Slobodna diskusija o žitnim kombajnima

Timken i snr su 3-4 puta skuplji od tog kyk pa netraju duže 3-4 puta a to se uverio više puta ali no.
 
Ja stavio NTN navodno isto japanski na osovinu prijemnog bitera, sluzi vec 4 godine...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Za sta sliuze ovakva dva lima sto budu na korpi ( podbubnju) ? Da se ne rasipa zrno po sabirnoj ladji? Nisam ih nikad stavljao.
slike.php
[/URL][/IMG]
 
Za sta sliuze ovakva dva lima sto budu na korpi ( podbubnju) ? Da se ne rasipa zrno po sabirnoj ladji? Nisam ih nikad stavljao.
slike.php
[/URL][/IMG]

Trebalo bi da je to adaptacija za vlaznije zitarice i tvrdokornije. Nesto slicno ima na NH i kao objasnjenje u knjizi stoji ovako nesto.
 
Poslednja izmena:
Ima, ali je to kod mene skinuto jer nepotrebno komplikuje menjanje korpe, a plus nicemu ni ne sluzi. Mozda ako nekad budem vrsio pirinac pa cu vratiti.
 
Nije to bas najsretnija kombinacija ako nema podesavanja korpe. Dobra stvar je za kukuruz i soju, ali ne i za uljanu repicu. To je NH posle uradio mnogo bolje (kao i ostali), ali to kosta i za nas smrtnike jos nije dostupno. Ipak cu ostati na ovom za sad jer menjanje korpe ne traje duze od 1/2 dana.
 
Danas mi umalo nije izgoreo kombajn. Bilo je plamena na sajli koja otvara hidro lulu. Nismo znali odakle godi, ona ide iz kabine pa ispod bunkera do razvodnika kod motora.
Majstor sumnja da nije bila dobra masa, ali cemo sutra detaljno istraziti.
 
Kod prijatelja Class Senator podize zadnji kraj sa kukuruznim adapterom.
Koliko sme tega staviti nazad, a da ne polomi kombajn?
 
Nazad
Vrh