Raiffeisen Agro Seme

Lynx i Ulyxxe su jako dobri hibridi imao sam ih ja i dobro su se pokazali,inace oni su sad otkupili od LG 3710 njihov cuveni hibrid za branje,koji ce sada biti pod Raiffiesen kucom pa ce i oni imati jedan veoma dobar hibrid za branje
 
Genetiku a u stvarnosti konkretan hibrid.I svi drugi njihovi hibridi su LG samo što nisu pod "brojevima" nego imenima.
 
Nisu njihovi svi hibridi Lg jer sam upoznat sa ljudima iz Francuske i znam tok stvari sto mozda ni neki promoteri neznaju,uzeli su kompletan hibrid lg 3710 koji ce se malo jos doraditi i izacice njihov hibrid koji ce za berbu navodno biti neprikosnoven,videce se u ogledima i proizvodnji u ovoj godini .Imaju oni i neke dekalbove hibride koje su otkupili i ukrstanjem popravili neke nedostatke ,inace ne daju nesto na reklamu sam se kukuruz reklamira i mogu vam reci nije bas lako doci za seme za neke vece povrsine pogotovo za ulyxxe i lynx hibride
 
Lynx se kod mog rodjaka ove godine uospte nije proslavio,dobra zemlja solidno djubrenje,na dva lanca (u Backoj) oko 3 tone,i kvalitet zrna po njemu nije bas bio dobar.
Ali i meni se svidja Ulyxxe,pa cu videti bar malo i njega da posejem.
 
Ja sam takođe planirao da probam taj ulixe samo nešto nisam viđao do sad taj hibrid kukuruza , jel zna neko gde mogu nabaviti a da je u mojoj okolini ( do 50-60km od Pazove )?
 
Za domaće sorte znam kako se proizvode i pakuju pa me ipak manje boli kad uzmem nešto strano.Bar se nadam da se ne radi kao u zemlji Srbiji.Ove godine ću manje gledati koji su hibridi ,a više gde su proizvedeni.
 
Zanimljivo je sto sam prosle godine sejao jednu sortu ove semenske kuce a ni u jednom katalogu ga nije bilo,niti u 2012,a ni 2013,takoreci sejao sam a neznam sta sejem.
 
Jel se moze znati koja je ta tajanstvena sorta koje nigde nema? Da li je vec krenula distribucija ovog semena? Koja je cena?
 
Kolege jel zna neko apoteku/zadrugu u potezu Bg-Subotica da pouzdano imaju Labelli i Ulyxxe?
Na tri mesta zovem vec tri nedelje i svaki dan me vozaju i kazu zovi za par dana.
 
Nazad
Vrh