Kotobanje

jos ti fali sto sa komusaljkama da ne čistite ručno :D
 
torpedo je napisao(la):
jos ti fali sto sa komusaljkama da ne čistite ručno :D

Torpedo! pogledaj bolje sliku, ima komušaljka (na točkovima) iza prvog elevatora,
Post je spojen: [time]1256422347[/time]
_________________________________________________
Dragan18 je napisao(la):
super je ! jel bolji onaj okrugli od ovog?

dragan18! sve zavisi za koju namenu, ako ti treba svinjac ili šupa pored čardaka onda klasika ako imaš mala mesta onda prednost ima okrugli ako sad planiraš da praviš neko skadište onda silos
 
:ppozdrav: u pravu si nisam dobro video, mislio sam da su to usta od drugog transportera a sad vidim i ljusku ispod.Godine dijete,godine :haha:
 
Moj cardak napravljen u sobstvenoj reziji prosle godine!
281r98m.jpg
 
abro je napisao(la):
@MONTOYA
Jel moze slika da vidimo to resenje?
Dajte slike da vidimo kako je ko adaptirao cardake u silose, skupljam ideje za dogodine.
:ppozdrav:
Ovako.Moj drug ima klasican metalni cardak.Nesto vise preko polovine ga je oblozio perforiranim limom.Rupice su manje od zrna kukuruza.Sa 15%vl.ga ubacuje sa spiralnim transporterom.Pri dnu hoce da bude kvarnog i neupotrtebljivog zrna(verovatno zakisne).Na dnu ima jedna rupa(siber)za ispustanje.
Post je spojen: [time]1262382620[/time]
_________________________________________________
Tek sad sam u dilemi.Trebao bi mi cardak.Majstor mi napravio predracun,a ovde pola ljudi je ZA cardake,a pola PROTIV.Neko je tu pitao za cenu cardaka.11 metara,drveni cardak ispod zidana odelenja u visini 2m,sa dodatkom supe na jednu stranu,sve oko 6000evra.A i kod nas se sve vise kruni,pogotovo otkad su dosli ti strani hibridi.Pa,eto vi sad prosudite sta je bolje i jeftinije.Ovakav cardak,okrugli ili silos+susara??Jos nisam nista uradio,pomozite da se odlucim.Sejem oko 15 jutara kukuruza a imam i stoke. :ppozdrav: :ppozdrav:
 
za 15 jutara kukuruza definitivno se ne isplati uzimati celije i susaru.a sama celija bez susare ti nista neznaci
 
bobocan je napisao(la):
evo i mog cardaka uskoro ce dobiti zamenu dolaze silosi

koliko kukuruza stane u taj cardak,mislim kad se okruni?I kakvi silosi dolaze,koje dimenzijei ko je proizvodjac,cena ? :ppozdrav:
 
radoznalac je napisao(la):
za 15 jutara kukuruza definitivno se ne isplati uzimati celije i susaru.a sama celija bez susare ti nista neznaci

ne bih potpunosti složio sa tim, jest da dobra stvar imati i sušaru ali kad već imaš ćeliju najmanje 2kom onda možeš da se skladištiš i druge vrste robe (pšenica,soja) koja se skida suvoga i to može se skladištiti bez sušenja ali po potrebi i to treba produvati,prebaciti
u svakom slučaju prednost dajem silosima jest da na početku puno će koštati ::novac:: ali em imaš gotovu robu u svaka doba , manja posla sa kukuruzom , više nemaš potrebe za beračem itd...
 
leka
u cardake stane oko 12 vagona zrna a silose uzimam polovne vec sam govorio cena sa krovom od 5 vagona je oko 2000 eura neznam koje su marke
 
KishRobert je napisao(la):
sve bi napravio,samo da ne treba vise da ga berem.
I ja sam sve odradio samo da ga ne berem sa beracem, i kad stignem kuci da ga i istovaram.Ovako sa jednim radnikom i jednim kombajnom na dan okrunim i ako treba osucim kukuruz sa 10 jutara. Jesenji radovi se svode na max 2 nedelje, komotno moze da se poseje u optimalnom roku. Pozzz
 
madella je napisao(la):
KishRobert je napisao(la):
sve bi napravio,samo da ne treba vise da ga berem.
I ja sam sve odradio samo da ga ne berem sa beracem, i kad stignem kuci da ga i istovaram.Ovako sa jednim radnikom i jednim kombajnom na dan okrunim i ako treba osucim kukuruz sa 10 jutara. Jesenji radovi se svode na max 2 nedelje, komotno moze da se poseje u optimalnom roku. Pozzz

Da li moze koja fotografija da vidimo gde skladistis kukuruz?
 
Nazad
Vrh