Pravljenje kombajnskih kabina.

Naj verovatnije da cu i to da uradim ali za sad nek ostanu.. Mozda cu da vrsim sa zatvorena vrata a otvoren prozor i jos ventilacija ... Sta mislite da se uradi neki otvor na krov kombajna??? Slicno kao na Belarus 820???
 
kazner@ ovo nije moj kombajn moj predlog je bio povisen krov i poluobli spusten na dole i povisen ali ovako je gazda insistirao a krov je iskoristen od vec postojeceg kacketa tako da je bilo malo ustede ali preglednost je odlicna cak i bolje od ocekivanog koliko se secam mislim da je izasla oko 500 ili 600e

matic@ imam isto misljenje ali ovako je gazda hteo a dobro trpi vibracije za sada polozen test mada za mene je najbolje utopljena stakla u silikon tipa kao na autu sa gumenom maskicom okolo taj tip cu raditi kod mene na zmaju sajedno sa klimom i totalno drugim enterijerom saticima i tapacirima
 
A ako je investitior-narucilac kabine tako htio onda je to druga stvar,ja opet kazem da je sve odlicnu sa tvoje majstorske strane jer je sve lijepo upakovano,.
 
Evo dokle sam stigao ovih dana sa mojom kabinom,ofarbao sam je osnovnom,zamenio sve trule i zardjale delove,prepravio nedostatke i konacno je pricvrstio na kombajn a da i stavio sam sva stakla.... Evo jedne slike od danas..



Danas kabinu nisam pipnuo ceo dan sam radio krov koji je naj vise propao,bio je dosta truo pa sam menjao pleh na njemu,pregradjivao sam ga tj stavio dupli lim da gore u krovu mogu da sakrijem instalaciju i ostale a ne kao sto je do sad bilo samo jedan lim... Bilo je smirglanja mnogoooooo tri put sam hteo da ga manem,sad mi ostaju jos neke sitnice i da ga prefarbam sa osnovnom pa videcemo posle..

Imam nekoliko pitanja.. Sta mislite cime je naj bolje da ga tapaciram??? Sundjer,stiropor pa preko nesto sta vi mislite??? Ima li svrhe ugradjivati radio ili sam se zeznuo sto sam ostavljao mesto za njega??? I da li pomaze nesto kad bi se zatamnila stakla??? Neki mi kazu da ako su zatamljena manje je vrucina??? Ja mislim bas suprotno jer crna boja privlaci toplotu... Onaj lim na krovu ce da se greje od sunca sta bi moglo da pomogne da se toplota ne prenosi u velikoj meri u kabinu?? Svaki savet je dobro dosao...:ppozdrav:
 
Ofarbaj gornju povrsinu krova u belo.
Za foliju (za zatamnjivanje) neznam, ali i ja isto planiram da je zalepim na neka stakla, ne cela, nego samo gornja cetvrtina.
Radio ce ti zavisiti od buke kombajna.
 
Stiropor i stirodur stvaraju veliku buku, probaj kamenom vunom i filcom za laminat, ili sundjer i filc, smanjuju buku a i dobri su izolatori, tamne boje privlače temperaturu(što bi se odnosilo na krov kabine), ali kad su u pitanju folije za stakla one smanjuju temperaturu za nekih najviše 5 stepeni, od zavisnosti zatamljenja.
 
ja sam stavio stirodur promenio sve hedere pogledaj na strani 307 u temi zmaj kombajni posle sam stavio i u kabinu i oblozio sam sa tankim sundjerom pa skaj a zatamnjenu folio sam stavio 25 cm okolo cele kabine mogu ti reci da sam zadovoljan i sve vidim jel to je dovoljno dole sam stavio na pod onu podnu gumu, kutiju sa rucicama komandi sam rasklopio i postavio oko cele kutije gumu proseko sam samo za rucice i kablove instalacije tako sam i sa druge strane ima dosta manje prasine sad ti kako hoces za malo para i truda mnogo znaci
 
Ima li sanse da se slusa radio u Zmaja 142?? Ako nemoze da se slusa dok se vrsi onda bar putem i kad se pravi neka pauza za :ppozdrav:.. Znaci da stavim sundjer pa preko eko kozu??? Krov ce biti siv nece biti cisto beo...Koliko treba da budu zatamljena stakla da bi bilo nekog efekta?? I gde da nadjem folije???
 
Ima li sanse da se slusa radio u Zmaja 142?? Ako nemoze da se slusa dok se vrsi onda bar putem i kad se pravi neka pauza za :ppozdrav:.. Znaci da stavim sundjer pa preko eko kozu??? Krov ce biti siv nece biti cisto beo...Koliko treba da budu zatamljena stakla da bi bilo nekog efekta?? I gde da nadjem folije???
Foliju mozes kupiti u skoro svakoj prodavnici auto delova....
 
