Unutrašnjost štala

Sta ste odmah digli halabuku,niko nije rekao covjeku da je lud zato sto hoce da ima 40 krava! Sto se mene tice ja Ratku zelim svu srecu u njegovoj namjeri , dabogda imao i 140 vrhunskih grla na muzi ako je u stanju da to isprati od pocetka pa do kraja.
Ja dok sam bio mlad i "lud" imao sam ambiciju da naguram na 100 grla ali otac nije htjeo da idemo u tom smjeru nego je tezio ka gasenju te vrste proizvodnje. Kad sam docekao da ja mogu odlucivati o necemu sad zena nije za prosirenje (vise je za smanjenje).Tako da mnogo faktora utice i sve to treba uzeti u obzir.
Podrska porodice je bitna koliko zemlja objekti i mehanizacija.
Ovaj posao je muka velika i to nemoze svako da izdrzi da radi.
 
Kad se priča o vizijama za dalnji rad: bez da koga vređam, i tu na forumu se samo traže neka, da ne kažem besparačka rešenja, koja vrlo brzo donose hrpu ekstra posla za sve upletene.

I kad se to skupi sa malom proizvodnjom, imaš konstantnu tihu (i manje tihu) bunu okućana.

Niko nije bio bogat i uspešan od prvog dana. A bitno je da se vide neki pomaci, da imaš osećaj napretka, rasta količina i nekog standarda. Nije taj standard samo u parama, je i u tome da se stvari lakše i brže urade.

Dobar deo tih što su kupili rol balirku ju je kupio iz hitne potrebe, jer se ne može više nalovit po selu radnika za utovar - istovar. I sad vide razliku. Koliko se to bude prenosilo i na druge delove domaćinstva, ne znam.

Stočarstvo uzima puno ručnog rada, muža i slično u 99% nisu poslovi koji bi radili 'gazde' nego žene, pa se uvek prioritetno ulaže u mašine, a štala može još malo tim stilom. Pa se onda muze mase krava sa pokretnim muzilicama i slično.

Kad smo kod toga, polovni mlekovodi se na 'zapadu' nađu u oglasima već od dobrih 1000 € dalje. Plus sve ostalo, i prođe se recimo sa 3.000 ugrađeno u Srbiji. Da te služi samo 3 godine, to je preko prsta 3 € po danu, i sad idi po selu, da ti neko samo nosi kante na svakoj muži za ajmo 200 dinara, što je zaokruženo od 1,5 ojra. Plus da se može prodat za nabavnu cenu, pa je kalkulacija još povoljnija.
 
A sta reci za one koji imaju auto od 10000 e za kad negde podju a kad im spomenes traktorski utovarivac ko da mu gurnes prst u oko,to njemu netreba i beskorisno.Kad nema radnike u tom trenutku bi kupio rol presu ali cime da tovari itd....i onda se cude sto im neide i hoce da batale stocarstvo.....

Послато са Moto C Plus уз помоћ Тапатока
 
b3dd1f97d89c2edd4b4fa41f6aa8c70c.jpg
ced6a4328f964d1c5de37010e61ef831.jpg


Послато са Moto C Plus уз помоћ Тапатока
 
Ukoliko ti treba izmuziste ja prodajem za 6 krava 3000 evra izmuziste SAC danska
ili nekom drugom ako treba nek se javi 0612007743
Izmuziste je jos uvek namontirano i moze da se proba
 
Постојили нека маса или нешто слично да премаже под јасала да се бетон не хаба?Градим нову шталу па бих волио тај дио да ријешим док још говеда нису усељена.
 
Ima i farba, na bazi epoxi smola, slicno se koristi i za bazene. Drug je premazao jasle u svojoj novoj stali sa tim, nije jeftino ali se odlicno pokazalo.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока
 
To za epoxy podove je inače činimi se i po hassapu,al bilo kako bilo odlična je stvar,jako zahvalno zaodržavanje..
 
Tu je epoksi po oko 2,50 € na kvadrat jedan plast. Ne znam kako je keramika jeftinija.
 
Nazad
Vrh