Kako izmeriti povrsinu parcele, pri usluznom radu ?

Da li moze neko da mi pomogne,izracunao sam duzinu i sirinu njive,preko Google eartha,a kako da dobijem koliko je to Ha,kako se racuna,to neznam...
 
Ja preko GE izmerim razdaljinu od avlije do njive jer po kilometru naplaćujem prevoz stajnjaka
 
Dužina puta širina jednako je površina.Ako ste dužinu i širinu izmerili u metrima rezultat će biti u metrima kvadratnim, a 10.000 2=1 Ha ili 5.755 m2=1 KJ ::namigivanje::
 
@NA
Kad otvoris ruler (lenjir) imas drugu opciju koja se zove path. Tu samo ides i oznacavas krivine, na kraju pogledas koliko je ukupna duzina.
Evo primer da bude jasnije
28u4syf.jpg
 
Evo snimka od moje kuće do jedne parcele na kojoj se tog dana nešto radilo.
 
oldtimer je napisao(la):
i ja sam merio jednu njivu, pored nekog zbunja, za koju znam gde je tacno, i fali mi oko 2 metra na GE...e, sad...
Moguce da je neko nekog odorao pa se pravi lud ja nisam mogao da verujem sta rade ljudi krene jedan da tera po svome pa nas nekoliko parcela dalje tera da druge odoravamo.Lepo bi bilo kad bi se znala pocetna tacka od puteva ali sta cemo mi geometri onda da radimo :haha:
 
bojcetic je napisao(la):
@NA
Kad otvoris ruler (lenjir) imas drugu opciju koja se zove path. Tu samo ides i oznacavas krivine, na kraju pogledas koliko je ukupna duzina.
Evo primer da bude jasnije
28u4syf.jpg
kako snimis sliku sa ekrana a da nekoristis word?
 
Pa sabiranjem ili drugim formulama trapeza,romboida,paralelograma ili prosto njivu podeliti na nekoliko delova pa sabrati svaki i tako izracunati.


Kod nas je spic.
 
@Goran IHC
Print Screen ili ako imas nemacku tastaturu Untrb
335e9g8.jpg

i ondak odes u Paint ili Photoshop i uradis paste.

Kod mene se zove spic. Za racunanje troougaonih njiva ima formula P=KorenIz(s*(s-a)*(s-b)*(s-c)) gde je s poluobim, a a,b i c su stranice.

Dakle izmerio sam da je obim
okc1mp.jpg

Sto ce reci da je s=obim/2=195m, posle jos premerite zasebno svaku stranicu i ubacite u formulu.
Ovo je najkopleksnija formula koja se primenjuje za bilo kakav trougao.
Ako negde postoji prav ugao (ugao koji je 90 stepeni) onda je dovoljno primeniti prostiju formulu koja je
P=a*b/2, gde a predstavlja jednu stranicu, a b drugu stranicu koje medjusobno grade ugao od 90 stepeni.
 
Nazad
Vrh