Pravljenje kombajnskih kabina.

Da,mozes u Beograd,tamo sve znaju da urade!!! :haha:
 
lakse je kad su stakla dole i polozena
uzmes jdnu prskalicu od zene sa kojima pere stakla na bazi alkohola i dodas vode 50%,ispskas staklo i stavis foliju a nda onim strugacem leda za sofersajbne isterujes vodu iz folije i to je to
folija na pijaci nije skupa pa uzmes i probas
 
lakse je kad su stakla dole i polozena
uzmes jdnu prskalicu od zene sa kojima pere stakla na bazi alkohola i dodas vode 50%,ispskas staklo i stavis foliju a nda onim strugacem leda za sofersajbne isterujes vodu iz folije i to je to
folija na pijaci nije skupa pa uzmes i probas


Ma kupicu ja da probam ali kako da je skinem ako ne uspem???:haha:

- - - - - - - - - -

Da,mozes u Beograd,tamo sve znaju da urade!!! :haha:


Da me isteraju odmah iz servisa napolje... :haha::haha:
 
spece ti sigurno,a ionako se ona nezalepi odmah 100% kad sve to uradis treba da otstoji jos neko vreme na toplom ili suncanom mestu
odlepices je sa ziletom lagano
ako radis staro staklo obavezno ga istrljaj sa ziletom da skines sve sa njega
 
Bas tako kako je Goran objasnio,smo sto bi ja preporucio umesto tog grebaca za led onu plastiku gde je na kraju guma i sluzi za pranje sofersajbne(neznam kako se zove,na pumpama ima u kofama gde je voda za soferke).Bar sam ja tako lepio foliju na autu u mladjim danima,a skidas lako,odlepis malo i povuces.
 
A koliko posto treba da bude folija da imam makar malo svrhe?? Ma sredicu to nekako ako stvarno barem malo spusta temperaturu u kabini ako nema svrhe necu da se petljam sa tim nije ovo auto.. Cime da zadihtujem otvore pored menjaca pored rucica za gas pored ostalih rucki?? Guma se savije i opet ostane rupa... A cime da lepim sundjer na krov da se ne bi odlepio?? Jer ima neki poseban lepak za to ili da koristim silikon???
 
Znaci on kad zalepi zalepio je za svagda...:osmeh: Jos mi ostaje da vidim kako da sredim to oko manjaca kvacila kocnica i nema vise ni jedne rupe na kabini.. Sve cu da zadihtujem nemogu vise da trpim tu ogromnu prasinu a da ne pricam kad vrsim nekom neko zito ono crno pa leti ono od palamide uzas,nemogu da ocistim nos nedelju dana i oci... Ja mislim da nece biti tolike prasine u kabini,bolje da bude veca vrucina bez prasine...
 
cira92
Za izolaciju krova kabine najbolje sto se moze naci kod nas po mom iskustvu, a znam jer sam pravio dva kampera je Termosilent koga ima u raznim debljinama i lako se radi sa njim.Sto se tice tamne folije jako je korisna i postavlja se vrlo lako,a najlakse je pre montaze stakla a nije problem ni kada je montirano.
 
ciro ne bih ti preporucio da lepis buvljacku foliju na stakla kombajna ma koliko je ti dobro uradio,prasina ce je odlepljivati i izgledace ti poprilicno ruzno ako ti kabina ne bude lepo dihtovala,a i sem esteteske uloge sumnjam da ce ti ta folija i malo smanjiti propustljivost toplote unutar kabine,a da ne pricam da ce ti totalno smanjiti preglednost kombajna u nocnim uslovima,da bi se dobijo neki efekat kako treba bilo bi potrebno da kabina ima klimu i da se stavi lumarova folija i da te Bog vidi a ovo sa lepljenjem buvljacke folije je gubljenje zivaca i vremna al koliko para toliko i muzike :ppozdrav:
 
