek cvetaju, prva su godina, imaju po nekoliko cvetova ali ti cvetovi padaju na dole skoro da su polozeni na zemlju. Pa se pitam da im nesto ne fali? I jos me interesuje da li je vreme da ih prskam sada od cvetojeda ili kada su u punom scetanju? Hvala unapred! :)
 
Radasine,meni covek koji mi je prodao sadnice kaze da je Teldor jedini efikasan preparat kad jagodu vec uhvati trulez.Kaze da jedini on tada ima pravo dejstvo.
 
Ja sam prosle godine prskao switchom jagodu koja je bila u poodmakloj fazi truleza(nedostalo mi za dva reda prilikom prvog tretiranja u cvetu),drugog dana kad sam dosao na njivu nisam mogo da verujem,od takoreci propale jagode postale sve opet lepe i tvrde tako da je switch za mene bogotac.
 
LJudi, switch ima kratku karencu, preventiva u cvetu po meni je ipak signum switch signum i u berbi za ne daj boze koristim switch i teldor, jagoda koja je krenula da truli, svetom vodicom da prskas, ne mozes da je vratis u zdravo stanje, mozes samo da zaustavis sirenje bolesti.:ppozdrav:
 
Kakvi su Galenika-Fitofarmacija prozivodi protiv trulezi Dional ili Pehar?Jel neko njih koristio?
 
JA sam ih koristio, nisu losi, odrade zastitu ali nekako sam se opet vratio sigurnom, signum i switch su BROJ 1 u zastiti za trulez
 
Boomsyte hteo sam posle ovih kisa preventivno jos jednom preprskati jagode Signumom.Sme li se Signum mesati sa Kalcijumom za folijarnu primenu?
 
Treba da odradim trecu zastitu sa swtcem.Prosle nedelje sam odradio sa signumom.E ,sad me muci da li da ,,gadjam,, sutra kad ne bude padala kisa ili da sacekam u subotu kad bude lepse vreme i isprskam.Posto kod mene pada kisa juce ,danas skoro ceo dan i evo upravo i sada pada pa se plasim da ne bude kasno u subotu.Jagoda je u fazi zametanja plodova ,a jos uvek je i u cvetaju.
sta mislite vi?
 
Kuree kod mene je isto stanje kao kod tebe ima i cvetanja i zametanja plodova,ja sam samo jednom prskao Signumom,i ja sam hteo opet da preprskam,ali s obzirom da non stop pada kisa,a tkao ce biti i narednih par dana,ja cu za vikend kad bude lepse vreme.Ovako ne vredi,pocnes i krene kisa i nikakav efekat.
 
Pa dovoljno je sat-dva da ne pada kisa i da biljka usvoji.Ali najverovatnije cu ostaviti za subotu.
 
je l ste prskali protiv trulezi pre kise.. javise dva dana, ovo se okiša na nedelju dana... meni su se tek zametnule i ima malih plodova.. je l nisam za*ebao stvar sto ne isprska pre kise, prskam teldor ili switch odma kad dozvoli a to ce biti za par dana.. spojilo se nebo i zemlja..
 
JA sam oprskao 1,5kg signuma po hektaru pre kise, plus Tarner. I cim stane ovo ide Quadris+switch i opet tarner i posel svega Bor, jer mi je na 50 % cvetanja, mislim da cemo ove godine imati dosta nepravilnih plodova bar ja, iako sam prskao borom 2x
 
Ja sam prosle nedelje prskao sa botrystock i aminototal.Jagode su 80 posto zametule ima jos po malo cveta.Sutra rokam swich.ali razmislam da li da pomesam sa quadris-om ne znam kolika mu je karenc jer za 10 dana ako bude sunca mozda krenem sa branjem.
 
Mozda je covjek mislio prekosutra , i ja se cesto zanesm pa kazem sutra a onda se sjetim da je svetac , dali netko ima problema sa kuruznom pipom , to je ono g... od crva sto presjece stabljiku od lista i cvjeta , ja sam tretirao fastacom al vidim da jos uvjek mogu da nadjem negdje neki lista pregrizen .

Sto se tice onih listova onako cudnih ufrkanih sa tamnim flekama , mislim da je to trips , al nisma siguran imali netko iskustva sa tim problemom i kako ga rjesava .
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh