Kako izmeriti povrsinu parcele, pri usluznom radu ?

Decki moji... skinite GOOGLE EARTH PRO verziju, to sam zaboravio napomenuti... IZVINITE, molim vas... Inace se naplacuje PRO verzija, al ima da se skine i "na crno"

Na obicnoj verziji imate samo opciju ravnalo i mjerenje duzina, a na PRO verziji mjerite cjelu povrsinu, znaci, okruzite njivu i ETO GA on izbaci odmah rezultet u hektarima i jako je precizan, bar u mom kraju... ove fore A+B pale samo na savrseno cetvrtastim njivama...


Dakle, GOOGLE EATRH PRO i dobijete ekstra opcije za mjerenje povrsina i s time je vrlo lako i precizno mjeriti povrsine.


Jos jednom moje isprike sto nisam odmah rekao za PRO verziju
 
Nekada je postojao i dodatak, tj CRACK za osnovnu verziju da ju "otkljuca" na pro... samo se skine na kompjuter i pokrene i imas PRO verziju, samo ne znam jel to jos postoji, prije je bilo, vjerujem da ima i sad... Potrazi negdje na internetu, naci ces
 
mladen87 je napisao(la):
kod nas bi tesko prosao sa tim!cim se neko buni za povrsinu sledece godine slabo ima musterija!na 10 jutara oproste jutro i to je to!

Ma i to je tacno, ali brate ako radis na nih 50, i svi po 1 ar, ti uzmu ( sto je jako tesko, uzimaju sto vise mogu) to je jedno jutro radis dzaba, nema ga!
Pa bolje uradi manje, nego uradi vise a na tvoju stetu.
 
@ Bobo
Dali je GOOGLE EARTH PRO savremenija verzija ovog klasicnog.
Snimci starog su iz 2006 ako se nevaram.
I nepokrivaju sve delove najcistije.

:off_topic: :nono:
 
ne umem da ubacim link ali ko zeli da vidi sa cime nasa opstina raspolaze neka ukuca www.suboticagis.rs Extra stvar! Inace kod nas se kaze klis. izgleda da sam ipak uspeo da ubacim link!
 
Slike su iste na svim google earth programima koliko znam... Sta su uslikali precizno, sta nisu... jbg... moje selo se nije uopce vidjelo do prije godinu i polna GE...

Mi sad imamo sistem ARKOD (http://www.arkod.hr ) gdje su sva poljoprivredna zemljista ucrtana tocno kako se rade i tu stisnes na njivu i vidis tocno kolika je...

nama je to olaksano puno, jer se ne gledaju katastarske medje, vec medje kakve jesu zapravo i slike se svake godine obnavljaju koliko znam... Tocno te nadziru koliko radis i sto radis ;)

Koga zanima, idite na ARKOD PREGLEDNIK i u polje MIBPG upisite 61491 i vidjet cete sve parcele koje ja imam u upisniku i na koje dobivam poticaj. Kad vam izbaci izlistanje imate ikonicu povecala koja vas vodi tocno na svaku njivu. stisnite na broj pojedinacne parcele i imate detaljne informacije o parceli... Postoji opcija da se ucrtaju i katastarske granice, ma sve zivo ima tko vam je koliko usao u njivu nema sta nema... Luda stvar.

Desnom tipkom mise povlacite sliku a kad vucete lijevu zumirate oznaceno podrucje.

Nadajte se i vi ovako necega uskoro, zbog EU...
 
Kurkela je napisao(la):
@ Bobo
Dali je GOOGLE EARTH PRO savremenija verzija ovog klasicnog.
Snimci starog su iz 2006 ako se nevaram.
I nepokrivaju sve delove najcistije.

:off_topic: :nono:
Zavisi kada je slikan koji deo. Padina i okolina je slikana 2009 godine i baš se lepo vidi.
 
Vec dva dana nitko ne komentira ovaj nas ARKOD sistem za mjerenje povrsina i "nadgledanje" poljoprivrednika... nije vrag da nitko bas nije probao ;)

Da vidite kakve ja parcele obradjujem i kako zemlja izgleda u nasem kraju. Rijetke su njive bez "klinova"
 
Bobo je napisao(la):
Vec dva dana nitko ne komentira ovaj nas ARKOD sistem za mjerenje povrsina i "nadgledanje" poljoprivrednika... nije vrag da nitko bas nije probao ;)

Da vidite kakve ja parcele obradjujem i kako zemlja izgleda u nasem kraju. Rijetke su njive bez "klinova"