Ma klima odmah ispada jer sam vrlo osetljiv na klimu i u kolima,na naglu promenu temperature.. Koliko li kosta malo bolja folija za stakla kao sto ti kazes ta Lumarova??? Ne bi ja da to bude nesto posebno dovljno je da nema prasine i malo da struji vazduh i ja cu diti vise nego zadovoljan,a ako jos moze koji stepen nize kao sto vi kazete pa to je puna kapa,samo da ne bude koji stepen vise...:haha: Necu da ulozik preterano u ovu kabinu jer ko zna sta ce da mi padne napamet mozda prodam oba kombajna i kupim nesto vece..:ppozdrav:
 
ja sam na autu imao prvo tu buvljacku foliju,pa je posle stavljenja ta lumarova i to su dva razlicita pojma sto se tice folije,medjutim nije o tome rec moje misljenje je da sa buvljackom folijom zaista ne bi dobio nista sem estetskog izgleda,i to u pocetku dok prasina ne bi pocela da zajeda krajeve i da pocne da se odlepljuje a kad pocne da se odlepljuje tebe pocne da nervira pa se iznerviras pa krenes da skidas e tu je tok onda veselo,tako da mislim da ti je to bespotrebno cimanje pogotovo sto su kombajska stakla velika i ne bi bilo lako ni uraditi ih,ma koliko bio spretan sa buvljackom folijom nikad ne mozes istisnuti sam vazduh i da to bude to,a za cenu lumarove folije zaista ne bih znao da ti kazem sad ja sam to uzimo jos ranije preko drugara a koliko je u maloprodaji zaista ne znam:ppozdrav:
 
Izgleda da ce te folije da otpadnu dosta ce mi to zakomplikovati sve a neznam dal cu na kraju da dobijem ista sa njima... Videcu jos cu sa vama da razmenjujem iskustva za sad mi je naj vaznije da je skroz zadihtujem ali jos uvek nemam neke ideje cime da zatvorim rupe kod pokretnih delova,inace drugde gotovo da i nema rupa...
 
da to sam ti i hteo reci dosta ces zakomplikovati zivot a ne znam da li ces ista dobiti ista sa njima,ali u svakom sluacju lepo si ovo zamislio i bice ekstra kad zavrsis,a za rupe ne znam sta da ti kazem i kod mene na 133 fabricka kabina pa ponovo ne mozes se zastiti od prasine jednostavno nadje i najmanju rupu da se uvuce a kad zatvoris sve ponovo si ko u stakleniku i nikako nisi pametan kako je najbolje da vozis
 
Izgleda da ce te folije da otpadnu dosta ce mi to zakomplikovati sve a neznam dal cu na kraju da dobijem ista sa njima... Videcu jos cu sa vama da razmenjujem iskustva za sad mi je naj vaznije da je skroz zadihtujem ali jos uvek nemam neke ideje cime da zatvorim rupe kod pokretnih delova,inace drugde gotovo da i nema rupa...
...ne razumem se mehaniku kombajna ali toplo preporucujem folije,lumarove posebno....toplotni efeket(udar) ce biti za oko 15% bolji sa folijom nego bez folije-sve kvalitetne folije(tipa amerckog proivodjaca lumar) sadrze u sebi supstance koje odbijaju i reflektuju i do 90% Uv zraka koje emituje sunce.....dovoljno je da sednete u bilo koje vozilo sa kvalitetnim folijama(NE BUVLJAK VARIJANTA)i izlozite ruku direktno na sunce a zatim izlozite istu tu ruku na sunce rj sunceve zrake ali krzo foliju!!! efekat je "SAMO CE VAM SE KA'STI" :osmeh: ja sam stavio na oba auta....sad ce i moj mtz dobiti iste :) da klima ima pun efekat
 
Bice lopo sredjena kabina bar ja mislim bice razne sitnice videcete polako samo ima vremena do leta.. Svaki savet je dobro dosao... Bice tu i jedno radionce...:osmeh:
 
iz licnog iskustva tvrdim da ce ti folija mnogo pomoci i smanjiti da te sunce pece po rokama ja sam kod mene stavio nijansu sd black veoma tamno skoro najtamnija i mnogo je bolje nego sto je bilo samo je bolje staviti sto kvalitetniju jer ove posle pet godina dosta izblede
 
A kakva je vidljivost iz kabine kad se stavi ta lumarova folija? Svitanje, sumrak?
Da li je smanjena i koliko?
Ja bi foliju da stavljam i na traktore i na kombajn, ali sam razmisljao samo gornja cetvrina stakla.Da li je bolje tako ili da stavim na celo staklo?
 
Nazad
Vrh