Kotobanje

S3RiOUS

Član
Učlanjen(a)
3 Feb 2008
Poruka
270
Lokacija
Novi Karlovci
Koliko se krece cena 1m klasicne kotobanje - čardaka ?
Kod nas u selu ima par okruglih kotobanja ali se to meni ne svidja. Ja sam pristalica klasicnih pošto postoji mogućnost da mogu dosta masina staviti ispod njih.
 
Jel to mislis na kotarku(cardak)?Valjda je to. Sama kotarka te kosta(gradja+letve) koliko sam upoznat je oko 100 evra metar(izvinte ako gresim) pa na to dodaj i crep+otrvori za ubacivanje. A ako oces da pravis na jednu vodu supu, onda moras i zidati, pa verovatno puno vise(jel kolko puno vise).
 
100 еura pa to je mnogo, po mojoj proceni ne bi smelo biti vise od 60 eura 1m, toliko kosta kad kupujes posebno letve i grede
 
Da,da, al ovi dodju i nameste ti....tj.sklope ti u avliji. Imam negde njihovu vizit kartu, sam da je nadjem.
 
hmmm..ja je sad ne bih pravio...kod mene u okolini je u poslednjih par godina napravljeno 3-4 silosa a racunam da ce ih biti jos.skladistenje kukuruza je do nove godine bilo dzaba, a od nove godine je 1%. ima tu jos nekih sitnih troskova pride.
s druge strane imas troskove zidanja, troskove utovara (oko 100 evra po vagonu + izgubljeno vreme s nadnicarima) i troskove krunjenja 6%. imas i gubitke od glodara.treba to sve dobro izracunati....
 
Dobro zavisi za sta coveku treba, a u silos sigurno nece primiti klipove a i suvise vlazno zrno.

A sto kaze, ak mu spusti jednu vodu moze tu stati i dosta masinerije, da ne kisne.

Auuuuuuuuuuuu 6% kod vas uzimaju za krunjenje, kod nas je 3%.

Mene ne kosta 100 evra po vagonu za utovar, kosta samo piva i soka.....i po koja krofna :osmeh: :osmeh: :osmeh:
 
druze moj, sve košta.
dužan si bar 7-8 trudodana pored piva i soka... :cao:
 
e da...krunjenje 6% ali ne trežim ja ljude, nego krunjač ima stalnu posadu.
 
Kod nas je 3%.
A praviti kotobanje se sigurno NE isplati.
Ima sad jeftini silosi za neku smesnu cenu
jedini problem je susara ona je dosta skupa.
 


156yaz5.jpg

mb5mb9.jpg

моја котарка како ми у меленцима кажемо димензија: дужина 30м,ширина 2м,висина до плоче 2,20м,висина од летава до врха 3,5м капацитет јој је око 10 вагона . доле имам три магазина и три шупице за механизацију
горе су отвори за утовар, а испод су вратанца за испуст
 
Nazad
Vrh