Ima li svrhe da uradim neki otvor na krovu kabine da moze da se otvara??? Ili je to losa ideja?? Uradio bi to da se otvara slicno kao na autu siber... Ali da ne ulazi prasina tuda??? Za sad je kabina poprilicno zadihtovana vise neko na IMT-IMR ali da li da nastavim dalje da dihtujem skoro svaku rupicu na kabini u cilju da ne bude unutra prasine,ali ako nemogu da vrsim sa zatvorenim vratima i prozorom zasto bi je toliko dihtovao??? To mi je sad dilema najveca.. Mozda ako zadihtujem sve i pozatvaram sve bude nepodnosljivo vruce unutra???
 
Jel ima na prodaju kabina od zmaj 133 ili 135? Ili da li ima neko ko pravi tako nesto?
 
To mozes sam da napravis.. Ja bi ti je napravio bez problema,jer sad planiram da napravim za moj 132 kabinu,bunker sam mu napravio bez problema.. Co2 je majka za to...:ppozdrav:
 
foliju mozes da kupis gde hoces sto kaze kolega pocerina a za sundjer moras jel hoce da se podere eko koza na ivice stirodura ja licno mogu da izdrzim u zatvorenoj kabini ali mora svaki dan da se izduva prasina iz kabine i celog kombajna a ako otvoris gore kombajn udarace ti sunce u glavu moje misljenje
 
@cira92 to sto ti hoćeš to se zove krovni klima uredjaj cena je oko 1300 e, i dobiješ hladovinu bez prašine, šiber nije loše rešenje ali ako ce ti vrata biti otvorena onda dobijaš kruženje prašine, u principu, nešto uvek mora da bude otvoreno ili ćeš lagano da se krčkaš kao u stakleniku najbolje rešenje, zatamni stakla. napuni cevi vunom ili pur penom dampuj kabinu izolacijom, i ugradi šiber, otvaraj na stranu na kojoj manje ima prašine i nadji dobar ventilator, btw, ako hoćeš luxury frižider sa hladnjakom za:ppozdrav:
 
Sto se tice toga ja bi svakog dana izduvavao kabinu i sve to ocistio bi je.. Ali sad sam u velikoj dilemi sto se tice potpunog zatvaranja kabine.. Jer ce mi oduzeti vremena i vremena a na kraju opet vrata otvorena.. Ali nije ni to problem jer kod nas nisu parcele velike pa se moze izdrzati sat vremena u zatvorenoj kabini pa kad krenem do druge njive otvorim vrata... Ma foliju cu naci nekako ali kako da je zalepim??? Nikad to nisam radio ako moze neko da mi objasni kako se to lepi... A za otvor na krovu odustajem sigurno.. A cime da zalepim sundjer da se ne odlepi od temperature??? I cime da zalepim preko eko kozu???

- - - - - - - - - -

@cira92 to sto ti hoćeš to se zove krovni klima uredjaj cena je oko 1300 e, i dobiješ hladovinu bez prašine, šiber nije loše rešenje ali ako ce ti vrata biti otvorena onda dobijaš kruženje prašine, u principu, nešto uvek mora da bude otvoreno ili ćeš lagano da se krčkaš kao u stakleniku najbolje rešenje, zatamni stakla. napuni cevi vunom ili pur penom dampuj kabinu izolacijom, i ugradi šiber, otvaraj na stranu na kojoj manje ima prašine i nadji dobar ventilator, btw, ako hoćeš luxury frižider sa hladnjakom za:ppozdrav:


Razmisljao sam ja o svemu tome.. Klima ne dolazi u obzir nikako osetljiv sam na nju,mogu da podnesem par stepeni razilke a to mi nista ne znaci za tih 1000 i nesto evra,jer da ukljucim klimu na 25 stepeni i kad treba da izadjem napolje do musterije ili nesto na 40 stepeni odo ja u bolnicu... To otpada.. Ma kako mi je bilo do sad bez kabine valjda ce biti malo bolje sa kabinom pa makar i otvorio prozor.. Za sad imam gore 4 ventilatora i filter za prasinu,a dodacu sigurno jos koji u kabini da duva.. A frizider za pice imam vec to je prva pomoc na kombajnu... :ppozdrav:
 
Jedino da vozim kombajn u servis gde rade zatamljivanje stakla na automobilima....:haha::haha:
Gledao sam te snimke razne ali neznam da li da se usudim sam to da lepim,ako pogresim kako da skinem ili da ostane onaj vazduh ispod...
 
Nazad
Vrh