Lamborghini

S3RiOUS

Član
Učlanjen(a)
3 Feb 2008
Poruka
270
Lokacija
Novi Karlovci
Mislim da Bane Mitrovic ima par komada, vidjao sam ih kod nas u selu.
 
Lepi i kvalitetni! Bane ima 2 koliko ja znam 100 i 150ks.
R7 prošle godine u NS-u.
pict0471rf6.jpg
 
Pa OK izgledaju, ali koji je rezlog toliko male zastupljenosti ovih traktora po poljima. Po čuvenju ove firme, nebi trebalo da su loši.
 
evo jednog Lamborghinija CHAMPION 135 iz sela kulpin,kog sam danas snimio pored moje njive.
traktor je vukao 4brazdni plug KUHN multimaster i gledao sam kako ore,i nije bu bas svejedno a orao je strniste na oko 25 28cm i traktor nije isao brze od 8 9km/h i nije mu islo bas lako.
ovaj lamborghini je iz 2000g i ima oko 4 5 hiljada radnih sati i vlasnik je imao dosta problema s tim traktorom,i skoro svake godine je morao promeniti CR pumpu visokog pritiska i dizne zbog "dobrog" kvaliteta goriva a imao je problema i sa elektronikom i verovali ili ne ove godine su mu morali motor promeniti jer mu je radilica pukla i ceo motor unistila a motor je imao svega 4 5 hiljada sati pa su sad stavili nov motor ali ovog puta SAME-ov koji vredi 8000evra + ugradnja.
a koliko sam video taj traktor nije nekako jak sa svojih 135ks i nije mu bas lako orati sa tim cetvorobrazdnim plugom.
kabina na tom lamborghiniju je jako dobra i moderna ali pomalo preterana,unutra u kabini sve sami dugmici i na jednom joysticku se vozi i sve operacije obavljaju,i automacki menja brzine i ma komande hidraulike.
ali sta da kazem jos,dobar je to traktor,ali kad se povremeno kvari a opravke skupe,to malo nervira coveka i dosta se vremena izgubi,i sto bi ja rekao nisu isti konji lamborghinija i nekog JD iste snage,jer deutz motori(koji su u lamborghiniju)su pravljeni da stede a JD su pravljeni da malo vise trose ali zato i mnogo bolje vuku i imaju vise snage i obrtnog momenta pa su i bolji,to je moje misljenje. :D :ppozdrav:
evo par slika :
2n8bupx.jpg


141v334.jpg
 
*~ JOHNY'89 ~* je napisao(la):
sto bi ja rekao nisu isti konji lamborghinija i nekog JD iste snage,jer deutz motori(koji su u lamborghiniju)su pravljeni da stede a JD su pravljeni da malo vise trose ali zato i mnogo bolje vuku i imaju vise snage i obrtnog momenta pa su i bolji,to je moje misljenje. :D :ppozdrav:
Konj je konj, a ni ti nisi daleko :ppozdrav:

Na poslu u jednom stroju imamo dajc motor snage 75ks, žao mi što ga nisam poslikao, ima nešto sitno preko 1000h pogoni 3 trake za separiranje kamena (ne težak posao) a već je dobro zamastit, dosta teško ujutro upali, zračno hlađenje pa se i prilično se dere, zaključak: pomalo sam razočaran...
Kad sam reko gazdi šta je s tim motorom, on mi samo reko:peter bog te j... pa to je samo dajc..

Primjera radi, ovako izgleda cat-ov motor s 5000rč, pogoni drobilicu za kamen i dobro se znoji, pali ko bomba, netroši ulje, na dan samelje i do 1300 kubika kamena..
 
