Kotobanje

Grunt uzmi samo stubove za kotobanju a ostalu građu i letve na drvari i obavezno napomeni dimenzije stubova i premeri kad stignu.
 
Malo da osvezim temu :osmeh:

20140902111136.jpg
[/IMG]


20140924114154hdr.jpg
[/IMG]


20140924115802.jpg
[/IMG]


20140924122239.jpg
[/IMG]


20140927110157.jpg
[/IMG]


20141002174651.jpg
[/IMG]


20141003155344.jpg
[/IMG]


20141102145815.jpg
[/IMG]


20141106130437.jpg
[/IMG]
 
@sasaK Za sada necu jedna godina je prosla dobro sa kvarom. Nije ga uopste bilo. Ploca ima velik pad sa obe strane pa se voda sliva. Mnogo je lakse puniti ambar kada nema krov. Videcu kako ce se pokazati ove godine.
 
@sasaK Za sada necu jedna godina je prosla dobro sa kvarom. Nije ga uopste bilo. Ploca ima velik pad sa obe strane pa se voda sliva. Mnogo je lakse puniti ambar kada nema krov. Videcu kako ce se pokazati ove godine.
Koje su debljine cevi spoljni precnik i debljina zida i koliko je visok cardak?
 
@Zarkov mali dimenzije su 21x6x2 stane oko 11 vagona suvog zrna. Od zemlje podignut oko 50cm. Miseva nije bilo.. razlog ne znam :osmeh:

@Tomo VS nisam siguran za cevi proverim sutra pa ti javim. Visok je 6metara od betona. Cevi sam nastavljao
 
Planiram da pravim okrugli čardak, visine 5 ili 6m (moram da provjerim zbog elevatora). Koliko bi visok trebao da bude temelj? Koji prečnik bi preporučili? Imam prostor gdje maksimalno može da stane 3.5m prečnika ali bojim se da to nije predebelo, koliki bi tunel morao da stavim unutra ako bi išao na 3.5m?, jel 0.5m malo?
 
Kakav temelj kolega.Stope ili eventualno temelj sa pločom.Kočak ili kotobanju na tri noge kao silos i u tu visinu da može dole na lijevak krunjača da stane.U proljeće kad krene krunjenje ne treba ti niko,gravitacija u krunjaču a transporter do prikolice.U planu mi je raditi jedan poveći tako da skladištim sve u klipu jer berač imam a kombajn plaćam.
 
Zombie,
Na 11-oj strani imas opisano kako sam ja to radio, ali su slike nestale. Moj cardak je dvanaestougaonik dobijen iz kruga precnika 4 metra. U sredini je otvor dimenzija 50x50cm, sa rupom na dnu i izlazi izvan krova kao odzak. Tako da je ventilacija odlicna. Visina je 5 metara. Kada je bas pun, iz njega se okruni oko 22 tone zrna. Zatvoren je grifovanom mrezom promera 5x5cm, ali trebalo je malko cesca zica. Temelji su betonski, ploca je betonska, ali je prilicno niska, pola metra. Morao sam tako da bi dohvatio elevator prozor koji je u krovu. Da bi se bas napunio mora jedan da odbaciva unutra.

Punim ga svake godine, nisam imao problema sa budjavljenjem klipa.
 
Pregledao sam cijelu temu ali sve slike su nestale, nevjerovatno koliki ej to gubitak za forum. Tunel unutra si radio kao kvadrat ako sam te pravilno razumio? Meni je posebna briga čime da ga obložim, nigdje ne mogu da nadjem nikakvu sitnu mrežu. Jedino mi ostaje da stavim armaturnu mrežu iznutra a potom po njih (takodje iznutra) pletenu mrežu koja se stavlja na ograde. To će mnogo da me košta ali mislim da sama pletena mreža za ograde ne može da drži teret kukuruza.

Koliki elevattor imaš? Ja imam od 8m.
 
Tunel je 50x50cm, kvadratnog preseka. Osnova cardaka je dvanaestougao sa stranicama oko 105 cm cini mi se. Vertikalne cevi su 50x50mm visine 5 metara, a na svakih metar visine sam isao sa prstenom cevima 40x40mm. Tako da sam na cardaku dobio 60 polja dimenzija 100x100 cm, i na njih sam sa unutrasnje strane vario grifovanu mrezu. A kad ga napunim sa spoljne strane stavim mrezu sto ide na plastenike, da mi ne bi vrapci i golubovi kljucali.

Elevator je 10 metara.
 
e procitah ovu temu od pocetka do kraja i mogu reci da sam se dobro okoristio, zahvaljujem svim koji su ucestovali u temi, ja na proljece pravim cardak manjih dimenzija ( do 10 m) mislim da ce bit dovoljan za moje potrebe.
 
Htio bih da zamolim nekoga ko ima okruglu kotobanju da mi napravi par slika kako ej to izvedeno. Na ovoj temi nema gotovo više nijedne slike a planiram da radim kod sebe takav pa bi mi slike mnogo pomogle.
 
Okrugli čardak.... Zombi 666 ako će ti ovo pomoći....bio danas na kafi kod komšija i setim se da si pitao za slike....
Tačne mere ne znam, ali približno prečnik 4m, visina do krova je cela cev (6metara) - 20-30cm koji su u betonu.....slike će ti više reći.


Na zadnjoj slici se vidi da je prvo izlivena ploča pa je naknadno ubacivana konstrukcija pa zalivena betonom....
 
Okrugli čardak.... Zombi 666 ako će ti ovo pomoći....bio danas na kafi kod komšija i setim se da si pitao za slike....
Tačne mere ne znam, ali približno prečnik 4m, visina do krova je cela cev (6metara) - 20-30cm koji su u betonu.....slike će ti više reći.


Na zadnjoj slici se vidi da je prvo izlivena ploča pa je naknadno ubacivana konstrukcija pa zalivena betonom....
u vlaznoj i maglovitoj zimi poput ove,hoće da se pokvari kukuruz tamo gde je ubacivan
za takav ambar je potreban resetkasti transporter da ispadne svila i zrno ali ni to nedaje garanciju da ostane zdravo zrno
dok sam se sa tim bavio prvo bi pregledali tamo gde je ubacivan kukruz :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh