Slobodna diskusija o žitnim kombajnima

Njih dvojica su tu tablu skinuli za dan...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Pitanje za poznavaoce, da li je kombajn Class Dominator 78h dobar i dovoljan za 100ak hektara? Da li ima nekih znacajnih problema da obratim paznju na neke delove?

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Pitanje za poznavaoce, da li je kombajn Class Dominator 78h dobar i dovoljan za 100ak hektara? Da li ima nekih znacajnih problema da obratim paznju na neke delove?

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Ukoliko se baviš samo poljoprivredom i ne planiraš nešto više usluga jeste, ali ako si zaposlen negde i uz to radiš zemlju onda nije... Dominatora ispod 98 ja ne bi uzimao... Možda se neko neće složiti s tim, to je lično moje razmišljanje...
 
To je glavni problem a i mislim da cena 98 je veca. Imam u ponudu 78h za 16000e i heder 3.9 sto je kod mene taman da ne moram svaki cas da skidam i prelazim sa njive na njivu. Sta im je najveca mana na sta treba posebno obratiti paznju?

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Da li neko zna koliko Deutz serije starliner ili topliner imaju obrtaja na osovini pogona hedera? Kupili smo kukuruzni adapter capello. Pa da vidimo jel treba ubrzavati sta?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Trebalo bi da piše na adapteru.Kod mene na Fantini adapteru postoji nalepnica na glavnom lančaniku koji pogoni puž i baterije 190/200 o/min.Po tome se riktaju obrtaji,mada je prošlu sezonu odradio bez podešavanja obrtaja jer nisam ni znao da postoji ta nalepnica a niko mi nije ni rekao.Za sečku nemam podatak koliki su optimalni obrtaji.Zna li neko tačan podatak?
 
Kod nas pise 540 obrtaja na adapteru. Ali ne na lancanicima. Vec kod kardana. Zato me zanima koliko kombajn isporucuje obrtaja.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Jel netko radio stol za uljanu repicu? Treba mi za manji heder, al nemogu nigdje naći...... Za 2,8m
 
Nazad
Vrh