Kotobanje

Mana okruglih čaradaka je to da se mora sva kukuruz odjednom okruniti, jer ako ostane do pola, taj kisne. Onda treba taj deo gde više nema kukuruza obmotati sa najlonom...

DRED, šaljem ti na pp tel od drugara koji ga je sam napravio, pa popričaj sa njim.
 
branko je napisao(la):
Mana okruglih čaradaka je to da se mora sva kukuruz odjednom okruniti, jer ako ostane do pola, taj kisne. Onda treba taj deo gde više nema kukuruza obmotati sa najlonom...
:sta: :sta: :sta:
I kad je pun istu kolicinu kise dobije
 
Kod nas u Sumadiji, kosevi za kukuruz se prave samo cetvrtasti (pravougaoni), tako da sam uopste iznenadjen da i postoje okrugli kosevi, cardaci ili kotobanje vec...
Da niste ozbiljni , pomislio bi da se zekite, ali ovako...
 
Kod nas u Sumadiji, kosevi za kukuruz se prave samo cetvrtasti (pravougaoni), tako da sam uopste iznenadjen da i postoje okrugli kosevi, cardaci ili kotobanje vec...
Da niste ozbiljni , pomislio bi da se zekite, ali ovako...
2ntka4k.jpg
 
Pa bravo!!! Em sam uopste iznenadjen sto vidim okrugao cardak (ili kos kako se kaze kod nas u Sumadiji) nego je i ljudski pun. Svaka cast!!!Toliko kukuruza sto ima kod Vas kod jednog domacina ima kod nas u celom selu... (mislim na Sumadiju) Ponavljam, svaka cast!!! :veseljak::
 
Tada ne prolazi ni vetar i cardak gubi funkciju,za magle kuriz povuce vlagu i tada :zli:
 
Mi već od 1996 god imamo okrugle čardake (kao silose) još kvarno zrno nismo imali prednosti su sa jednog mesta se puni i kruni nema premeštanja mala mesta im treba 25m2 dimenzije visina 6m prečnik 4.8m u sredini ima otvor (kao dimnjak) za ventilaciju kapacitet 11 zmajevki u klipu, ili 40t suvog zrna

24e2r5x.jpg
 
kakav je to veliki elevator?jel to rucni rad ili neki fabricki?
kad punis ove cardake jel otvaras krov ili kroz neke rupe stavljas kukuruz?
koliko imas takvih cardaka?
 
elevator je fabrički sa gumenom trakom i lopaticama, kupio slučajno u Zmajevu pre nekoliko god naravno polovno mislim da je forštrit
14m 2 čardaka imamo što se vidi na slici ako pitate dali bih pravio još čardake ikakve (okrugle ili obične) odgovor bih bio NEE budućnost je u krunjenje sa njive
a još da dodam prvo se otvaramo na polovini sa običnom lifamovim elevatorom punimo posle ide sa krova
 
ivanhoe je napisao(la):
branko je napisao(la):
Mana okruglih čaradaka je to da se mora sva kukuruz odjednom okruniti, jer ako ostane do pola, taj kisne. Onda treba taj deo gde više nema kukuruza obmotati sa najlonom...
:sta: :sta: :sta:
I kad je pun istu kolicinu kise dobije

Kada se dopola isprazni onda kišu vetar naduva odozgore na kukuruz, pa je to slučaj kao da čardak nije pokriven.
 
Nazad
Vrh