Kotobanje

Koji je precnik kotobanje kao i visina?Kja mreza ide tj.koja debljina mreze?
 
napravi se rupa i upada u kos od krunjaca, ali posle mora lopata...
dimenzija je 2 puta po dve table armature, ako ide na sprat stane oko 1.5 vagona malo vise 17 tona !
ako je samo jedan red armatura onda ja stavim 3 armature 3*6 metara onda stane 22 tona kukuruza.. ovako ima vise lopatanja!

cakovec-003.jpg
[/IMG]

2012-tavasztl-jniusig-10.jpg
[/IMG]
 
hej milanko iz MK a matematika!!!!?????

ako su dve table onda 3.8m, ako su tri table onda oko 6m.

kukuruz se stavlja onaj koji se zadnji bere a sad vlaga u klipu oko 20%, budi siguran do prolece nista se nece desiti , iz[robano vise puta!!!! poz. za Makedonce
 
ideli nesto preko armirane mreze? nisu rupe velike za klip?

izvinjavam se vidim sad mrezu zelenu
 
Steve 73 trazio sam na internet formula kako da izracunam precnik ako se savije 12m.u krug i nisam mogao da nagjem kako da izracunam.pa rwkoh aj bolje da pitam.dao si mi odlicnu ideju za skladistenje.napravicu 2 kruga sa 2x6 podugnuti 30cm.od zemlje da ga ne uhvata sneg.pozz za braca srbi iz Makedonija.
 
ja? ne racunao sam obim kao sto je i hteo samo sam umesto d stavio 2r odnosno 2 poluprecnika
 
Steve 73 trazio sam na internet formula kako da izracunam precnik ako se savije 12m.u krug i nisam mogao da nagjem kako da izracunam.pa rwkoh aj bolje da pitam.dao si mi odlicnu ideju za skladistenje.napravicu 2 kruga sa 2x6 podugnuti 30cm.od zemlje da ga ne uhvata sneg.pozz za braca srbi iz Makedonija.


malo sam zakasnio sa odgovorom ali ovi momci su vec sve objasnili....

p.s. malo si zeznuo stvar ja sam madjar ...Istvan=Stephen=Steve :ppozdrav:
 
Interesuje me da li neko ima slike i dimenzije kako je pravio okrugli čardak,pravio bih jedan za sebe od 5 vagona.Dao bih glavu da sam negde na forumu našao slike radova sa dimenzijama od nekog člana ali sad ne mogu nikako da nađem,ako neko ima neka mi pošalje na PP, bio bih zahvalan, da naglasim tip temelja j onaj "šuplji" ne punjeni.
 
Nije to jos gotovo , ici ce jos jedan red poprecnih u gornjoj zoni da poveze strane, e sad , da li dijagonalno ojacavati , i gde , video sam na prethodnim slikama da je armatura izvarena po dijagonalama. U planu je spustiti krov za šupu prema dvorištu , bilo bi lepo kada bi visina kad se spusti bila oko 4 m a sirina šupe oko 6 m na slici se vidi otprilike bi do orasa bilo spusteno. Novca za sad nema za tu supu , a i nije mi potrebna za sad. Kakvo resenje za privremeni krov primeniti ?

1530fb8.jpg
 
Krov tu nije mnogo bitan , mozda vise psiholoski, zicani cardak, ma kolko da je pokriven , ne moze zastiti od bocnih vetrova, a kisa vrlo retko pada vertikalno. Dalje imas u Temerinskom a takodje u Srbobranskom ataru nekoliko cardakova tj. kotobanja, koji se nikad ne pokrivaju, a mnogo puta docekaju avg. mesec da se krune. Jedino VAZNO pravilo za zicane cardake je da kada pocnu da se krune ne sme da se prekine tj. mora da se okrune do kraja , ili ako se planira, suksecivna krunidba da se naprave fioke tj. pregrade.
 
Nazad
Vrh