Problem kod postova

Verovatno ti web brouser pravi problem.Pokušaj sa nekim drugim.
 
Trazio sam po forumu nesto,i primetio da je bukvalno nestalo pola slika iz raznih tema...nadjem odredjeni post,ali slika nema-samo tackice ili crtice...mozda nije postavljeno pitanje u pravoj temi,ali prebacite ako treba...
 
U pitanju je bio sajt jedne slovenačke firme i oni su odlučili da skroz ugase taj projekat.
 
Izvinjavam se, ne razumem... Znači kada smo ovde otvarali slike, to sve išlo preko njihovog servera, sajta ili čega već? Ja mislio ako jednom postavimo na forum, onda se ovde sačuva...
Sutra može neki drugi sajt da se odluči na sličan potez ,pa smo još siromašniji....
 
Sva sreca pa ja imam sve slike sa foruma od kad sam se uclanio, sacuvane, mozda ne sve ali 90 posto.:osmeh:
 
Postoji varijanta da se slike, snimci i fajlovi kače direktno na forum ali to zahtjeva jako veliki prostor koji se naravno plaća. Samo pogledamo kolike su fotografije usjeva, stoke, mašina i slično da se vidi koliko prostora nadostaje za taj poduhvat. :osmeh:

Trenutno mislim da je najsigurnija varijanta slike preko telefona singronizovati na google servere i onda po potrebi dijeliti na forumu. Ako oni propadnu onda vjerovatno ni forum neće opstati.
 
Da sve je išlo preko drugih sajtova i sada ide. Problem predstavljaju autorska prava, nama je ovde sasvim normalno da postavimo neku sliku koju nađemo na netu da ostali članovi vide korisnu stvar. Ali kad se javi vlasnik ili autor fotografije, on ne može imati ništa sa nama jer te fotografije nisu kod nas, nego na drugim serverima. Mada i ovako se javljaju vlasnici sa zahtevima da se njihove fotke ne prikazuju na forumu jer nema dozvole za korišćenje.

Ima taj deo sa prostorom koji bi išao uz forum i koji bi se plaćao, ali je to manji problem u odnosu na autorska prava.
 
Ovo oko autorskih prava... Znači ako ja skinem sa neta neku sliku traktora na pr i ovde kačim, to može da vređa nečija autorska prava. Ali ako ja kačim svoju sliku svog traktora ili sliku svog kukuruza s tim nema niko ništa....
 
Ukratko bi odgovor bio da je tako, ja verujem da je oko 70% slika i na netu slobodno za korišćenje.
 
Nije problem ali ne znam gde da pitam pa ovde.
Napisao sam 2 posta jedan za drugim i pojavili su se spojeni sto je bas dobro.
E sad koliko treba vremena da prodje da bi bili razdvojeni ako su jedan za drugim.Bilo bi bas glupo da ako neko napise post za postom u ,recimo, razmaku od 2 dana a da izmedju niko drugi ne napise nista i forum da spoji to u jednu poruku i to prodje neprimeceno od drugih clanova.
Nadam se da sam lepo objasnio sta hocu da pitam i sta me zanima.
 
Kod free phpbb platforme svaki put kada uradiš izmenu posta, vraćaš ga u nove/nepročitane. Ovaj forum je skup i verujem da je i ovde tako. Znači ništa ne gubiš ni ako ih spaja, pojaviće se kao nepročitan tj novi post u svim notifikacijama.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh