Same

zrine892 je napisao(la):
i Kakav se pokazao u odnosu YTO kojeg imas ?
Inace odlican i dosta ocuvan traktor :ppozdrav:

pa manje trosi nego YTO, ali je sporiji i lose su mu odradjene brzine, napr on ima samo 3 brzine. znaci imas radnu po 3, imas brzu po 3, itd. i ne mozes nikako da uskladis odnos i napr sad vucem setvospremac sa njim i sad 3 radna mu je spora ( mogao i brze) ali kad ga ubacim u 1 rzu tesko mu. jedino mi se to ne svidja. mada ovako je extra traktor. i to je nekako moj traktor najvise ga ja teram kad se ore i setvospremira tako da sve pohvale :D i jos da napomenem on je '78 godiste :D
 
malol da obnovim temu slikama :D

hs9ixh.jpg

17a5at.jpg
 
ima li ko iskustva sa ovim malim sameima kao npr same delfino 35 ili same italia 35 ima ih kod nas za ajde recimo male pare
 
meni se svidjaju oni mali sa 2 klipa imaju oko 25ks video sam jednom vuce 2 zmajevke pune kukuruza
a brzi je od IMT mnogo samo neznam kako se dolazi do delova za njih posto ja neznam da igde ima prodavnica delova same
 
peter lep same koliko je pre imao ks ,samo je steta sto si ubacio imr motor u takav traktor nije same repa bez korena pa da ubacujes u njega imr, sta si radio sa starim motorom zasto ga nisi sredio i vratio u traktor
Post je spojen: [time]1287604090[/time]
_________________________________________________
izvinjinjavam sa panonstib sto nisam temu propratio u detalj
 
molio bih korisnika explorer da mi da dimenzije trktora same . koliko brzo dize prednja hidraulika idali se isti tekav model jos proizvodi ,a ako neko zna cenu u srbiji neka kaze
 
Velja
Izvini nisam pre video poruku. Mi smo taj traktor kupili sa takvim motorom i takvog kakvog ga vidis. Pre je imao 80 ks.
 
izvini sto pitam koja je cena bila .i zanima me kakav pug vuces sa njim ako moze neka slika bilo bi super inace to je dobar potez jer ti traktori nemaju ko ovi novi elektroniku kompjuter i ta sr.... i nije komplikovan a dali je i kabina imr
Post je spojen: [time]1288217436[/time]
_________________________________________________
peter zavidim ti
sto bi ja voleo da imam tako nesto
 
pozdrav ljudi! evo da i ja doprinesem ovoj temi ne bas lepa iskustva sa same traktorima... prijatelj iz mog sela ima silvera130ks mislim da je 2 godine star a ima oko 1800 r.s. za te 2god.je bio u servisu u Ns-u jedno 4puta i svaki put menjac ajd zdravo! i to u naj vecem jeku sezone...
 
Taj traktor SAME Silver 130 jeste bio u Novom Sadu četiri puta od toga dva puta je bio vraćan u Italiju u fabriku jer je kako je napisao Gospodin velja imt 540 imao fabričku grešku, a vlasnik je dobio na korišćenje traktor SAME Rubin od 200 ks.To sam se danas raspitao i toliko o tome saznao. :cao:
 
da dobio je rubina pa je crkla prednja vuca pa zadnja guma mozda bi jos nesto crklo da su imali adekvatne alatke za njega da zakopcaju. i da su imali potrebe da jos rade s njim. setvospremac 3,60 plug kuhn 4 brazde obrtac tanjiraca vucna 32 diska... mislim da je to smejurija za rubina zar ne? j..es ti zamenski traktor kad moras da ga pravis t.j platis popravku a tvoj takoreci nov se takodje pravi! 4 puta! pa ni kinezi ni imt se ne kvare toliko,i kostaju duplo manje!
 
Znam za celu priču i tu ste u pravu za Rubina i da nije adekvatna zamena i da je bilo otkaza i kod njega.
 
bato slazem se! a i vlasnik same-a verovatno isto misli kad kaze da sledeci traktor koji ce da kupi,ako bude imao sredstava,je fendt. moje licno misljenje je da ne vrede tolko para posto ih nama prodaju. a kako cujem ima jos same-a koji su se rano poceli kvariti ali nisam licno proverio pa ne zelim da komentarisem napamet.
 
"Dobar glas se daleko čuje, a loš još dalje." U svim temama se govori o kvarovima, retko da neko pohvali nešto.
 
Nazad
Vrh