Danas sam bio kući u selu, a kad sam došao, puno dvorište mašina...Dva lamburghinija, jedan 105 a drgi 135 ks, oba u vlasništvu Baneta Mitrovića....a stoje kod mene u dvorištu, treba da vade repu, ako se prosuši...Po mom skromnom mišljenju solidni traktori, koliko sam ja razumeo oni ih koriste samo za šećernu repu, 135 im skoro 5000 r.č, a 105 3000 r.č. Ovi radnici koji ih voze kažu da su izvzetni traktori... Slike ću da stavim kad provalim kako se stavljaju...
 
R4 105
14xie5u.jpg


R4 105 sa vadilicom
w0jrpy.jpg


Premium 1300
2jg4f28.jpg


Premium 1300
2e0o181.jpg


evo sličica obećanih još zimus...
:ppozdrav:
 
Nije to ovaj na slici, već samo ta tipa. Nisam ga slika danas kad sam ga gledao, zaboravio jbga. Ovaj ima odličnu kabinu, veoma dobro zaptivanje. Probao sam ga, pali ko sat, prima gas, nema bijelog dima, volan je lagan nenormalno, nema lufta nigdje, sve utegnuto. Jbga, ovdje u BiH su traktori inače mnogo skupi, a nijedan IMT 577 koji se ovdje prodaje nije više nizašta, svima je duša izvadjena. Jedan koji sam gledao košta 5500E a radio je u šumi, prednja vuča ne radi (diferencijal naprijed je polomljen a jedno od vratila fali), nema kabinu. Drugi koji sam gledao košta 5000evra, ima kabinu ali je u očajnom stanju, stara tipa, sav nekakav razvaljen i raskliman. Treći koji sam gledao je dosta dobar tehnički, gume su mu grob, godište 1989. a košta 7500E. Ovaj prodavac ima još jedan Fiatagri od 60Ks, duplak isto samo ima polukabinu, isto u odličnom stanju i košta 6000E, ima jedan Deutz RX90 u extra stanju sa slabim prednjim gumama, jedan International 673 u nevjerovatnom stanju (jbmga ko da je nov!!!) za 11.000E i jedan New Holland (90-neko godište) neki ogroman sa mislim nekih 100-150KS koji košta 22.000E. Za desetak dana mu stize još 10 traktora, pa ću ići da vidim šta ima. Moj komšija je kupio Landini sa 80KS 1995. god od njeg i prezadovoljan je. Na mom kraju se IMT 577 nešto slabo pokazao, u selu ima dva i oba su dugo već na prodaju jer su vlasnici jako nezadovoljni njima (bučni, glomazni, mnogo troše), znam još par ljudi koji su ih imali i brzo su ih se riješili. Meni se ovaj Lambo totalno svidja, pregledao sam mu sve zivo i stekao sam utisak da je veoma, veoma kvalitetno uradjen, vrlo masivan a opet ne glomazan za tu snagu, kabina je odlična, mjenjač ide vrlo lako i precizno. Jbmga, samo da je 1000E jeftiniji :)
Post je spojen: [time]1283072556[/time]
_________________________________________________
Ev ovako 100% isto izgleda ovaj koji sam gledao:

http://www.bau-portal.com/verkauf/_98_70012851.php
 
ja sam imao dva, jedan mi je zaribao 1 sat proveden kod mene, a drugi sam prodao, sa 9500 radnih satii bio je pri kraju, tako da sam iskreno zamrzio tu tipu lamborghinij,a a prije njega sam imao 2x R603DT, i da znas da su dosta bolji od ove tipe, oni su od 77-81 godina. :D :D
 
Pozz, jel ima mozda neko ovakav?

Lamborghini-R-854-DT-899278.jpg


90KS (valjda, negdje pise da ima 82KS), 4 cilindra, vazdusno hladjenje, veoma moćna hidraulika (3400kg), 1981. godište. Cijena 6500Evra. Zna li neko nešto o njima, neka iskustva?
 
Ja sam imao 4 komada, ali svi od 55do 60 konja, i imali su polovican uspjeh sto se tice motora.

mada je velika razlika i mislim da se nemogu porediti. :D
 
Nazad
Vrh