Same

Dešava se i to ako neko nešto pohvali da ga odmah izbombarduju i demantuju pa ljudi neće da pišu o lepšim stranama mašina da ne bi dolazilo do konflikata. :nono:
 
ja imam same buffalo od 130 ks kao sto sam i pisao ranije. traktor je star 30 godina i za sada nema nekih kvarova, sem sto mu je lose odradjen prenos brzina-ima samo 3xbrza,spora,itd-brzina, inace nikakve druge zamerke. kod mene je vec skoro 3 godine nista znacajno mi se nije pokvarilo :D
a sad za ove novije modele ne znam kakvi su :nono: :nono: :D
:ppozdrav: :ppozdrav:
 
ljudi... nemojte me shvatiti pogresno...ja samo zelim da siroj javnosti podelim i takva iskustva. kad odes kod trgovca,bilo kojeg,nijedan ti nece reci sto na ovom i drugim forumima mozes da saznas. zar niste to iskusili ili probali npr na sajmu?pitas ih kako,sta... ma sjajan traktor ovo,ono... a kad izbuljis zadnji dinar iz dzepa,kupis masinu,mislis resio si problem. a ustvari si kupio problem! posle ti isti taj prodavac kaze fabricka greska! a pare koje si dao-one nemaju fabricku gresku... ako se kroz vreme dokaze da nismo bili u pravu(ima nas vise koji trenutno malo skepticno gledamo u tog silvera) eto mene da objavim i to! jing-jang. u svakom dobru ima malo zla a u svakom zlu ima malo dobrog.
 
zatajala tema za same!
danas kad sam bio da popravlam predni trap od MF35 majstor ima plac od traktora povolni bio i jedan same saturno 80 pa mi se cinila dosta dobra ponuda 4500evrica
traktoru je uradjena kompletna generalka hidraulika i motoru samo mu predne gume nisu bas najdobre daje covek tri godine garancije
dsc04073.jpg
dsc04076.jpg

ima li neko licno iskustvo kakvi su to traktori?
potrosaci :haha: kvarlivci:haha:?? ili:haha:?
 
Nemam licno ikustvo ali ima tih traktora u mojoj okolini par komada.Sve su to stare masine ali su se pokazali veoma dobro.Znam samo da mu pucaju prednje felge a ostalih kvarova nisam primjetio da ih je bilo.Cijena tog traktora je veoma povoljna ovde se krecu oko 7000 evrica i vise.
 
ja imam isti takav traktor sa kabinom Ćale kupio novog na sajmu 1975 znači napunio 35god još ideeeeeeeeeee motor nije otvoren, strava
 
treba mi traktor sa predna vuca na ponudi trenutno imam imt 577 i same saturno zanima me razlika u kvalitetu
a naravno potraga se nastavla!!
 
Jel vozio ko ovakav?

35n1mid.jpg


Našao sam ga u Dojčlandu za 5500E, 1976. godište i sve 4 gume na 90%, lik garantuje da je sve ispravno (kaze da je ajnzacberajt-spreman za rad). Jes da na to valja nabacit jos bar 700-1000E za prevoz, pa i carina i porez (al to ne bi trebalo da bude mnogo), ap kontam da bi me izasao nekih 13500KM (6500E). Vrijedi li toliko? Jes pomator jbga, al zet zvao švabu i kaze lik da je motor i ostalo u savršenom stanju, nije otvaran, farban i slično, ono baš je u "originalnom" stanju.
 
drugari oce neko da mi pomogne nasao sam jedan same drago 120, za 6500e,pa ako neko moze da mi kaze kakav je to trktor jel vredi sta :ppozdrav:
 
ovi same saturno su se u mom kraj udosta dobro pokazali ima ih par komada i svi su usmi,rade i do sad bez ijednog kvara...
 
raspitivao sam se zato sto zelim da kupim same
zasad imam samo pohvalne reci
da su ekonomicni da imaju dobar raspored na brzinama(dali da vuku ili da rade sa prikluckom pr.kosacica presa i td.)da su dobri na kardan,
 
ja sam se susreto sa same traktorima pa cak i vozio,jako izdrzljive masine,mala potrosnja,brzine dobre,nisu puno brzi,i imaju snage, ovo sve napisano je za starije modele kao ovi sa slika sa novijim nisam imo kontakta,i jos sto se meni svidilo veoma precizna hidraulika,ma samo sto dotaknes rucicu ona odma reaguje
 
Evo i ja imam priliku da kupim neki Same traktor. Čovjek kaže 4 klipa, a samo 45 KS. Tražio sam na netu ali takvog nisam našo. Navodno je je i duplak. Uz njega daje još prikolicu i plug obrtač 4800€. Jedan dan kad nađem vremena morat ću da odem vidjeti našto to liči.
 
Bosonoga je napisao(la):
Evo i ja imam priliku da kupim neki Same traktor. Čovjek kaže 4 klipa, a samo 45 KS. Tražio sam na netu ali takvog nisam našo. Navodno je je i duplak. Uz njega daje još prikolicu i plug obrtač 4800€. Jedan dan kad nađem vremena morat ću da odem vidjeti našto to liči.

Koji je to model, ajd javi pa da ja pronjuškam po netu, to mi je specijalnost :) :ppozdrav:
 
ovaj sto sam ja gledao izgleda dobro ocuvan,gume su mu dobre sve cetri e sad nisam ga probao ali ako resim da ga uzimam onda cemo sve lepo da pregledamo :ppozdrav:
 
zombie_666 je napisao(la):
Bosonoga je napisao(la):
Evo i ja imam priliku da kupim neki Same traktor. Čovjek kaže 4 klipa, a samo 45 KS. Tražio sam na netu ali takvog nisam našo. Navodno je je i duplak. Uz njega daje još prikolicu i plug obrtač 4800€. Jedan dan kad nađem vremena morat ću da odem vidjeti našto to liči.


Koji je to model, ajd javi pa da ja pronjuškam po netu, to mi je specijalnost :) :ppozdrav:

Problem je što i ja neznam koji je model točno. Dobio sam informacije za traktor preko druge ruke. I ja sam tražio na netu i nisam uspio naći ni jedan s 4 klipa a da ima samo 45 KS. Našao sam jedino aurora 45 KS ali ona je 3 klipa. Imam u planu u nedjelju da odem da vidim traktor tako ću najbolje da znam o čemu se radi. Cijena je povoljna za naše uvjete traktor (duplak), prikolica, plug obrtač i lanci za 9500 Km.
 
ne to je same laser 90 turbo ispirčavam se nisam gore napisao
traktor je odličan
umjesto da ima prednje 24 cola gume ima 28 a zadnje umjesto 34 ima 38 i traktor leti po cesti
ore sa 3 brazde po 13 cola a nekad i sa 14 i traktor je kod nas 4 godine došao je iz francuske samo smo ga ofarbali jer je bilo hrđe na baltobranima i farba je bila blijeda vjerojatno od stajanja na suncu
inače ništa nismo dirali na motoru niti u getribi traktor pali bez problema čak na -10 je malo zaverglao i upalio odma
 
Nazad
Vrh