Slobodna diskusija o žitnim kombajnima

Sita su ti previse zatvorena pa ima puno povratne mase. A moze biti i da nema dovoljno slame. Jel kosis nisko ili vozis sporo?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Vlaga oko 12.Klasovi skoro celi bez zrna u njima.Oba sita postavljena u najvise rupe kao i produzetak sita.Lepo je cisto ali lom pravi primese.
 
Smanji jos obrataje , a i otvor povecaj. 12 je prilicno suvo, pa zato i lopmi. A' i kolege poslusaj, to su dobri saveti.
 
Jel imas mase u vrsalici? Mozda visoko kosis ili sporo vozis. Obrtaji bubnja?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Smanjio sam obrtaje na 800.Lanci u grlu propisno zategnuti.Dostelovao sam sita danas malo.Javicu veceras situaciju.
 
Imam problem sa 132 seca mi slamu kao da imam secku tako da posle nema sanse da se balira skoro se svaka bala raspadne ejdino kad je malo veca vlaga onda izbaciva malo normalnije isti se desava i sa otvorenom i sa zatvorenom korpom.
 
Takva psenica a i takav kombajn .Mora tako. Smanji dob na 900 mozda bude malo bolje
 
tm30 na koliki obrtaj namesten bubanj? ja sam uvek radio na 1100 a ove godine 900 i ovako oce malkice da lomi,ali vlaga je 11.radio sam di je bila vlaga 12.5 tu ide perfektno :cool:
 
trebam malu pomoć....

neće da mi uvlači masu poslije kose, dođe do puža, nešto malo uvuku uvlačni lanci, pa kao vrača nazad.....

zašto?!?!?!?!?

radi se o pšenici

a sve je dobro, radio u subotu, parkirao, u nedjelju nije upaljen, i danas krenuo i to se događa......a prije toga sve uredno radio

remen dobar od motora do bitera, biter i bubanj povezani lancem, nema lufta između lančanika i vratila

radi se o đuri đakoviću m 770
 
Imas barijeru ispred korpe otvori kamenjarku i ocisti verovatno od prasine ili zemlju ako si negde zagrabio i ako je bilo palamide u njivi koju si kosio!
 
očistio, malo ko bolje, odem jedan krug i opet isto......a unutra je bilo zrna, klasova i slame, neznam, koliko ja znam, tu se nebi trebala slama skupljati, samo zemlja i kamenje.....

ljudi su mislili da je uvlačni lanac preskočio, pa da zupci od puža nisu u fazi, pa da korpa ili bubanj nevaljaju, da nisu obrtaji dobri, da je pukla kajla na lančanicima, pa da bubanj usporava, al na lančanicima nema kajle, nego su ozubljeni ujutra, pa remenica od bitera, tamo sam gledao kajlu.....to je sve pregledano.....uvlačni lanac ima graničnike gore i dolje i ide bez problema od dolje do gore, i to je bilo upitno, al sam skinuo poklopac iznad uvlačnih lanaca i sve je kako treba biti.....unutra u kabini sam skinuo sjedalo, pa digao poklopac da pogledam bubanj, slama se nigdje nezadržava, pa sam mislio da je pokidan biter unutra, al onda bi lupalo, i sve je čitavo, ništa nelupa, šine na bubnju skoro nove......

i to se samo odjednom počelo događati........
 
nisam.....

neznam koja je ovo sorta, al vršio sam i puno bolje pšenice, ova je onako srednja.....kada sam ju vidio, nisam ni pomislio da bi tu moglo biti muke.......

a prije toga skinuo oko 13 jutara bez greške.....
 
Proveri biter da se ne okrece na osovini(proklizao) mi smo jednom imali taj slucaj da je biter proklizao na osovini vrti se dok nedobije opterecenje i onda stane!
 
Ljudi evo posto nemam kombajn a to mi je omiljena masine i posao kojem se najvise radujem je kombajniranje (psenice pogotovu a i kukuruza),imam nekoliko pitanja,prov je sta je varijator i cemu sluzi,isto bih volio ako neko ima vremena i volje da napisi i objasni osnovne dijelove kombajna,pokusao sam da nadjem siminarski rad na temu kobajn ili nesto slicno gdje je opisan svaki dio kombajna ali nisam uspio,npr ono sto otprilike znam a volio bih da znam potpun o:uloga bubnja,prijemnog bitera(ima li ga svaki kombajn i tako to),izvinite sto gnjavim ali eto intresuje me ,pogotovu ovo prvo-varijator
 
Nazad
Vrh