Slobodna diskusija o žitnim kombajnima

Imam mali problemcic sa hidropumpom.Pusta ulje na osovini na koju ide poluga iz kabine.ne mogu nikako da skontam kako se vadi ta osovinica da bi zamenuo gumicu.spoljni deo okrecem ali ne izlazi,samo se vrti u krug i na tome se nesto steluje,i na tom spoljnom delu ima kontra matica,to sam sve obelezio kako je bilo nastelovano.mala osovinica izlazi prema gore ali samo malo,nece skroz.nisam hteo siliti,reko bolje da pitam ovde dali je neko to vec rasklapaGde sam obelezio na tom mestu pusta ulje
img20150710101856553.jpg

img20150710101908874.jpg
 
Ta osovinica se nemože izvaditi spolja, i uopšte ti nepreporučujem da čačkaš bilo šta oko te pumpe, a naročito oko te polugice, jer ako ti nešto upadne unutra, ili se pomeri-preskoči, negine ti ispuštanje ulja (20-30lit) i otvaranje iste, što nije nimalo veseo posao. Inače taj o-ring (ili dva) se tako i menja :sjasi:.
 
Ne plasim se ja nesto razklopiti sto nikada jos nisam;a ni sklapanje nije problem,narocito ako imam katalog.zvao sam majstora iz ade i objasnio kako da zamenim gumicu,moze i na licu mesta.skine se gornja dekla odkaci se viljuska i tad izlazi osovina prema gore :ppozdrav:
 
Tu pumpu sam rasklapao do detalja, i sa time se netreba zezati, a neznam na koju gornju deklu misliš (nema), ima samo ona velika sa strane, a da bi nju skinuo treba sve lepo prvo da opereš, i ispustiš ulje. Odatle imaš pritup toj viljušci, ali pazi kako je skidaš, da bi znao da je vratiš, i nemoj slučajno da pomeriš neki od šrafova za podešavanje :ppozdrav:.
 
Kada radite suncokret sa kuluruznim adapterima jel ide sa kukuruznom korpom i blindama izmedju sina ili kako?
 
Može sa kukuruznom, ali ako radiš drugom pšenicu.
Sto se tiče soje, kukuruzna korpa se pokazala daleko bolja od žitne jer nema zagusivanja, povećava se protok mase i brze se oslobadja iste. Ono sto sam do sad primetio da negde može sa blindama, a negde ne. Uglavnom kukuruzna je odlično rješenje za soju.
 
Primetio sam kod mene kad se radi zakorovljena soja ambrozija,zelje... da lakse prolazi masa kroz zitnu korpu.Otkad sam poceo da radim sa kukuruznom korpom cesce hoca da zaglavi u dzunglama.
 
Ja nisam video dzunglu kod mene u ataru vec nekoliko godina. Kakav Vi to atar imate Steva zar paori nisu vec obrazovaniji,mislim u vidu hemije.?
Inace kod mene u ataru je moda da se uvratine srede sa malim setvacem i to izgleda vrlo dobro, u odnosu na moj total.
 
Ja nisam video dzunglu kod mene u ataru vec nekoliko godina. Kakav Vi to atar imate Steva zar paori nisu vec obrazovaniji,mislim u vidu hemije.?
Inace kod mene u ataru je moda da se uvratine srede sa malim setvacem i to izgleda vrlo dobro, u odnosu na moj total.
Uf kakvih dzungla je bilo prethodnih godina.Trebao sam sikati kakve sam presume radio.Jesu obrazovani al nece da ulazu pa racunaju to ce kombajn da odradi,hvala bogu sve je manje takvih parcela I kod nas jer su poceli da izdaju zemlju u zakup jer je ocigledno da im neide od ruke posao.
 
Nema šanse da lakše radi sa zitnom korpom soju nego sa kukuruznom. Kod nas svi menjaju na Kukuruzni varijantu jer su se uverili da je mnogo lakše, a naročito zmajevima.
 
Tako ide i kod mene.Kompletna kukuruzna adaptacija(univerzalna korpa,blinde,češljevi,kaskade na slamotresima,lim na češlju)ide odlično u soji.Za pšenicu ide žitna korpa.
 
Ja cuo da moze soja da se radi sa kukuruznom korpom,ali bez blindi.Znaci,nisam bio dobro obavesten :sta:
Mada,i ovde su podeljena misljenja...
 
Nazad
Vrh