Pravljenje kombajnskih kabina.

Hvala puno Sinisa... :ppozdrav: Pravo da ti kazem ispalo je bolje nego sto sam ocekivao,ali koliko mi je muke i posla zadavala bolje da se ne prisecam!!!! :osmeh:
 
Ja ma moju dosta trazio uglavnom su sve bile preskupe a imalo dosta da se radi oko njih.. Posle sam pronasao ovu koja je bila 20.000din ali imalo posla oko nje,mada meni to nije prestavljao nikakav problem,posto sam sve ejdno morao da je rkatim i premestim vrata.. Poslkidao sam stakla,zamenio onu sipku sto deli soferke lepo sve ofarbao,kedere oprao i sad je sve u orginalu... :osmeh:

img1977.jpg
 
Hvala puno... :ppozdrav: Bogami i meni je kabina dosta pomogla!!!! Nisam znao da je ovolika razlika sa i bez kabine... Mada me cale svo vreme ubedjivao kao ima ti da je skines... A sad hoce da stavimo i na 132.. :haha:
 
Rado bi sebe postedeo muke sa prasinom i suncem na mom kombaju. Samo da nije ovih je..nih puteva. Sa svih strana zarasli provlacim se ko kroz tunel.
 
Ja nemam tih problema sa putevima,sva sreca inace ne bi bilo nista na ovu kabinu ni farova ni rotacije ni retrovizora nista!!! Za ovu godinu planiram da stavim jos jedan far iznad bunkera da je okrenut u pravcu prikolice kad praznim bunker nocu....
 
Nemam ali se vidi na onim staklima u kabinu bez problema.... Samo upalim svetlo u kabini...
 
Evo i moja kabine, pravili komsija ( varioc po struci) i ja, otac je finansirao. Kabinu smo pravili po orginalnoj kabini sa Fahra m1080( kombajn od kolege). Dimenzije kabine su identicen fabrickoj, samo krov je prema naprijed kraci nekih 6-7cm jer nismo mogli naci vecu presu da nam izmota lim za krov. Materijal za kabinu me kostao 125e ( cijevi i lim, kederi), zadnje i bocna stakla su kostala 125e ( debljina stakla je 4mm), ( nazvali covjeka u Samac kaze samo mi mjere posaljite i napravicu, I PITAMO GA IMA LI STAKLA U BOJI KAZE DA NEMA, i otac stavi kabinu na auto i odveze u Samac i ostavi, prvo staklo nije mogao da napravi to je odmah rekao, jer je preveliko, otac htio da prepolovi, ja nisam bio za to. Kad je otac otisao po kabinu, natovario kabinu na auto, stakla u auto, i kad je placao u radnji vidi stakla u boji i pita pa rekao si da nemas stakla u boji, ovaj kaze kao nije tad imao. Za prvo staklo nazovemo covjeka u Srbiju kaze da moze napraviti oko 50e je bio kvadrat, samo je bio problem kako da je dovezemo. I cujemo da u Dubici prave isto stakla, nazovemo kaze moze isto napraviti 45e kvadrat (6mm debljina i odvezu oni), i mi posaljemo mjere i pitamo ga ima li u boji, kaze ima samo je tad kvadrat 50e, i mi dogovorimo u boji da napravi staklo. nakon par dana dovezu oni staklo, mi pogledamo na kamionu, staklo nije u boji, kazemo radnicima nije bio takav dogovor, kazu oni ne znamo mi, i nazovemo gazdu, kaze on kao nestalo mu folije, al kao znak izvinjenja neka njegovi radnici postave dzaba staklo, reko hvala tebi na dogovoru mi cemo sami postaviti, platimo staklo 125e. I tako ljuti mi, uzmeme ja folije i zatamnim zadnje i bocno staklo, prvo nismo htjeli... Ali nije to sve, ima otac jednog "prijatelja koji radi klime" i dosao on kod nas ( to je bilo prije nego sto cemo poceti praviti kabinu, nekad u decembru 2012), i pricamo mi njemu tako, kaze on ima sve novo da postavi klimu, i motor klime, i hladnjak, i ventilator, i onaj uredjaj sto duva unutra, isparivac, kosta sve 450e i ona ce postaviti, i otac njemu odmah pare, i doveze on to za dva dana. Kaze mi ovom kolegi sto ima m1080, za klimu, hoce i on, nazove otac kaze treba mi jos jedno sve u kompletu, kaze nabavice, doveze on to, plati ovaj kolega. I tako dan po dan, zvao ga otac da dodje da postavi, ali uvijek kaze sutra cu , i nas naljuti postavimo mi motor kompresora na motor od kombajna, napravimo nosac za uredjaj sto duva, i dodje on kaze skidaj motor klime, ne moze biti tako, treba okrenuti neko kuciste, previse su blizu crijeve auspuhu, izgorice, skinemo mi motor, jos ga nije vratio, a ni klima ni kod mene ni kod kolege nije postavljena, placene ali mi nemamo klimu...
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Vatajte za gusu tog!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Daliste mu pare a on se sad glupira!!

Za kabinu svaka cast.. :bravo:

- - - - - - - - - -

Nemislis da ste previse zatamnili bocna stakla??? :sta:
 
Vatajte za gusu tog!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Daliste mu pare a on se sad glupira!!

Za kabinu svaka cast.. :bravo:

- - - - - - - - - -

Nemislis da ste previse zatamnili bocna stakla??? :sta:
I tebi sve cestitke za kabinu... Ma sta cu ga vatati, bio mi je na slavi, reko ti samo okreni to kuciste na kompresoru, ja cu sve postaviti , ti samo dodji i spoji cijevi i napuni gasom, kaze postavicemo mi to brzo, seprtlja malo veca.
Izgledaju puno da su tamna, ali iznutra se eksta vidi, al mogla bi za nijansu biti manje tamna zbog noci.. Sad razmisljamo da zatamnimo i prvo staklo, ali sasvim malo, ali vidjecemo...:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh