Kako izmeriti povrsinu parcele, pri usluznom radu ?

@ topalovic

http://www.wobyshop.com/KatalogProizvoda.aspx#{%22__s%22%3A{%22Start%22%3A%22klj%22}}
 
fahrdeutz je napisao(la):
markanNo1 je napisao(la):
bobo kako na goole eart da izmjerim povrsinu -objasni ,hvala :sta: :cao:

Svaka čast bobo, često koristim GoogleEarth da nađem njivu ali za merenje se nisam setio a tako je lako. Evo za markana objašnjenje:
Kad otvoriš googleearth i nađeš parcrlu koju meriš (zumiraš je što više to bolje) onda iznad slike deseta ikona s leve strane ti je opcija "prikaži lenjir" (ako ti je google na srpski),otvori ti se prozorčić na kome podesiš liniju da ti meri u metrima. Ostaje ti jedino da klikneš na početak njive koju meriš i izmeriš širinu od tačke A do tačke B. Tako isto i za dužinu. Ostalo je matematika i eto ti površine.
A kako znati da je to bas ta njiva 100 posto?
 
Sta vredi meriti kada to kazes nekom neveruje ti a kod nas vecina vole da slazu.Nemogu me prevariti oni gde ja imam parcelu u toj duzi imao sam par problema ali takvima i neradim vise.Tako kad krenes sa merenjem parcela ili hektiometrom sa svima se posvadjas :udri:
 
hrnciar je napisao(la):
fahrdeutz je napisao(la):
markanNo1 je napisao(la):
bobo kako na goole eart da izmjerim povrsinu -objasni ,hvala :sta: :cao:

Svaka čast bobo, često koristim GoogleEarth da nađem njivu ali za merenje se nisam setio a tako je lako. Evo za markana objašnjenje:
Kad otvoriš googleearth i nađeš parcrlu koju meriš (zumiraš je što više to bolje) onda iznad slike deseta ikona s leve strane ti je opcija "prikaži lenjir" (ako ti je google na srpski),otvori ti se prozorčić na kome podesiš liniju da ti meri u metrima. Ostaje ti jedino da klikneš na početak njive koju meriš i izmeriš širinu od tačke A do tačke B. Tako isto i za dužinu. Ostalo je matematika i eto ti površine.
A kako znati da je to bas ta njiva 100 posto?
Evo sad sam probao kroz google i nasao sam moje parcele jer ja imam svugde drvo na medji
ali to nemos tacno izmeriti jer nemos sasvim blizo pribliziti.Nije ni azurirano.To mos samo orientaciono
 
Meni izmeri odlicno. Jako zumiras i od razora do razora bude tacno u 0.1m, sto je zadovoljavajuca preciznost.
 
ma ja izracunam na prednjoj gumi traktora koliko ima metara u punom krugu obicno je to 1m i povucem kredu sa strane da se vidi iz kabine i u prvom prohodu brojim crte od te krede i tacno znam kolika je njiva :D

Da li mozda neko zna koliko je duzina predjenog rastojanja za jedan pun krug od prednje gume na 577 DV?
 
Izbroj ripne pa izmeri rastojanje na tragu koji ripne otisnu u zemljištu. Tako ti je najlakše. (Ako su prednje gume sa ripnama pošto je traktor sa prednjom vučom.)
 
Bilo u nekoj emisiji na TV u da ima neka aplikacuja uz pomoc GPSa na pametnim telefonima da odes na coskove od parcele na svakom cosku se zabeleze kordinate i izbaci povrsinu , dali je neko cuo o njemu nesto neka izbaci link ovde jer verujem da mnogima bi pomoglo . Nisam neki vest momak na kompu zato nebi ni pokusavao pronaci .
 
Nazad
Vrh