Ishrana koza

Znaci primaklo se batice.Jesi li je zasusivao?Ja tu imam veliku dilemu ,koze koje sam drzao pre 3~4 godine sam prestajao da muzem 5~6 dana pred jarenje i sve je bilo u redu,i sa kozama i sa jaradima.Jarad su normalno napredovala a koze su cak i povecavale mlecnost u sledecoj laktaciji.Neki od tih jaradi su zivi i dan danas i jedina "mana " im je sto su melezi,sve ostalo je normalno(mlecne,zdrave i prave).Moje je misljenje da to 1~mesecno zasusivanje vise vazi za velika stada,gde je i ishrana malo losija od ishrane koja se primenjuje kada se drzi 5~6 grla.
Sta ti mislis batice o tome ? :ppozdrav: :ppozdrav:
 
crni tekir je napisao(la):
Pozdrav drugari.Danas sam orezivao voce,bila je prava gozba za moje koze :sreca: ::namigivanje::
Kako su se natabale svezih mladara, ja mislim da ce umesto brabonjaka briket da izbacuju :haha: :ppozdrav:
Koja je cena briketa :haha: :haha:
 
Vraticemo ga batice pod voce pa ce ono da buja ~bice i dogodine. :haha: Ne znam kako kod vas,kod mene zelenilo stize uveliko :sreca: :cool: ::vadjenje_repe:: :ppozdrav:
 
pozz drugari kako stanje sa kozama sad se priroda budi i ispase ima bas pravo samo jos da vrijeme bude ljepse i bice nam bas super :D
 
Priroda se budi al' nam nebo nesto tuzno pa non stop "slini".Zelenila koliko hoces a stado zatvoreno~ceka se :cool:.
Kod mene su osetile svezu hranu i sad samo drece unutra ::vadjenje_repe:: ::samo bes:: :haha:
 
Imam dvadesetak ovaca i koze nikad nisam gajio. Pašnjaci počinju da mi se zakorovljavaju zato što ovce pojedine korove ne jedu pa me interesuje dali bih sa ubacivanjem 2-3 koze u stado popravio stanje pašnjaka jer mi jedrugar reče da koze jedu ono što ovce neće? Problem su mi kopriva,aptuga,kukurek,paprat,mlečika itd. pa vas molim ako neko nešto zna?
 
Ja mislim da su cak i izbirljivije,jedino sto su konkretnije od ovaca po pitanju brsta.A sto se tice tog korova,najbolje je pred zimu kada zatvoris ovce,kupis "total",poprsces te korove a onda u rano prolece pre pustanja ovaca na ispasu osuseni korov pocupas,sve na jednu gomilu i zapalis.Tako ces se sigurno resiti tih korova bar na 3~4 godine,a do tada ce valda i broj ovaca da se poveca pa ce postati i manje probirljive.
 
Nazad
Vrh