Same

Moja masina Laser 150 vazdusno hladjenje. I 549 naravno.

Same%201.jpg


Same2.jpg
 
Danas kod nas na švarglijadi bila mala promocija SAME traktorapan sam se raspitivao za cene.Može li mi neko objasniti u čemu je poenta da je model od 105 explorer 3,34000 e+ pdv a manji model Dorado i vceći model silver su skuplji znatno skuplji ?
 
Evo da postavim par slika Same Solaris-a koji imam nameru da uzmem za voćarske potrebe, pa bih molio ljude koji su imali prilike da ga vide ili voze ili znaju nešto više o njemu da napišu svoje komentare. Dakle radi se o najjačem Solarisu od 52ks, sa kabinom sa nadpritiskom, karbon filterom i prednjom hidraulikom sa prednjim izvodom za kardan. Taj traktor bez klime mogu da dobijem za oko 28 000 sa pdv-om, i od opreme ima sve neophodne stvari. Menjač je 12+12, mehanički reverzer, 2 para izvoda, 2 brzine na vratilu, zadnji tegovi, ventilacija i grejanje kabine. Sve u svemu jedini problem mu je mala težina, jer sa kabinom i zadnjim tegovima je oko 1600 kg. To je u redu za rad sa voćarskim priključcima ali može da bude problem prilikom vuče atomizera od 1500 litara, s obzirom da mi je teren voćnjaka malo brdovit. Imam nameru da napravim teg za napred od oko 150 kg, i da ga po potrebi kopčam na prednju hidrauliku, kako bi ublažili problem. Širina može da bude 1.4m ili 1.65m ( meni će ova šira varijanta više odgovarati zbog stabilnosti). Ima dosta široke gume tako da mislim da će trakcija biti zadovoljavajuća, samo da ga malo otežamo. Problem je mali broj hidro izvoda u stand. varijanti ( 2 para pozadi) a za napred mora da se doplati još oko 1000 eura za 2 para. Garancija na traktor je 2 godine ili 2400 sati a redovni servisi 100 do 150 eura. Zvao sam nekoliko vlasnika ovih traktora ( mada ih svi mahom imaju bez kabine jer su bili dosta jeftiniji, i utisci su pozitivni, dosta snage za svoju veličinu, bez ozbiljnih kvarova, izuzetno mala potrošnja zbog male kubikaže od 175 smm3 i male težine).
Evo par slika i nadam se da će biti komentara, naravno može i neko pređenje sa recimo Landini mistralom, Goldoni starom 3050 i sl, mada napominjem da su oba skuplji za par hiljada od Solarisa sa ovom kabinom i prednjok hidraulikom.

0fed5af147ead2c232eb79ec.jpg


cb2b6614862e7598ded5961e.jpg


13052750x0.jpg


c6ae7f5ab059ad5fea0ddb59.jpg


vbig3.jpg


sany0028.jpg
 
Ljudi da li ima neko ili zna nesto o ovom Same explorer-u 65?Kako se pokazao?Kakav je potrosac?Hidraulika?Ima li nekih vecih mana?

same.jpg
 
Rekao bi da je slican Hurlimanu iz tog doba, mislim model H468, tako nesto. Hurlija ima moj kum i ako je poput njega, onda je odlican stoj. Neznam puno o zapadnim masinama, pa oprostite ako gresim, sigurno ima neko ko zna mnogo vise o ovim masinama:ppozdrav:
 
KUpio sam Same corsaro 70, polovan, razume se. Elektro instalacija mu je -haos. Zna li neko na koji nacin se meri temperatura motora ,posto je u pitanju vazdusno hladjenje. Ima li neki senzor, ili nesto slicno. Pitao sam par majstora, -niko ne zna.Koja je normalna radna temperatura, i kako je izmeriti
 
Не бих се ја баш сложио са тобом...Горане мсм да на свакој глави имаш навој у који се наврће сонда од мерача температуре,негде направи држач и постави сат,сигурно је сигурно...На таквим моторима клипњача излети док кажеш добар дан.
 
Nazad
Vrh