Gde kupiti kvalitetne sadnice raznog voća?

Ima li neko ili zna gde se moze nabaviti sadnica divljeg kakija tj. Diospyros lotus?
Inace se koristi za kalemljenje raznih sorti kakija.



Sent from my Lenovo S1a40 using Tapatalk
 
Kolege sa foruma: miroljubceful i ubovicratko imaju sadnice na prodaju, kontaktiraj ih, ja sam zadovoljan, a i jos neki clanovi koliko sam video.


Sent from my Lenovo S1a40 using Tapatalk
 
Izabrao sam ovu temu gde ću postaviti ovaj post iako je ona namenjena kupovini sadnica.

Da li neko od kolega sa foruma želi da mi pokloni i pošalje desetak sadanica lipe i desetak sadnica drena? Ukoliko neko želi da pošalje može me kontaktirati preko privatnih poruka.


Evo ovde da je javno zahvalim kolegama koji su poslali izdanke.
 
Danas sam bio blizu Mladenovca i resih da svratim do RASADNIK KOMERCA familija GIGIC uzimao sam od ovih ljudi i ranije sadni materijal TO SU TAKVI PROFESIONALCI KAPA DO ZEMLJE e ono je primer kako se radi, njima ne trebaju ni reklame po netu ni kartice ni upaljaci ni kalendari ONI LJUDI OSIM STRUCNOSTI IMAJU I OBRAZ primanje sadnica 100 procentno,tacnost sadnog materijala stoprocentna cena normalna i za sada iako sam saradjivao sa svima redom i po pijacama i po apotekama i po dzakovima i ciradama i raznim nakupcima sve je to bilo na ocajnom nivou ali ovo JE NEKA DRUGA DIMENZIJA a SARADNJA CE SE NASTAVITI I U BUDUCNOSTI na obostrano zadovoljstvo MOJA NAJSRDACNIJA PREPORUKA SVIMA
 
I ja sam čuo pohvale na njihov račun od ljudi koji su pravili profesionalne zasade višnje, trešnje i kajsije. Mislim da pored sadnica rade i savetovanje pri zasnivanju zasada... lično nisam kupovao...
 
Pa jel ima neki kontakt, neki sajt, neki matrejal, gde se možemo upoznati sa ponudom dotičnih?
Iz tvoga Mornaru, tako brdovitog ,čas gore čas dole me može se saznati ni ime ni naziv, dotičnog "komerca" ili kako se već...
Možda će se neko i od nas , ostalih ,oduševiti...ko pače u barici... dajte samo...
 
Firma se zove RASADNIK KOMERC i nalazi se pored Mladenovackog groblja i imaju ljudi asortiman ne pitaj plus razne cetinare plus one Japanske vocke U jesen imaju bas veliki asortiment tu je ponuda izuzetna tako da moze da se desi u prolece da ostanu bez neke sorte sve zavisi od ponude i potraznje .Roba stoji u pesku vlazna nema razvlacenja po kesama ,porodicna firma traju mnogo dugo kazem uzimao sam i ranije od njih 5 plus
 
ZA KANACKOG Prosle godine sam imao neko malo popunjavanje i narucim 15 tak sadnica i to mi je izaslo na grubo od 25 do 30 dinara po sadnici a kako su racunali dali po tezini ili po gabaritu to cak ni drug iz BEKSa nije bio siguran da mi kaze
 
Ide na kilo kao i sve ostalo. Samo da nisu prevelike, onda neće da nose. Možeš računati otprilike sadnicu od 2m da ima jednu kilu pa se preračunaj.

- - - - - - - - - -

Ako pošiljalac ima ugovor sa kurirom bude jeftinije.
 
Lose iskustvo sa rasadnikom Ivan Ladjarevic iz Medvedje.

- 5 japanskih sljiva 5 sorti - jedna olistala samo ali lepo, jedna krenula, tri nisu ni krenule
- 3 nektarine - sve 3 su imale crne grancice, nisu ni krenule
- 8 tresanja - 3 nisu krenule, ostalih 5 krenulo 2 do 3 grane od ostavljenih 6-7 pupoljaka, porast srednji
- 20 sljiva namenjeno kalemljenju kajsije - 8 nije ni kenulo (ne pricam da se nije primio kalem, podloga nije izbacila ni jedan list ni izdanak
- 4 lesnika - onako sta znam, slab porast, nekima se izbojci suse
- 6 krusaka - to je jedino sto valja i da budem iskren prvi put mi u dvoristu kruske imaju tako dobar (da ne kazem ocekivan) porast
 
Jos jednom potvrdjujem bezobrazluk rasadnika Antic, veci jos nisam video. Prvo one jabuke koje nemaju veze sa sortama koje sam porucio, sad umesto nektarine fantazije, rodi ni manje ni vise neka sorta breskve. Nisu mogli da podvale neku drugu sortu nektarine, nego poslali breskvu. A ja nakalemio od nje jos na par mesta prosle godine, kad sad vidim da uopste nije nektarina. Imam jos neku kajsiju od njih koja nije jos rodila i tresnju, ali siguran sam da nece biti to sto sam tad porucio... Definitivno od sad samo MAVM rasadnik, pa sta kosta nek kosta.
 
Nazad
Vrh