Pravljenje kombajnskih kabina.

zorancile je napisao(la):
Sale, ako mu napraviš drugačiji krov i ofarbaš niko neće pogoditi od čega je kabina. ::namigivanje::


Ma znam to ali kada budem resio da uzmem veci kombajn niko ne voli kada kabina izgleda drugacije nego standardna na Class-u ex kada bi makar nasao nekoga ko se bavi tim poslom, da moze da mi donese neku kabinu iz madjarske tamo kabine sa staklima kostaju kao kod nas Saran od 3kg pecen :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Ja, moju moram izpjeskarit iznutra gore na strop nabacit tapacirung i sastrana ali da mi je nac onu kutiju od naprijed za grijanje sa otvorima.. neznam kako je to u zmaju 142 napravljeno pito sam pa ćekam odgovor .. a moram cijel ikombajn pa sada kad ga pripremim sve opjeskarit i prebojat .. :ppozdrav:
 
ratarhr je napisao(la):
Ja, moju moram izpjeskarit iznutra gore na strop nabacit tapacirung i sastrana ali da mi je nac onu kutiju od naprijed za grijanje sa otvorima.. neznam kako je to u zmaju 142 napravljeno pito sam pa ćekam odgovor .. a moram cijel ikombajn pa sada kad ga pripremim sve opjeskarit i prebojat .. :ppozdrav:

Bolje da ti ja prodam moju masinu a ja da uzmem neki malo veci :)
 
@SaleCar
Kakvog ti imaš meni je ovaj sasvim dovoljan na oko je šrot ali koliko para toliko muzike prekjucer sam neke djelove narucio tj. ležajeve farove nove,prekidaće,rotirke,neko remenje i te sitnice ... tako da moj nije na prodaju .. :ppozdrav:
 
Da malo osvezim temu! Ima u Debrcu kod Obrenovca jedna kabina od Clasa,to je ona sa stubovima u coskovima,stavljali su takve na dominatora 86 88 96,nadam se da znate o kakvoj je kabini rec!? poljoprivrednemasine.in.rs
 
kupo bih neku kabinu za claas consul, da li neko zna od kog zmaja bi mozda odgovarala ?
hteo sam da pravim sam , ali koliko vidim jeftinija je varijanta da kupim polovnu , nego da kupujem nova stakla....
 
Koliko su visoke kombajnske kabine,mislim na unutarnje mjere,takodje i mjere vrata je li to mjera da prosjecan covjek prodje bez saginjanja?
 
ocu ja da napravim za kolumbusa ali ne znam kako :haha:

ovako ja radim kabine dali vam mogu pomoci ove slike
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Nemogu da otvorim slike....

- - - - - - - - - -

Ja sam danas kupio kabinu od 141 krece prepravka i kabina ide na Claas Mercator... Video sam nekoliko Mercatora sa tom kabinom i bas mu lepo stoji zato sam se odlucio da je stavio od 141 ali prvo moram da skinem stakla sve ofarbam pa namontiram bice i nekih prepravki ali polako.. Bice slika..
 
Dobro si odradio kabinu,velika i ostakljena ali samo na krov imam primjedbu,jer bila bi dosta ljepsa i ozbiljnija da si uradio poviseni krov pa da malo izvuces ispred ono kao kacket pa gore postavis pomocne farove tad bi bio puni pogodak.Usput kolkoo su te kostala stakla
 
Dragane dmb odličan posao.Što se tiče stakala na kabini imam jedan savet koji sam dobio od čoveka koji se profesionalno bavi pravljenjem kabina za kombajne.Ni u kom slučaju ne stavljati stakla na dugmiće jer kabina ima dosta vibracija.
 
Evo malo sam radio na kabini za mog Mrecatora,nije mi bilo do slikanja sve do sad,podigao sam kabinu da vidim da li ima nekih gresaka i ustanovilo se da ih nema,sem jos nekih sitnica sutra ide ponovo u radionicu kabina da se ofarba,stave stakla pa ponovo gore da se pricvrsti,pa dalje ce da radimo krov... Evo nekih slika bice ih jos....











Morao sam neke sipke da zamenim bile su dosta zardjale kao sto je ova sto deli soferke stavio sam novu... Bice jos detalja.. Sta mislite jer ce da valja to nesto???
 
Nazad
Vrh