Kako nabaviti seme za organsku proizvodnju?

pozdrav !!
nego da se nadovezem,koja sorta krompira je dobra za bastensu sadnju(kucnu)?
 
E da vas pitam jos nisam siguran koliko krompitra meni treba za 200 kvadrata?znam da nije tema o tome ali nemogu naci odg.na to pitanje
hvala unapred
 
Био сам у недељу 15.5.2011. на Пољопривредном сајму у Новом Саду и постоји следећа понуда семена за органску производњу:

Институт за повртарство Смедеревска паланка

Карађорђева 71,
11420 Смедеревска Паланка
тел: +381 26 317 170
факс: +381 26 321 785
комерцијала: + 381 26 321 038
е-мејл: info@institut-palanka.co.rs
Сајт: http://www.institut-palanka.co.rs/

Тренутну имају понуду сертификованог органски произведеног семена бораније паланачка рана, и цвекле паланачка црвена, а најављују до краја године још 7 врста поврћа. Иначе, може се наручити нетретирано семе за око 120 сорти различитог поврћа.

Инстутут за ратарство и повртарство Нови Сад
Одељење за органску производњу и биодиверзитет

Новосадски пут бб
21470 Бачки Петровац
тел: 021 780 365, 021 780 399
факс: 021 780 198
е-мејл: b.petrovac@nsseme.com
Сајт: http://www.nsseme.com

На штанду су имали рекламу како имају семе за органску производњу, али у тренутку када сам ја био тамо није био нико од оних који би могли да ми детаљније опишу понуду.

СУПЕРИОР Д.О.О.

Булевар Ослобођења 132, п.фах.31.
11320 Велика Плана
Тел. дирекције: 026/540 900, 540 901 факс 541 251
Селекција: 026/521 945, 511 945
Мобилни: 063/243 062, 064/111 02 40, 0647 11 22 590
е-мејл: office@superior-seeds.co.rs
Сајт: www.superior-seeds.co.rs

На штанду су нудили највише саднице ароније, неког воћа за које сам први пут чуо, а нисам се много задржао на њиховом штанду, јер сам журио на воз.

MILIS NURSERIES

Nurseries of fruiterer trees, forestal and ornamental plants

Greece
P.O. BOX 36, Monospita
T.K. 59035, Naousa
URL: www.fytoriamilis.gr
E-mail: info@fytoriamilis.gr
Tel: (+30) 23320 41027
Mob: (+30) 69322 84256
Fax: (+30) 23320 41589

Они су на свом штанду нудили расад поврћа и воћа из Грчке, и тврдили су да имају све сертификате за органску производњу. Цена расада парадајза је била, на пример, 20-35 динара, зависно од узраста (фазе раста).
 
pogledaj na stranici www.zelenihit.rs oni uvoze konvencionalna semena ALI i organska , inace je vlasnik firme profesor sa poljoprivrednog fakulteta u Zemunu.
 
Moj predlog je da se ZELENI HIT zaobidje u sirokom luku, takodje ne treba ni prihvatati savete gospodina Momirovica (vlasnika). On je jedan umisljeni laik, tvrdim iz licnog iskustva i iskustava ljudi koji su sa njim saradjivali. Imao sam vise verbalnih debata sa njim i na kraju nije sam ga pozvao da dodje kod mene da utvrdimo koje bolji proizvodjac, naravno nije dosao. Koga god znam da je saradjivao sa njim, ostao je duzan za repro materijal. On je samo dobar trgovac, ali mene nije uspeo da prevari. Ko god ima dkbre rezultae u nekoj oblasti po njemu ma psihicke probleme, samo je on pametan
 
Ljudi je l` moze neko da mi kaze , koje seme paradajza i krastavca da uzmem za organsku proizvodnju, koje sorte ?? da moze i u plastenik a i napolju?
 
Da li je neko od vas kupovao semena u navedenim institutima ili prodavnicama , i kako se pokazalo? , ja sam zvao Sm.Palanku , oni nemaju seme za org. proizvodnju ...
 
Moze li neko da mi pojasni razliku izmedju organskog semena(bilo cega) i neorganskog?? Malo sam se tu zapetljao oko organskog hibrida i neorganskog ne hibrida :sta:.
 
Nisam siguran da si u pravu, u stvari ubeđen sam da hibrid nema veze sa organski i neorganski, jer ako su dve biljke organski odgojene, i čovek ih kontrolisano oplodi jednu sa drugom dobijaš organski hibrid.
 
jer ako su dve biljke organski odgojene, i čovek ih kontrolisano oplodi jednu sa drugom dobijaš organski hibrid.

Upravo ovako. Samo još plus mora naravno da poseduje sertifikat od sertifikacione kuće da je u organskoj proizvodnji plus sertifikat o tome je organski proizveo seme tražene biljne kulture...
 
Zahvaljujem na odgovorima.A sta mu je sad neorganski ne hibrid i ako je organski nehibrid najbolja varijanta semena,koja od ove dvije vrste semena(neorganski ne hibrid ili organski hibrid) imaju prednost?
 
Nazad
Vrh