Same

ujo je napisao(la):
stvarno šteta, 40000 eura za traktor koji nema klimu :sta:

Što je još + oko 2000 eura gore. Mislim da nema ni kompresor, što će reć još + 2300-2500 eura gore.
 
Da šteta, nema klimu, što i nije tako strašno, al najveća mu je mana što nema kompresor, koji dođe oko 2000€ da se naknadno ugrađuje!
 
Mislim da je Same u samom vrhu evropskih traktora. Ja zivim vec 12 god u italiji i da sada sam dovezao desetak traktora i prodao u srbiji. prosle godine sam prodao same silver 90. 4000 radnih sati, 1997 god. Covek je iz mog mesta i maksimalno ga koristi. Nije imao nikakvih problema i kaze da je mali potrosac, za razliku od rusa kojeg je imao ranije.
 
Ja samo kazem moje misljenje.. I ono sto sam cuo od italijana koji ga koriste. U italiji je same najcenjeniji traktor i kosta isto koliko i fendt..E sad dali je toliko dobar i dali vredi neznam.
 
Smedic! Ja imam dva Samea od 1975 kupljen na sajmu te god, ja prezadovoljan :D jest da nakon 34 god razmišljam da promenim,....
za ove novije serije neznam
 
Ja sam se susretao sa novijim tipovima i za njih govorim, nije ni blizu nekadasnjeg kvaliteta!!!
 
djolec je napisao(la):
Imam traktor Same leopard 90 turbo 1984 god, zna li neko koje ulje ide u hidraulik? Hvala.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1235383589[/time]_________________________________________________
evo još koja slika :cao: :cao: :cao:
trebalo bi da ide SAE 90 ali raspitaj se jos malo
 
Evo ga jedan same diamond 260, 2005 god, 3200 radnih sati, cena samo 38000 evra..
35nddzm.jpg
m79c8h.jpg
 
smedic je napisao(la):
Ja sam se susretao sa novijim tipovima i za njih govorim, nije ni blizu nekadasnjeg kvaliteta!!!

grijesis...jako grijesis...ako je deutz-fahr dobar traktor onda je i sama...jer su to potpuno isti traktori..samo je druga boja i limarija...sama,hurliman,lamborgini i deutz-fahra su potpuno isti traktori i ta grupa se zove SDF...
 
Znam to, a opet da kazem da nisu ni blizu nekadasnjeg kvaliteta ni Deutz ni Same. Vozio sam to, prodavao popravljao itd.
 
U mojoj opstini je u nekoliko poljoprivrednih firmi bilo dosta Same traktora super Titana 190 ks, pa kasnije silver 180 ks. Nikako nisu bili zadovoljni sa njima i veoma brzo ( posle 4-5 godina ) su otisli na "groblje".

Verovatno bi se bolje pokazali u privatnim rukama tako da nije merilo kako su se pokazali u drustvenim firmama.
 
Ja sam u Italiji vec 12 godina i radim kao vozac. Vozim hladnjacu i stocara zavisi kad i sta treba. Ibas zbog tog posla sam stalno po evropskim farmama i njivama. istina novijih same nisam bas ni video ali ih hvala kao i fiata 180/90. Ima ga svuda, skup je i kazu da je neunistiv..
 
Prethodni vlasnik mog Fiata 180-90 je rekao da kod njih na imanju bilo i Same-a i tih Fiata. Kaže da su Fiati bili nešto jači iako su bili već u godinama a Same-i su bili novi.

Jedan moj prijatelj je posedovao super Titana i kaže da je jako dobar za površinsku obradu jer je lagan i ne tone u zemlju i vuče dobro spremač ali za oranje nisu nešto.

Pre nekoliko godina sam orao sa super Titanom na Zlatici sa četvorobrazdnim plugom. Išli su 8-9 brzinom ( otprilike i toliko km/h ) ali je tamo zemlja dosta laka za obradu.
 
Imamo same arriette valjda '68 godiste. U njega je ubacen rakovicin motor od 105 ks. Interesuje me dali neko od vas ima takav traktor? :ppozdrav:
11143r6.jpg
 
o8rpys.jpg
2zywy0w.jpg

Evo ovaj Same uspesno radi sa ovom roto-drljacom vec godinama. Ovu sliku sam uradio kod jednog mog prijatelja svajcarca.
 
Nazad
Vrh