Auu ostao sam bez teksta.Pa tu sve vide i naplaćuju tačno onoliko koliko si odorao.Brate ala su vam krive međe loše izoravate do komšija treba vam gps primetio dok sa se igrao sa šiframa pa upao u nečiji dugi posed ::namigivanje:: sve je jako dobro odrađeno samo mi se ne sviđa to što svi imaju pristup tvojim njivama. :cao:
Post je spojen: [time]1296400149[/time]
_________________________________________________
Auu ostao sam bez teksta.Pa tu sve vide i naplaćuju tačno onoliko koliko si odorao.Brate ala su vam krive međe loše izoravate do komšija treba vam gps primetio dok sa se igrao sa šiframa pa upao u nečiji dugi posed ::namigivanje:: sve je jako dobro odrađeno samo mi se ne sviđa to što svi imaju pristup tvojim njivama. Evil
 
Ovde nije skupo oranje 100e/hektar jer na okretanju se izgubi 50% vremena. Bobo, pisao si ranije da bi kupio veci traktor od 549, ali gledajuci vase parcele, ja ne vidim gde bi takav traktor imao posla, jer njive su male, pa bi samo se okretao.
 
Ponajprije bih kupovao jaci traktor jer sam dobio da radim njivu sifra: 855781 (na youtube ima clip 549 + 2x12" pa potrazite). Njiva je ravno 10 hektara i s 549 smo brat i ja orali 2 dana i dvije noci i jos treci dan nesto malo, al posto nisam poceo prvi dan ujutro odmah, racunam 48 sati oranja...

A u godinu-dvije bi orao i njivu: 792790 (odmah blizu ove velike) a ta cjela njiva je na doooobroj kosini i tu bi se 549 jako mucio uz brdo, a i prevelika je to povrsina za njega uz svu zemlju koju ja radim. Da je sve ravnica, jos i nekako, al brda me ubijaju, ni blizu koliko male njive...



Sto se medja tice, medje su uredne.Kod nas su granice izmedju njiva siroke kao kad vadis jedinicu dvobraznjakom i to se ne dira. kad se prska, prska se i medja do komsija da ne ide trava i nema ulazanje u tudju njivu kao u vojvodini gdje su kameni medjasi. Ovdje se u medju ne dira i ona je sveta.

Nije krivo odorano do ni jednog komsije, nego su jednostavno takve njive, a dobar dio mojih njiva je na brdovitom terenu.

Meni se svidja sto svatko moze gledati u tvoje njive i sto se sve zivo tocno vidi. lako je mjeriti svaku parcelu i sve vidis koliko je cija velika. S kim imas problema, uzmes mobitel s malo vecim ekranom i trazis po ARKOD-u i sve se vidi u bocu... Ja sam s ovim sistemom mjerenja i evidencije poljoprivrednih povrsina i pre zadovoljan.
 
ovo je za vase ministarstvo poljoprivrede dusu dalo,a za samog proizvodjaca je interesantno malo da se igra i kasnije nemas vise sta ni da gledas
 
Pa i zbog ministarstva je to radjeno a i nema vise varanja na poticaju... Tj, smanjena je sansa za varanje...

Nije u temi, ALI kod nas poljoprivrednici moraju voditi dnevnike rada, dakle kad prskas, moras navesti koje njive, koje sredstvo, koja je djelatna tvar tog sredstva i kolikom si koncentracijom prskao... tako i za gnojivo i sve... nema vise da ja za 30kj kupim 2 slepera gnojiva pa prodajem po selu... MALO MORGEN... sve nam zivo nadgledaju i ja koji se ne bavim nikakvim mutnim radnjama ovaj nacin nadzora jako podrzavam, jer vec vidim da ljudi u mojoj okolici vise ne vuku gnojivo i herbicide za preprodaju i odustaju od zemlje, jer vise ne mogu imati u poticaju, a da netko drugi radi ;)


Povrsine nisu onolike kolike su upisane u katastarske knjige, tak oda ti posjedovni list ne znaci nista kad ti se pocme prijetiti kad netko niej zadovoljan tvojim izracunom velicine parcele... Takodjer imas pravo oznaciti njivu do sebe, ako ju radis, a ona je u posjedu drzavnom, sto mi se jako svidja...

Ovaj izracun i evidencija poljoprivrednih povrsina je po meni jedan od boljih poteza koji su napravili kod nas u zadnje vrijeme sto se poljoprivrede tice.
 
Veceras cu da pogledam. :D
Bojim se da je to samo pocetak, sve je to lepo.
Dok nepocnu da dizu poreze na obradive povrsine.
Sa drzavom nikada nisi nacisto. :nono:
Neznamo sta sve mogu da nam natovare
 
ma ja izracunam na prednjoj gumi traktora koliko ima metara u punom krugu obicno je to 1m i povucem kredu sa strane da se vidi iz kabine i u prvom prohodu brojim crte od te krede i tacno znam kolika je njiva :D
 
Nazad
Vrh