Iskustva sa MERLIN-on ?

ivanm

Član
Učlanjen(a)
25 Okt 2009
Poruka
606
Lokacija
Пожаревац и Гај (Ковински)
Interesuje me kakva su vam iskustva sa ovim herbicidom.Koliko dugo posle prskanja ima dejstvo, naravno kada padne kiša? Da li zaista može da čeka kišu 60 dana?
Ja sam do sada uvek prskao na zeleno, ali bih ove godine probao na crno. Pomislio sam da je bolje sa preparatom velike, renomirane firme, nego sa nekim kineskim mućkavcima.
 
Ja sam radio prošle godine Merlin + herbotrof mislim na 6ha i prezadovoljan sam .Kao što kažeš ipak mi od ovog živimo i ne smijemo se kockati sa herbicidima . Kad je sport u pitanju navijamo za naše , a kad su herbicidi ja se odlučujem za nešto kao Bayer da ne razmišljam ::namigivanje::.
Naravno da sam išao sa korekciom tamo gdje ima sijerka i to 2 puta split sa equipom , opet Bayer.
A dali može 60 dana čekati kišu to se ove godine nije moglo probati :haha:.
 
ove godine moje iskustvo sa Merlinom vise nego odlicno, extra herbicid u kombinaciji sa herbicidima na bazi acetohlora, ja sam mesao sa Genius-om Merlin i veruj da su korovi goreli vise od 40 dana ali bilo je i kise sto jest jest, inace preduslov za dobro dejstvo ovih herbicida na crno jeste vlaga-kisa koja ih aktivira...

Posle Merlina+Genius isao sam sa Callistom koji je takodje odlican herbicid, imao sam dosta sirokolisnih korova i callisto je to zbrisao.
 
radim sa merlinom godinama i mislim da nema bolji i u susnim godinama i u kisnim naravno u kombinaciji sa nekim jeftinim acetohlorom
 
Da li je neko probao MERLIN DUO ?
Navodno može da se prska do 2 lista kukuruza, pa, eto da pitam. Bolje da pitam nego da presevam...

Što se tiče kineskih mućkavaca - oni su toliko jeftini da se nikome od prodavaca ne isplati da ih falsifikuje, tako da im je učinak odličan. Ja sam prskao sa Siranom i matonom - njiva je bila čista kao beton, ali samo do prve jače kiše... Zato sam pomislio da je Merlin - Merlin duo jedino rešenje.
 
ivanm je napisao(la):
Da li je neko probao MERLIN DUO ?
Navodno može da se prska do 2 lista kukuruza, pa, eto da pitam. Bolje da pitam nego da presevam...

Što se tiče kineskih mućkavaca - oni su toliko jeftini da se nikome od prodavaca ne isplati da ih falsifikuje, tako da im je učinak odličan. Ja sam prskao sa Siranom i matonom - njiva je bila čista kao beton, ali samo do prve jače kiše... Zato sam pomislio da je Merlin - Merlin duo jedino rešenje.
slazem se sa konstatacijom za kineske muckalice,mislim da jedino nasi koji pakuju mogu eventualno jos da ga razrede pa da nema zadovoljavajuci efekat.To sto sad Bayer izmislja protektante i koje sta, je jedino da bi uspeli da opravdaju vecu cenu u odnosu na kineske komponente.
Trecu godinu radim sa njima raznih domacih punionica a za siroki list iskljucivo PEAK probajte ljudi necete se pokajati a plus je i najjeftinija varijanta po Ha :D :D njiva cista ko soba
 
Meni nije problem izabrati dobar herbicid, pogoditi dozu i vreme prskanja - meni su problem njive !!!!
Naime, 5 godina unazad sam pravio silazu sa mojih i tudjih njiva. Naravno, najbolji kukuruz ide u ambar, a onaj lošiji i sa više trave u silažu. Gde je trava tamo je i seme, naravno. Kada je silaza sa dosta semena korova, pogotovo sirka, onda je stajnjak pun semena. E, sad, stajnjak (3-4 vagona po ha) + seme sirka = haos na njivi. Pa tako 5 godina....
Isprskam ja, u vreme kada to pesticidi dozvoljavaju, očistim njivu od korova koji je trenutno na njivi, padne kiša posle 15 dana i izadje novi iz semena pitaj Boga od kad, ništa manje gust i slab. Ištartam ja njega, ali to je samo medjuredno i nije ni blizi od potpunog uništenja.
Mislim da je zato MERLIN jedino rešenje. Ili neki drugi preparat na crno koji dugo čeka kišu?
 
Mislim da je Merlin vrh sto se tice prvog prskanja-na crno, naravno sa acetohlorom...mozda da malo izadjes iz monokulture da posejes nesto strnih zita da umanjis sirak i ostalu bandu sa njive....
 
ja vec nekoliko godina koristim merlin duo u kombinaciji sa nekim acetohlorom i prezadovoljan sam...naravno imam kasnije malo korekcije koju radim sa lentemulom...
 
ja sam koristio merlin prvih godina kad se pojavio kod nas kad sam ga upotrebio ta godina bila susna na pocetku(posle primene malo kise bilo) kasnije pala kisa i trave koliko hoces,mislim da je preparat samo izvikan a da ne vredi tolike pare
 
Prskan merlinom zna li neko dali će da preživi?
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Nazad
Vrh