Gde kupiti kvalitetne sadnice raznog voća?

Zna li neko gde mogu nabaviti povoljno sejanac divlje kruske?

Sent from my Lenovo S1a40 using Tapatalk
 
Ima puno 'malih' proizvođača podloga po vojvodini... potraži po oglasima samo oni vole da prodaju na veliko. Ja sam imao problem da kupim na jednom mestu razne podloge po desetak komada jer niko nije hteo da se bakće sam malim brojem a i nikad nemaju baš sve podloge. Doduše kasno sam i tražio kad se ponešto prodalo...
Uglavnom kontaktiraj ih na početku prodajne sezone. Ubovicratko je kupovao od nekog prošle sezone pa možeš njega da kontaktiraš za kontakt... inače (u duhu ove teme) ima stare sorte krušaka na sejancu divlje kruške... dobre sadnice...
 
Takodje pitanje za rasadnik "dionis" negotin i Spremic Subotica, da li su ok, ima li neko iskustva?


Sent from my Lenovo S1a40 using Tapatalk
 
Da li neko ima uskustva sa rasadnikom Kacarevic ? Covek se zove Verko ,iz Vince kod Topole. Procitao sam na nekoj od tema ,mozda cak i ovoj , da je jedan od forumasa kupio velike kolicine od njega pre 7-10 god cini mi se ,a da je prijem bio jako los,tj nikakav. U to vreme kad smo zakazivali sadni materijal jos nisam bio clan foruma , samo sam ga povremeno citao . Sadnice su onako na prvi pogled dobre , sa razgranatim korenom, sa puno zilica,covek je moram priznati jako profesionala,i isao sam na preporuku druga koji radi na poljoprivrednom fakultetu kao asistent nastave .U pitanju su sadnice tresanja , 90 komada .Hvala unpared.
 
Kolega sa foruma je prosle godine uzeo komplet Verkovu proizvodnju kruske ,preko 5000kom ,prijem 100% kaze da je prezadovoljan. Ja sam ove godine uzeo 500kom od njega , prekjuce ,covek izuzetno prijatan i svaka cast za odnos prema kupcu, sadnice dobre, koren po meni odlican.

U revi sam uzeo prosle jeseni skoro 800kom , veliki problemi , puno je pocupano.

U kacu mvma sam uzeo pre par godina 500kom ,prijem 100%

Nema tu pravila , sve zavisi kakva im je proizvodnja te sezone.
 
Hvala druze. Od jednog rasadnicara iz okoline Krusevca , pre 4 godine kupili 60 sadnica sumadinke , sve do jedne se primile. Ove godine kupili od istog 100 sadnica isto sumadinke, idealno pripremili zemljiste , kad sipak 7-8 se odmah nisu primile , a kad su krenule osusi se jos 15 , onako postepeno samo od sebe. Tako da slazem se sa tobom potpuno.Isto je bilo na preporuku,ali ozbiljnost i pristup Verka i ovog coveka iz Kr , da ga ne imenujem,ni prici stvarno. A oba su bila na preporuku .
 
Ja sam uzeo od njegovog brata Zeljko Kacarevic, nekih 2500 sadnica jabuke i 30 kom se osusilo.Isto sam isao na preporuku i sadnice su ok.
 
Ја сам данас донео саднице од нашег колеге са форума Ратка. Крушке, јабуке, кајсије, брескве, мушмулу, а и подлоге магриве и дивље јабуке за моје пролећно мајсторисање. Хоћу да га похвалим и за савете које пружа, и да му пожелим да прошири "фабрику" :ppozdrav:.
Његове саднице од пролетос су се све примиле.
 
Takodje pitanje za rasadnik "dionis" negotin i Spremic Subotica, da li su ok, ima li neko iskustva?
Sent from my Lenovo S1a40 using Tapatalk
Spremic je u mom komsiluku i nikad nisam isao tamo da kupujem. U Subotici je najozbiljniji Elstar (Veliki Radanovac) sto se tice sadnog materijala,a ja za bastu kupujem na pijaci ima dvoje koji donose sadnice iz Trstenika
 
Rasadnik Agroplanta ima dogovor sa http://vocarskisavetnik.com oko popusta na kupovinu sadnica pa se pozovite na to.

Moj drug je poceo da radi sa njima kao komercijalista, pa znam i da su uveli gratis godinu ili 3 ne secam se osiguranje za sadnice kupljene kod njih. Moze preko njih da se zavrsi i duze osiguranje.

Svi ovi detalji govore u prilog da im se ne isplati da zeznu nekog. Moj drug je i sam vocar, sada i proizvodjac vina, ozbiljan decko iz grada.

Prilog od prosle godine je ovde http://www.vocarskisavetnik.com/content/projekti-agroplanta/

A njihov web sajt je http://agroplanta.rs
 
Kolege forumasi, trebao bi nabavljati 100tinjak komada tresanja nasao sam deo u rasadniku grof od milutovac, pa me zanima da li je neko saradjivao sa njim i kakva su iskustva?

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam probao da izađem na njegov ....ili njihov sajt, no tamo je nešto blokirano...
Nego da li je neko naleteo na sibirski kiwi... kod nekog...treba mi par sadnica?
 
Nazad
Vrh